Sari la conținut

Am Spalat Moto Cu Spuma Ecologica Si S-a Patat Cadrul!


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Are careva idee?

 

 

 

cu nimik...tota lumea face prostia asta....de ce oare???? nu suntem instare sa ne spalam singuri motoarele? avem motoare asa meri incat treb spalate la spalatoria auto????

dak spalai motorul cu mana avea ceva? era mai urat?

deja am comenzi de lustruire a cadrului din cauza petei de pe cadru

 

 

 

nu mai spalati motoarele cu SPUMA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa a facut si fostul proprietar al motorului meu :) Acum se observa dungi mai albe,curse pe cadru si tobele originale.Am inteles ca poate fi lustruit,dar numai de cineva care stie sa lucreze cu aluminiul ,altfel se inegreste si apoi dat cu un lac special sa nu isi schimbe culoarea in timp.Mai multe nu stiu :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa a facut si fostul proprietar al motorului meu :) Acum se observa dungi mai albe,curse pe cadru si tobele originale.Am inteles ca poate fi lustruit,dar numai de cineva care stie sa lucreze cu aluminiul ,altfel se inegreste si apoi dat cu un lac special sa nu isi schimbe culoarea in timp.Mai multe nu stiu :P

 

 

 

VEZI K SCRIE CEVA MARE CU ROSU PUTIN MAI JOS....CE SCRIE??? :) :D :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am spalat-o anul trecut cu spuma activa...din necunostinta de cauza...oricum, cica este la Louis un fel de polish pt aluminiu...dar nu stiu exact ce si cum, asa am auzit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CIF, pasta de dinti, TIX, pasta de slefuit aluminiu de la OMV-uri.

 

Eu nu am probleme de-astea ca imi spal motocicletele cu motorina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mai vazut baieti care spala motorul cu benzina si cu tigara aprinsa in gura :)

ia un castron, umple-s cu benzina si arunca o o tigara aprinsa in el.

stii ce se intampla...fix pix! se stinge tigara.

nu va mai uitati la filme din haliud

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VEZI K SCRIE CEVA MARE CU ROSU PUTIN MAI JOS....CE SCRIE??? :) :P :)

Tu nu vezi la ce ora am postat eu? La diferenta de 2 minute.Nu aveam cum sa vad postul tau.Ma bucur ca esti tu destept... :D :jump: :haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista un polish italian in cutie ca de ness dar un pic mai mica cu alb/albastr/etc nu mai stiu exact. scrie pe ea "pasta abraziva". nu va speriati, e pt. vopsea si nu face rau. eu cu d-aia am rezolvat cazul. are si ceva diluant in ea. am cumparat-o de la d-astia care vand vopsele si fac culori dupa retete.

 

--- Mesaj completat în 28 Feb 2008 09:29 -------------
daca vreti, veniti sa va fac o proba sa nu dati banii (10RON parca) degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, si eu il duc pe al meu la spalatorie dar inca nu am avut probleme , secretul e sa-i rogi ca inainte sa puna spuma sa dea bine cu apa , si sa dilueze un pic solutia (cu apa) din care se face spuma ,si sa nu lase pe ea pana cand incepe sa se usuce , eu asa procedez si inca nu am avut surprize.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, si eu il duc pe al meu la spalatorie dar inca nu am avut probleme , secretul e sa-i rogi ca inainte sa puna spuma sa dea bine cu apa , si sa dilueze un pic solutia (cu apa) din care se face spuma ,si sa nu lase pe ea pana cand incepe sa se usuce , eu asa procedez si inca nu am avut surprize.

 

si bineinteles sa nu fie motorul si tobbele incinse

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi la service ne spalam motoarele (si masinile) cu produsul asta

jedyself_mare.jpg

Raport calitate/pret f bun, NU pateaza, etc.

 

Pe unele produse de la ei scrie clar ca nu se folosesc decat la anumite zone si ca pateaza suprafetele de aluminiu, etc :burnout:

 

P.S. O investitie buna e wap-ul, chiar si cele de mai mici dimensiuni :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi la service ne spalam motoarele (si masinile) cu produsul asta

jedyself_mare.jpg

Raport calitate/pret f bun, NU pateaza, etc.

 

Pe unele produse de la ei scrie clar ca nu se folosesc decat la anumite zone si ca pateaza suprafetele de aluminiu, etc :burnout:

 

De unde il cumparati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor , spuma are soda causica care disolva aliminiu ...

si eu spal cu damf karcker da folosesc sampon auto cu ceara si dau eu in locurile sensibile cu aparatu meu mai mic ca sa nu stric ceva pe la partile electrice .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

eu am wap cu rezervor de detergent in care bag tot jedi self de la mafra. merge f bine, dau intai cu spuma, las un minut, pe urma cu apa, iese bec inclusiv parbrizul plin de muci. nu am aluminiu vizibil pe motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...