Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce v-o fi frica de zale cu siguranta nu stiu. Nu prea avem noi cuplu, putere si viteza cat sa fie periculoase astfel de lanturi.

Mie nu mi-e frica, ci doar teama; dar nu pentru mine, ci pentru pedichiura pasagerei :( Am deschis subiectul doar ca ma miram ca un producator ca DID sa "promoveze" zaua de imbinare cu siguranta - la tipul acesta de motor. Pana la urma s-a dovedit a fi o eroare de tipar pe cutie, deoarece in interior era za de legatura care trebuie nituita.

 

Mi-ar fi placut sa fi avut za de legatura cu siguranta, ca mi-era mult mai usor cand mergeam in oras si trebuia sa parchez: scoteam frumos siguranta, lantul si apoi legam motorul de gard si gata (in fond, cine fura o motocicleta fara lant? :laugh: )

Mesaj completat

La mine e cu siguranta, dar la cat ma dau eu cu ea .....?!? de...

La tine e explicabil de ce nu te dai cu ea... (ca daca te-ar vedea politia in trafic cu tot arsenalul ala de arme albe legate peste bagaje in spate, sigur ar zice esti membru Al Qaeda deghizat in monociclist care vrea sa arunce in aer traficul din Bucuresti) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La tine e explicabil de ce nu te dai cu ea... (ca daca te-ar vedea politia in trafic cu tot arsenalul ala de arme albe legate peste bagaje in spate, sigur ar zice esti membru Al Qaeda deghizat in monociclist care vrea sa arunce in aer traficul din Bucuresti) :(

L-ar lasa. E mai usor daca masinile merg si prin aer, nu numai pe strada :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La tine e explicabil de ce nu te dai cu ea... (ca daca te-ar vedea politia in trafic cu tot arsenalul ala de arme albe legate peste bagaje in spate, sigur ar zice esti membru Al Qaeda deghizat in monociclist care vrea sa arunce in aer traficul din Bucuresti) :laugh:

pai si cand am sa vin la intrunire echipat asa?!?...

 

Mesaj completat

La tine e explicabil de ce nu te dai cu ea... (ca daca te-ar vedea politia in trafic cu tot arsenalul ala de arme albe legate peste bagaje in spate, sigur ar zice esti membru Al Qaeda deghizat in monociclist care vrea sa arunce in aer traficul din Bucuresti) :(

 

pai si cand am sa vin la intrunire echipat asa?!?.. na ca e prea mare poza. revin :-(

 

 

Mesaj completat

In alta ordine de idei, ma fratilor, imi e dor de voi, e musa-i sa ne vedem cat de curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre baietii cu RD08 (1995+): care vreti cricul meu central? :laugh:

 

Il vand pentru ca... schimb cadrul de RD08 cu unul de RD02. Pe cel vechi imi e mai simplu sa fixez diverse... accesorii sa le zicem :(

 

Asadar vand suportii laterali si cricul central pentru Honda Dominator model 1995+. Cateva poze:

 

Accesorii-7.jpg

 

Accesorii-2.jpg

 

Accesorii-3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiti cumva de unde pot face rost de abtibildurile originale pt modelul din poza? Tocmai am vopsit-o si ma intereseaza in special abtibildu mare de pe carene si rezervor. Cred ca s-ar putea face si la ceva firma de autocolante auto dar trebuie un desen cu dimensiuni sau ceva...ma gandesc

post-8984-1300990661_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiti cumva de unde pot face rost de abtibildurile originale pt modelul din poza? Tocmai am vopsit-o si ma intereseaza in special abtibildu mare de pe carene si rezervor. Cred ca s-ar putea face si la ceva firma de autocolante auto dar trebuie un desen cu dimensiuni sau ceva...ma gandesc

Aici: http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Ho...L2=HO-NX650S-WQ

si aici: http://www.oemmotorparts.com/oem5.asp?M=Ho...L2=HO-NX650V-WR

 

Dar costa o caruta de bani. Mai bine gasesti sa le faci pe undeva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiti cumva de unde pot face rost de abtibildurile originale pt modelul din poza? Tocmai am vopsit-o si ma intereseaza in special abtibildu mare de pe carene si rezervor. Cred ca s-ar putea face si la ceva firma de autocolante auto dar trebuie un desen cu dimensiuni sau ceva...ma gandesc

 

am pus pe forum mai demult linkurile, daca nu le gasesti da-mi o adresa de mail pe PM si ti le trimit, eu am dat 35 de roni pe toate, inclusiv cel de pe bascula cu ProLink

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am pus pe forum mai demult linkurile, daca nu le gasesti da-mi o adresa de mail pe PM si ti le trimit, eu am dat 35 de roni pe toate, inclusiv cel de pe bascula cu ProLink

Pune-le pentru toti pe aici, te rog, ca toti s-ar putea sa fim interesati :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PACHETUL COMPLET DE STICKERE PENTRU DOMINATOR.

Se fac la cutter-plotter pe folie autocoloanta si le aplicati cu ajutorul unei folii de transfer. Costa 30-50 de lei pe setul complet. Degresati bine suprafata inainte de aplicare.

Complete_Dominator_Sticker_pack.zip

Editat de lucay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PACHETUL COMPLET DE STICKERE PENTRU DOMINATOR.

Se fac la cutter-plotter pe folie autocoloanta si le aplicati cu ajutorul unei folii de transfer. Costa 30-50 de lei pe setul complet. Degresati bine suprafata inainte de aplicare.

Oare ce program imi trebuie ca nu reusesc sa le deschid?

Sunt cele care le ai si tu pe motor sau exista si modelul din poza pe care am postat-o?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare ce program imi trebuie ca nu reusesc sa le deschid?

Sunt cele care le ai si tu pe motor sau exista si modelul din poza pe care am postat-o?

 

Stickerele sunt cum le am eu pe motor, cel cu Dominator este in doua variante, dupa cum se vede mai jos

Pentru a deschide fisierele ai nevoie de Corel Draw!, Photoshop sau alte aplicatii de grafica vectoriala, incearca cu GIMP (e free);

 

hondaprolink167284.jpg

dominatorlogo.jpg

hondasimplu.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Am aparut si eu pe aici, de 2 zile sunt fericitul posesor al unui dominator NX650 din '89

 

img0432z.jpg

 

Si acum intrebarea unde gasesc si eu un cric central si crash bar

 

O zi buna

 

Daca te intereseaza, urmeaza sa fac eu rost de cric central pt modelul ca al tau. Nu am un pret, dar estimez intre 40 si 80 de euro. In plus, se poate face si un crash-bar (tot aceeasi gama de preturi). Ai kick-starter? Daca ai, posibil sa fie mai complicat cu crashbarul.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da are kick-starter

 

 

si cu cricu astept un pm daca se poate cu pretu

 

a si sar putea sa ne stim personal daca ai dominator si bmw si trceai prin Evarza

Editat de Simpson_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da are kick-starter

 

 

si cu cricu astept un pm daca se poate cu pretu

 

a si sar putea sa ne stim personal daca ai dominator si bmw si trceai prin Evarza

Ma gandeam eu ca tu esti, Simsoane :baldy: Te rezolv, ca tre sa-mi fac si pt al meu piesele astea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza si pe mine cricul central si crashbar fata-spate. Cand ai ceva vesti legate de costuri, da-mi si mie un semn. Mersi.

 

Model 1992 fara kick-start

 

Un cablu de kilometraj are cineva?

Editat de Salmonelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza si pe mine cricul central si crashbar fata-spate. Cand ai ceva vesti legate de costuri, da-mi si mie un semn. Mersi.

 

Model 1992 fara kick-start

 

Un cablu de kilometraj are cineva?

Deci pana acu am trei cricuri si trei crash-bar-uri (sunt identice 88-94).

 

Cablu? Ia vezi, nu cumva ti s-a paradit melcul si nu cablul? Daca s-a dus melcul, probabil trebuie sa schimbi tot ansamblul, sau orice melc va tine maxim 2000km. Si mai costa si 100ron bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pana acu am trei cricuri si trei crash-bar-uri (sunt identice 88-94).

 

Cablu? Ia vezi, nu cumva ti s-a paradit melcul si nu cablul? Daca s-a dus melcul, probabil trebuie sa schimbi tot ansamblul, sau orice melc va tine maxim 2000km. Si mai costa si 100ron bucata.

Al meu are 15000km (de melc este vorba) si tine foarte bine merci. In general, melcul tine fara probleme, mai greu cu limaxul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Al tau a crapat de la accident, nu din alte motive :)

Corect. Asa ca daca vreti sa va protejati melcii, evitati magarii din trafic (ma refer la animale, nu la conducatorii de autovehicule in mod speial) :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat motocicleta cu kilometrajul stricat. Am cumparat un melc sh cu 60 lei si cand am vrut sa il instalez am vazut ca nu am decat un cap de sufa la cablul de la kilometraj si ala blocat. melcul e si el stricat ca nu se invarte impreuna cu roata. Sper sa il fac sa mearga. Daca se mai strica o data trec pe bord electronic.

 

Stiti cam cat costa schimbatul cauciucurilor? Mie mi-au cerut 80 lei la un service de pe langa casa. E mult sau putin? Nu am nici un ordin de marime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...