Sari la conținut

Long Way Down


Postări Recomandate

Pentru ca a fost long way round iata ultima realizare a celor doi Actori.

O poveste interesenta, pe care azi am terminat-o de vizionat. V-o recomand! :wave:

Nu a fost o aventura pana la capat, datorita vehiculelor de asistenta, dar a fost o plimbare placuta.

Pentru cei care doresc sa vada cele 6 episoade acestea se gasesc si pe torenti si pe emule.

Bafta :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

OHOOO

 

vazut de cel putin 20 de ori. am program in week-end sa ma uit la long way around, race to dakar si long way down. de vineri seara pana duminica seara merge playlistul non-stop.

 

cauta si "race to dakar", e cu boorman facand dakar-ul, cel putin incercand, are un accident la un moment dat si isi beleste mainile, merge vreo 400 de km cu mana dreapta rupta si degetul mare de la stanga iesit din socket...

 

fainut si ala.

 

hai noroc

 

daca vrea cineva toate filmele, cu dvd-uri goale la schimb si ne intalnim cumva sa vi le dau pe toate. eu imi pierd vremea pe acasa prin baneasa sau la birou pe panduri (bucuresti adik).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OHOOO

 

vazut de cel putin 20 de ori. am program in week-end sa ma uit la long way around, race to dakar si long way down. de vineri seara pana duminica seara merge playlistul non-stop.

 

cauta si "race to dakar", e cu boorman facand dakar-ul, cel putin incercand, are un accident la un moment dat si isi beleste mainile, merge vreo 400 de km cu mana dreapta rupta si degetul mare de la stanga iesit din socket...

 

fainut si ala.

 

hai noroc

 

daca vrea cineva toate filmele, cu dvd-uri goale la schimb si ne intalnim cumva sa vi le dau pe toate. eu imi pierd vremea pe acasa prin baneasa sau la birou pe panduri (bucuresti adik).

salut!

trimite si mie lista filmelor....le caut pe torente. poti?

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Episoadele sunt foarte inegale - primele doua complet nereusite. Cred ca vina este a programarii - oamenii si-au propus sa parcurga mai multi km pe zi decat era rezonabil in Franta, Libia sau Egipt. De indata ce a disparut presiunea asta, adica din Sudan, au inceput sa se simta mai bine si a iesit si filmul bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OHOOO

 

vazut de cel putin 20 de ori. am program in week-end sa ma uit la long way around, race to dakar si long way down. de vineri seara pana duminica seara merge playlistul non-stop.

 

cauta si "race to dakar", e cu boorman facand dakar-ul, cel putin incercand, are un accident la un moment dat si isi beleste mainile, merge vreo 400 de km cu mana dreapta rupta si degetul mare de la stanga iesit din socket...

 

fainut si ala.

 

hai noroc

 

daca vrea cineva toate filmele, cu dvd-uri goale la schimb si ne intalnim cumva sa vi le dau pe toate. eu imi pierd vremea pe acasa prin baneasa sau la birou pe panduri (bucuresti adik).

 

 

salve. cate dvd-uri trebuie pt long way down si race to dakar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oka domnu'

 

http://zeroweb.ro/upload/Long%20Way%20Down...%2002.12.07.avi

 

right click, save as

 

bafta

oricum tot KTM rulz caci in long way down au distrus 3 amortizoare. :cheers:

Asa ca, la drumuri de genu asta au as pleca cu un Adventure.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au distrus amortizoarele pt ca au pus amortizoare custom, daca erai atent, la inceput, asta era singura modificare pe care au facut-o la inceput la motoare. Si pentru ca si-au pus tone de chestii inutile pe motor.

 

Si daca tii minte, tot la inceput, cei de la KTM le-au spus bine mersi ca nu pot face tura asta. Pe care au facut-o. E vorba de aventura. Asta m-a facut si pe mine sa simt apropos de KTM ce au simtit ei atunci cand au primit vestea.

 

Si inca ceva. Am fost un BIG FAN KTM. Insa m-am dat mult pe net inainte sa imi iau BMW, si curios, majoritatea care fac ture lungi aleg BMW, nu KTM. Nu stiu de ce, dar poate stiu ei. Eu KTM-ul il vad foarte bun, mai bun decat BMW la conursuri gen Romaniacs. alea mici pana in 250. La drumuri lungi prefer bmw. Cred ca sunt mai comode si mai de incredere.

 

Oricum, parca vad ca in cativa ani KTM vor fi si ei cumparati de BMW. Just kidding, e bine ca BMW-ul ii are in spate pe cei de la KTM, o concurenta atat de puternica nu poate sa fie decat buna pentru ambele parti si in final pt noi.

 

Dar sincer, cand am sa "cresc mai mare" turele de america latina,africa si rusia pe care am de gand sa le fac, in mod sigur voi fi pe un 1200GS.

 

Iti urez succese maxime cu KTM-ul Adventure. Mai citeste si tu despre el, si primul lucru, uita-te la seaua lui si imagineaza ca stai pe ea 10.000 de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer

nu cred ca seaua ar fi o problema la ktm

acum poti sa.ti comanzi orice fel de sea cu gel cu piele cu ce mai vrei tu

problema ar fi camionul de piese pe care trebuie sa.l cari dupa tine cand pleci cu KTM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

KTM vs. BMW featuring motociclism.ro - here we go again

Exact pe asta mizam si eu.

Astept pe Angi cu un post la subiect. :cheers:

Cat despre fiabilitatea KTM, ramane de vazut in continuare cum evolueaza toata treaba. Tineti cont ca fiabilitatea Gs de 1200 are stransa legatura cu GS 80, deci sunt ceva ani in care au cam tot cercetat... si ar fi mult de discutat pe asta.... si sunt destule posturi pe afara legat de astal.

PS Sigur a cedat amortizoru ca ea aftermarket dar daca era WP sigur nu aveau probleme :cheers:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

KTM vs. BMW featuring motociclism.ro - here we go again :cheers:

eu nu m-am legat niciodata si nu am sa ma leg de calitatile KTM-ului.

cum am zis, am fo big fan

 

dar acum, la ce vreau eu sa fac pe motor si la varsta care o am si catre care ma indrept, nu ma mai atrag sporturile extreme sau mai putin extreme ci doar calatoriile lungi si adventure. si ma simt mai placut impresionat de BMW decat de KTM la capitolul asta

 

nu vreau sa mai trezesc polemici, e opinia mea personala, de aia mi-am luat BMW, de aia o sa imi iau 1200GS la anu sau cand oi putea, de aia nu o sa imi iau KTM. Pluys ca nu ma incanta nici designul de la KTM prea mult.

 

dar cum ziceam, de gustibus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana vine Angi stau eu pe contra, la fault. Asadar avem:

 

 

Interesant. Ia check this out:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Simon_and_Monika_Newbound

 

Si citez: "In May 2002, husband and wife Simon and Monika Newbound departed from Dublin, Ireland on one of the greatest endurance challenges ever attempted. [...] They rode their BMW F650GS and R1150GS bikes above the Arctic Circle three times. [...] In October 2005 Guinness World Records formally acknowledged that the Newbounds had not only broken the existing world record, but extended it by almost 84,000 km (52,200 mi) taking the new world record to 183,000 km (113,700 mi). [...] They achieved the world record without a support team or support vehicles."

 

Doamne, ce tari mai sunt BMW-urile astea si ce off-topic sunt eu. KTM rules! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana vine Angi stau eu pe contra, la fault. Asadar avem:

Interesant. Ia check this out:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Simon_and_Monika_Newbound

 

Si citez: "In May 2002, husband and wife Simon and Monika Newbound departed from Dublin, Ireland on one of the greatest endurance challenges ever attempted. [...] They rode their BMW F650GS and R1150GS bikes above the Arctic Circle three times. [...] In October 2005 Guinness World Records formally acknowledged that the Newbounds had not only broken the existing world record, but extended it by almost 84,000 km (52,200 mi) taking the new world record to 183,000 km (113,700 mi). [...] They achieved the world record without a support team or support vehicles."

 

Doamne, ce tari mai sunt BMW-urile astea si ce off-topic sunt eu. KTM rules! :cheers:

Imi pare rau, nu stiu engleza, ce are berea guinness cu ce vb noi acuma :cheers:

Am postat linkul in ideea ca:

se poate si fara asistenta

se poate si cu ktm

nu in ideea ca ktm sau bmw e mai cu mot

Parerea mea, "Long way round" e mai reusit ca "long way down"

Editat de moz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, fac un pas in spate :cheers: . Personal cred ca se poate cu mult mai putin decat KTM sau BMW. Ai vazut probabil ca polonezi au dat peste un biciclist fara frica de ursi pe-acolo.

 

Cat despre Long Way Round/Up/Down/In/Out/Left/Right, parerea mea e ca e un alt fel de show de televiziune, atat. Si cred ca e o greseala sa fie privit altfel. Nu cred ca s-a vrut niciun moment sa fie comparat cu Mondo Enduro, Terra Circa and stuff. N-ar fi corect. Deci dupa mine partea cu "au avut asistenta", "as merge si eu dac-as avea banii lor" pica. Dar ramane un show mishto. Nu stiu cati ar fi auzit de "Road of Bones" daca nu era filmul asta. Si pentru mine e la fel, LWR parca e mai aproape de aventura, mai chemator la drum.

 

P.S. si nu incercati sa ma provocati, ca am si Virago de 250, ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va mai recomand ceva legat de enduro-racing-aventura

 

Dust to Glory

 

absolut bestial, l-am gasit de curand

 

situl oficial aici:

http://www.d2gfilm.com/home/

filmul pe torente, sau sa ajung si eu acasa sa il iau si il pun la mine pe server care il vrea...

 

--- Mesaj completat în 06 Mar 2008 01:52 -------------
@moz

 

bineinteles ca se poate si cu asistenta, si fara echipa si fara alea, si fara sponsori care sa iti dea motoare si corturi si mancare si brceag si chei si ceasuri si cazare si restul

 

pana la urma ideea principala in filmul asta e de aventura. 2 oameni (cu-fara echipa in spate) pleaca de nebuni.

 

Drept sa spun mi-a placut mai mult totusi Long way round. Parca a fost mai adevarat. Si parca si traseul a fost mai salbatic.

 

Ma asteptam la Africa la ceva mai multa aventura...parca e prea civilizata. Sau poate au avut ei prea putin timp sa mearga prin locuri neumblate...poate si faptul ca soparla aia de sotie a lui Ewan a trebuit sa se bage si ea si sa pice ca o leguma la fiecare 500 de metri sa strice filmul...

 

nush, dar putin, m-a dezamagit...au fost cateva momente fainutze, cele cu traversarea paraiasului ala, cu camparea lor in desert cand soldatii macelaresc biata caprita...hmm...oare cam atat?!?

 

in fine, LWRound e mai fain, partea cu Siberia o urmaresc si acum cu inima in gat de cat e de minunat traseul. Si m-am distrat de am murit la faza cu shamana aia de la lac. Ce fata avea Ewan cu crengutele si cum curatau baietii plaja...

 

in fine, faine filmuletele, LWDown e comercial...prea usurel, pana la urma merge si el...

 

Merita vazute.

 

cica baietii se pregatesc pt Long Way Up, America Latina...vazut undeva pe un post englez pe boorman de vb de asta. si Boorman vrea sa faca un traseu pana in australia cu motor, masina, barca avion chestii toate conduse de el...Ar putea fi interesant si asta.

 

In fine, bani sa ai, ca restul vin gratis.

 

noi sa fim sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, si acum mai ziceti de BMW si KTM ca-mi place :wave: ........si ca sa fie discutia si mai animata, ce-ar fi fost daca ar fi mers cu vreo japoneza? :cheers: ....... :D ..........da' vreo italiana? :cheers:

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Si ca sa nu fiu prea ambiguu, ce k.k.t mai conteaza cu ce-au mers?.....important e ca s-au dus, nu?

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...