Sari la conținut

ZIUA MOTOCICLISTILOR DIN ROMANIA


Purghy
 Share

Postări Recomandate

sunt pentru al doilea uichend din iulie, dar cred ca adminul ar putea face un vot cu 3 optiuni cele mai des propuse in ce priveste data si 3-4 variante pt locatie(eu as propune sa se schimbe anual,poate gresesc, nu stiu ce implica asta)

in felul acesta fiecare bicker are posibilitatea sa-si dea cu parerea fara a se mai naste tot felul de discutii inutile

tinand cont de perioada lunga de negocieri fara rezultat, votul trebuie sa aibe si el o limita de timp, sugerez k votul sa fie inchis sa zicem pe 1 ianuarie(februarie) 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ZIUA MOTOCICLISTILOR, IN FIECARE AN, IN PRIMA SAMBATA A LUNII IULIE.

 

E nevoie sa fie in week-end, e nevoie sa fie sambata - faptul ca urmeaza duminica e un plus.

 

Nu ne obliga nimeni sa stabilim aceasta zi altfel decat asa cum ne convine. Sunteti de acord ca e nu e foarte bine ca Ziua Motociclistilor sa pice in timpul saptamanii, corekt ?

 

Ca si Pastele, are sa fie sarbatorita/comemorata/punctata/etc in week-end!

 

Nu ne putem alege tara unde ne nastem, nu ne putem alege parintii, rudele, etc...

 

Macar Ziua Motociclistilor o putem alege asa cum trebuie!

 

 

Asfalt uscat tuturor!

 

:D

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Votez si eu pentru primul weekend din iulie. Cat despre locatie... Sibiu, Brasov, ... deschidem licitatie !

 

 

Locatia va depinde, probabil, si de posibilitatile de organizare. Cluburile din orasele vizate sa isi anunte participarea, o oferta ca sa zik asa, si in functie de oferta sa se stabileasca orasul in care se va merge. Ca propuneri de orase: Brasov, Sibiu, Constanta (litoral); Fiecare cu avantaje si dezavantaje dar cred ca sunt singurele optiuni. Parerea mea :D

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest caz, Ziua Motociclistilor, prima oficial, pica sambata, 7 iulie.

 

Nu vad nici un sistem de vot asa ca si in acest an totul se va stinge de la sine

 

pai fa un pool

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ati uitat de cei care mai merg la facultate. Primul weekend din Iunie pica in sesiune :D

 

Votez pentru al 2-lea week-end din iunie. Poate ceilalti ar trebui sa va ganditi si la studentii motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ati uitat de cei care mai merg la facultate. Primul weekend din Iunie pica in sesiune :D

 

Votez pentru al 2-lea week-end din iunie. Poate ceilalti ar trebui sa va ganditi si la studentii motociclisti.

 

Citeste cu atentie - este vorba de primul week-end din IULIE, mai precis sambata din primul week-end din luna IULIE.

 

Numai bine si iti urez succes la examen moto, DACA cumva acel "maine" se va materializa.

 

Asfalt uscat!

 

 

Mai vin cu o propunere - > oras de desfasurare/aniversare - SIBIU; Asa cum se stie, in acest an Sibiul este capitala culturala europeana, etc. Drumurile de acces spre acest oras sunt foarte bune, cu exceptia drumului spre Brasov care este in lucru.

 

Astept asadar reactii din partea voastra si sa decidem ce e de facut. Poate ca anul asta o sa fie oficializat aceasta zi - - > 7 iulie 2007, prima ZI A MOTOCICLISTULUI, oras de petrecere - SIBIUL.

 

Poate cei din Sibiu isi vor face simtita prezenta aici.

 

Asfalt uscat!

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citeste cu atentie - este vorba de primul week-end din IULIE, mai precis sambata din primul week-end din luna IULIE.

 

Numai bine si iti urez succes la examen moto, DACA cumva acel "maine" se va materializa.

 

Asfalt uscat!

Mai vin cu o propunere - > oras de desfasurare/aniversare - SIBIU; Asa cum se stie, in acest an Sibiul este capitala culturala europeana, etc. Drumurile de acces spre acest oras sunt foarte bune, cu exceptia drumului spre Brasov care este in lucru.

 

Astept asadar reactii din partea voastra si sa decidem ce e de facut. Poate ca anul asta o sa fie oficializat aceasta zi - - > 7 iulie 2007, prima ZI A MOTOCICLISTULUI, oras de petrecere - SIBIUL.

 

Poate cei din Sibiu isi vor face simtita prezenta aici.

 

Asfalt uscat!

 

 

Am citit foarte bine. Eu am zis ca primul week-end din iulie nu pica bine pentru studenti, printre care sunt si eu, deoarece in acea perioada este inca sesiune(perioada in care se dau examenele pentru cei care nu stiu). De aceea am propus al 2-lea weekend din iulie.

 

P.S. Nu-ti fa griji pentru mine, acel maine este materializat, altfel nu ma vedeai pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca ati uitat de cei care mai merg la facultate. Primul weekend din Iunie pica in sesiune :D

 

Votez pentru al 2-lea week-end din iunie. Poate ceilalti ar trebui sa va ganditi si la studentii motociclisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut toti motociclistii din romania sunt nou inscris aici da sunt motociclist din totdeauna :rusinica: e buna ideea sa faceti iltalnire in mijlocu verii ca toata lumea e libera atunci si merge sa stai cu cortu :cheers: eu oricand am timp de intalniri ca la mine motoarele pe primu loc dupa aia restu care nu conteaza :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah ce mama naibii??/a mai trecut un an si nimic...de 3 ani tot vb pe forum si nimeni nimic.Poate la anu sa se faca ceva....cica mai suntem si motocilisti,care se presupune sa fie uniti ca fratii...pe naiba...nici ziua noastra nu suntem in stare sa facem, au facut aia de la bergenbier care n-au nici o leg cu barbatii....si nu facem noi atatia oameni...cel mai bn era ...undeva in centrul tarii....iar in fiecare orash se adunau toti motociclistii cu surle si trambite, si plecau TOTI odata sper acelasi loc..simultan...si era si ca o parada nationala si sigur ar fi avut impact in mass-media...dar degeaba mai punem propuneri si idei ca sutem prea dezordonati, numai de vorbe suntem in stare, oricum nu o sa facem nimic....Asflat uscat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recunosc ca nu am citit tot de la acest topic, dar mie mi se pare ca normal si corect ar fi ca cineva sa ia initiativa si organizeze si ...gata. pentru ca niciodata, nu va fi toata lumea multumita....si se va bate pasul pe loc.

poate in colaborare cu Asociatia, nou facuta si cu acte in regula sa se stabileasca locul, data si ...

SANATATE!!

 

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutia se afla pe "masa" asociatiei dar aveti putina rabdare. cel mai probabil Asociatia va organiza o intrunire anuala unde sa se sarbatoreasca si aceasta zi.

Un festival de o asemenea amploare nu se organizeaza usor si probabil toti vor sa sarbatoreasca in orasul lor.

Acum avem cu cine discuta dar totul depinde de implicarea fiecaruia din noi.

 

www.asociatiamotociclistilor.ro

Functioneaza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Treaba e ca nu poti cere unei mese de oameni, unui grup social (fie ei chiar motociclisti) sa ia decizii care sa fie apoi dezbatute si in cele din urma aprobate sau respinse. Propuneri de acest gen trebuie facute(chiar daca ne face placere sau nu, chiar daca le acceptam mai greu sau mai usor ) si dezbatute prin reprezentanti. E o varianta cu asociatiamotociclistilor. Ar mai fi alternativa(sau nu) discutiilor prin intermediul cluburilor(presedinti=sefi=lideri). Propuneri si vot. Eu sunt pentru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...