Sari la conținut

Long Way Down


Postări Recomandate

Si ca sa nu fiu prea ambiguu, ce k.k.t mai conteaza cu ce-au mers?.....important e ca s-au dus, nu?

 

... dar, parca mai mult respect ai pentru unul care a facut traseul asta pe IJ ! ... nu ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

... dar, parca mai mult respect ai pentru unul care a facut traseul asta pe IJ ! ... nu ? :cheers:

 

Eu imi dau jos palaria in fata tuturor celor care au indrazneala sa se aventureze intr-o asemenea calatorie, indiferent de mobra :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, si acum mai ziceti de BMW si KTM ca-mi place.....si ca sa fie discutia si mai animata, ce-ar fi fost daca ar fi mers cu vreo japoneza?....da' vreo italiana?

angi, nu fi rau

pe langa faptul ca au ales modelul de top de la BMW (pe partea de enduro, desigur), au mai si pus pe ele tot ce au vrut muschii lor

Citez: "The bikes were upgraded with all the extras a biker could ever want"

Deci pe langa ca mobrele faceau fata oricum acestui traseu, au mai si pus pe ele tot felu' de chestii (ce-i drept nu multe, ca nu prea aveau ce :cheers: ), protectii s.a.m.d.

Acum, fii sincer, tu chiar crezi ca Honda sau Yamaha nu ar fi fost in stare sa furnizeze o mobra sau 2 pentru traseul asta?

Parerea mea este ca ar fi putut si japii. Dar MARELE ajantaj al BMW-ului, dupa parerea mea, este cardanul

Eu, de cand am avut Simsonul, m-am convins de calitatile acestui minunat dispozitiv, care daca e bine intretinut te tine toata viata :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de bruzli il bate pe vandame iata

Omu a zis bine vizavi de modul in care poti sa alegi dintre cele doua curci.

@zeroo - am citit destul si in continuare voi alege KTM. Pe mine nu a reusit inca nimeni sa ma convinga de altceva. Asta e imi palce la nebunie culoarea Portocalie.

:cheers: asa ca bafta in continuare si KTM bate pe BMW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

angi, nu fi rau

.....

Acum, fii sincer, tu chiar crezi ca Honda sau Yamaha nu ar fi fost in stare sa furnizeze o mobra sau 2 pentru traseul asta?

Parerea mea este ca ar fi putut si japii.

 

Pai daca ai fi citit mai cu atentie ce-am zis ai fi vazut ca exact asta am zis si eu :cheers:

 

Ideea mea era ca nu conteaza cu ce pleci la drum. Important e sa pleci. Fiecare merge cu ce-i place si confera incredere. Fiecare mobra are ceva bun sau prost. Ce mai conteaza?! L-am vazut pe unu' de-a facut un mare tur calare pe un R1, prin noroaie si desert. Am un cunoscut un baiat care a facut singur singurel vreo 25.000 km prin lume, calare pe un ktm adventure (cred ca multi il stiti pe Dani din America). A avut ceva probleme dar s-a descurcat........repet, SINGUR PRINTRE STRAINI! Mai sunt altii care fac lumea calare pe bmw-uri 80 sau africa. Nici nu mai zic de diverse cuconete plecate singure de nebune prin lume, calare pe diverse.

Care-i concluzia? Ca se poate cu orice! Numai sa ai c.o.a.i.e s-o faci!

Bmw-ul e bun, ktm-ul la fel, de japoneze nici nu mai zic. Important e ce-mi place mie, tie, lui etc. Important e sa fii "tu" fericit cu mobra de sub c.u.r, indiferent de "culoarea" ei.

 

--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 19:07 -------------

:cheers: asa ca bafta in continuare si KTM bate pe BMW

 

la fel cum Van Damme il bate pe Bruce Lee, nu?

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, fac un pas in spate :cheers: . Personal cred ca se poate cu mult mai putin decat KTM sau BMW. Ai vazut probabil ca polonezi au dat peste un biciclist fara frica de ursi pe-acolo.

 

Cat despre Long Way Round/Up/Down/In/Out/Left/Right, parerea mea e ca e un alt fel de show de televiziune, atat. Si cred ca e o greseala sa fie privit altfel. Nu cred ca s-a vrut niciun moment sa fie comparat cu Mondo Enduro, Terra Circa and stuff. N-ar fi corect. Deci dupa mine partea cu "au avut asistenta", "as merge si eu dac-as avea banii lor" pica. Dar ramane un show mishto. Nu stiu cati ar fi auzit de "Road of Bones" daca nu era filmul asta. Si pentru mine e la fel, LWR parca e mai aproape de aventura, mai chemator la drum.

 

P.S. si nu incercati sa ma provocati, ca am si Virago de 250, ok?

 

 

poti sa imi dai si mie Mondo enduro, si alte filme care le mai ai?

 

--- Mesaj completat în 07 Mar 2008 07:59 -------------

va mai recomand ceva legat de enduro-racing-aventura

 

Dust to Glory

 

absolut bestial, l-am gasit de curand

 

situl oficial aici:

http://www.d2gfilm.com/home/

filmul pe torente, sau sa ajung si eu acasa sa il iau si il pun la mine pe server care il vrea...

 

 

 

 

baga un link, daca mai ai si alte firme te astept cu un PM cu linkurile care imi palce sa ma uit la astfel de filme. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea mea era ca nu conteaza cu ce pleci la drum. Important e sa pleci. Fiecare merge cu ce-i place si confera incredere. Fiecare mobra are ceva bun sau prost. Ce mai conteaza?! L-am vazut pe unu' de-a facut un mare tur calare pe un R1, prin noroaie si desert. Am un cunoscut un baiat care a facut singur singurel vreo 25.000 km prin lume, calare pe un ktm adventure (cred ca multi il stiti pe Dani din America). A avut ceva probleme dar s-a descurcat........repet, SINGUR PRINTRE STRAINI! Mai sunt altii care fac lumea calare pe bmw-uri 80 sau africa. Nici nu mai zic de diverse cuconete plecate singure de nebune prin lume, calare pe diverse.

Care-i concluzia? Ca se poate cu orice! Numai sa ai c.o.a.i.e s-o faci!

Bmw-ul e bun, ktm-ul la fel, de japoneze nici nu mai zic. Important e ce-mi place mie, tie, lui etc. Important e sa fii "tu" fericit cu mobra de sub c.u.r, indiferent de "culoarea" ei.

<small>--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 19:07 -------------</small><br/>

:cheers: Bine punctat Angi. :cheers:

la fel cum Van Damme il bate pe Bruce Lee, nu?

ABSOLUT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti urez succese maxime cu KTM-ul Adventure. Mai citeste si tu despre el, si primul lucru, uita-te la seaua lui si imagineaza ca stai pe ea 10.000 de km.

 

iti garantez eu ca se sta foarte bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi inchipui ca pe KTM se sta. si e foarte bine si sa stai.

 

nu am nimic impotriva nici unui motor, poate doar impotriva celor de viteza care se roaga de tine "le dai in gura" ceea ce mie nu-mi place.

 

acele filme Mondo Enduro si Terra Circa le-as dori si eu daca se poate.

 

Cavaleru, acu urc sus Dust To Glory

 

in principiu cand e sus te anunt printr-un PM, just in case verifica adresa asta

 

http://www.zeroweb.ro/upload/

 

acolo o sa ai filmul intr-o arhiva rar.

 

 

am 5 giga pe server, cine are alte filme de genul, sa ma contacteze sa le punem sus sa le ia oamenii care le vor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci pt film!

poti sa pui si lwr, lwd pls?

 

Ce Dumnezeu? Mie nu-mi merge, am descarcat-o de 2 ori si imi zice ca arhiva e corupta sau incompleta. Am adormit plangand aseara... :cheers: Please help! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze baieti pt eroare, am acasa net prin romtelecom....mii de scuze, ma tot chinui sa pun sus si tot moare conexiunea, ma-sa...

 

eu mai incerc sa pun sus, nu va suparati pe mine, dar 32 k maxim...merge cam greu.

 

anunt aici cand e pusa arhiva complet...scuze din nou.

 

 

nu plange mama ca faci riduri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze baieti pt eroare, am acasa net prin romtelecom....mii de scuze, ma tot chinui sa pun sus si tot moare conexiunea, ma-sa...

 

eu mai incerc sa pun sus, nu va suparati pe mine, dar 32 k maxim...merge cam greu.

 

anunt aici cand e pusa arhiva complet...scuze din nou.

nu plange mama ca faci riduri

 

Ok, man. Ma gandeam ca-mi da mie cu virgula la download.

 

Daca reusesti sa-l urci, da un semn aici. 10X!

 

P.S. era o metafora aia cu plansul... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in finaleee

 

 

http://zeroweb.ro/upload/dust_to_glory.rar

 

 

luati baieti, dati un PM cand l-ati luat sa il dau jos de pe server

 

hai noroc

 

 

--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 15:48 -------------
si ca idee, am mai facut rost de un filmulet, asta e pt baietii cu cross-urile

 

6IX

 

nush de ati auzit de el...o sa incerc sa il pun si pe asta sus

 

din pacate nu pot pune toate seriile LWD, LWR, si Race to dakar sus la mine pe server, sunt cam mari intra fiecare pe cate un DVD, eu nu am decat 5gb spatiu... dar cine e din bucuresti, e mai mult decat binevenit sa aduca 3 dvd-uri la schimb si i le dau (dvd-uri la schimb in ideea ca nu are mama fabrica de dvd-uri, in rest, noi sa fim sanatosi si sa ne intalnim veseli pe dealurile patriei and beyond)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in finaleee

http://zeroweb.ro/upload/dust_to_glory.rar

luati baieti, dati un PM cand l-ati luat sa il dau jos de pe server

 

hai noroc

 

 

Multam, man!

 

O gramada de lume buna acolo la Baja! Si o pasiune fara limite anima toti oamenii aia...

Frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in finaleee

http://zeroweb.ro/upload/dust_to_glory.rar

luati baieti, dati un PM cand l-ati luat sa il dau jos de pe server

 

hai noroc

<small>--- Mesaj completat în 10 Mar 2008 15:48 -------------</small><br/>si ca idee, am mai facut rost de un filmulet, asta e pt baietii cu cross-urile

 

6IX

 

nush de ati auzit de el...o sa incerc sa il pun si pe asta sus

 

din pacate nu pot pune toate seriile LWD, LWR, si Race to dakar sus la mine pe server, sunt cam mari intra fiecare pe cate un DVD, eu nu am decat 5gb spatiu... dar cine e din bucuresti, e mai mult decat binevenit sa aduca 3 dvd-uri la schimb si i le dau (dvd-uri la schimb in ideea ca nu are mama fabrica de dvd-uri, in rest, noi sa fim sanatosi si sa ne intalnim veseli pe dealurile patriei and beyond)

 

L-am luat si eu.Thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...