Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

Confirm! Sunt foarte buni, cand mi-am pus cautam protectiile acelea din cauciuc ce le gasim pe motocicletele de cros mai mult.

 

Am gasit, dar scumpe! Asadar, am ales sa pun neopren si sunt multumit. Nu intra apa, praf, etc. Amortizorul e ca nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

Daca intereseaza pe cineva o pereche de cauciucuri noi Metzeler KAROO (T) , 150/17 110/19 nefolosite la 550lei. 0766580229

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm! Sunt foarte buni, cand mi-am pus cautam protectiile acelea din cauciuc ce le gasim pe motocicletele de cros mai mult.

 

Am gasit, dar scumpe! Asadar, am ales sa pun neopren si sunt multumit. Nu intra apa, praf, etc. Amortizorul e ca nou.

 

detalii te rog?

:)

 

proaspat posesor de varadero 2004 de vreo 4 zile :)

 

la mai mare:)

adica...Gold Wing

 

sa l stapanesti sanatos, a fost un an bun de vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foxule ce detalii vrei?

 

Le-am luat de la KTM, am taiat sigla concurentei si i-am pus.

 

Sunt foarte buni si isi fac treaba .

 

da mi te rog si mie datele de contact, eventual cam ce pret aveau, etc :)

daca ai vreun link cu " obectu' "

multam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mi te rog si mie datele de contact, eventual cam ce pret aveau, etc :)

daca ai vreun link cu " obectu' "

multam :)

Eu pe fostul Vara mi-am pus burdufe de cauciuc (aprox 100 ron perechea) si in principiu se monteaza(demontarea din jug a furci) mai greu dar au un avantaj fata de cele de neopren ca nu tin apa sub iar la cele de neopren daca intra parf sub ele il freca de jamba..neoprenele sunt mai bune in conditii de cursa ca in caz ca le-ai taiat,lovit se pot schimba instant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu pe fostul Vara mi-am pus burdufe de cauciuc (aprox 100 ron perechea) si in principiu se monteaza(demontarea din jug a furci) mai greu dar au un avantaj fata de cele de neopren ca nu tin apa sub iar la cele de neopren daca intra parf sub ele il freca de jamba..neoprenele sunt mai bune in conditii de cursa ca in caz ca le-ai taiat,lovit se pot schimba instant!

 

raul tata, ai mare dreptate dar...stii cat dureaza sa dai jos ce psui tu la Vara 2004 ?

cand mi l-au facut in service...ma uitam la el si nu mi venea sa cred...parca era in fabrica sau la remat la dezmembrari..

 

iar cbs-u ala..face treacba si mai fun..

 

de asta as vrea sa iau ceva ce se pune " pe deasupra"

azi trec pe la ei, sunt cei de la Cotroceni cumva?

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sunt cei din pipera

la cotroceni am intrebat eu si nu aveau(saptamana trecuta)-gasesti burdufe de cauciuc la ei

oricum cred ca si la cele de neopren e aceeasi distractie cu demontat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sunt cei din pipera

la cotroceni am intrebat eu si nu aveau(saptamana trecuta)-gasesti burdufe de cauciuc la ei

oricum cred ca si la cele de neopren e aceeasi distractie cu demontat

Dragos..sper sa nu ma insel dar cele de neopren se desfac si se inchid cu ajutorul unei benzi cu "arici"(velcro)!! si dureaza 30 sec montarea si demontarea!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca sunt cilindrii,deci mi-am adus aminte bine(m-am uitat odata la tine la moto Bogdan)

Rul,cand pleci in excursie?

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar husa de rezervor pt vaca mea si prinderile metalice pt coburi, eventual si coburile cu tot cu prinderi daca are cineva de vanzare

prv me

 

o sa mi-o fac "fashan" toata , cu jenti vuiton de enspe mii de inci ...

app , in weekend o frigeti pe undeva in afara bucurestiului ?

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar husa de rezervor pt vaca mea si prinderile metalice pt coburi, eventual si coburile cu tot cu prinderi daca are cineva de vanzare

prv me

 

o sa mi-o fac "fashan" toata , cu jenti vuiton de enspe mii de inci ...

app , in weekend o frigeti pe undeva in afara bucurestiului ?

Daca gasesti pe undeva husa de rezervor, da-mi si mie un semn. Singura varianta gasita de mine e de la mama lor din Franta cu comanda pe net, dar transportul te usuca (daca tin eu bine minte cam 40-50% in plus la pret)... Am zis ca mai astept pana ajung in vizita la o prietena din Amsterdam si comand de acolo ca e mai ieftin transportul.

 

Eu mi-am facut crash-baruri. Nu pot zice ca-s cele mai reusite (n-am avut model decat in poza si n-a iesit chiar ca in poza :) ), dar cred ca o sa-si faca treaba. Si sper sa apuc in curand sa fac si prinderi la coburile pe care le am acasa nemiscate de vreo 2 ani jumate... Poze in curand, ca am fost de Paste la plimbare dar n-am apucat sa ma uit pe poze.

 

Propuneri de o zi in week-end ? Cred ca pe duminica as fi disponibil, desi nu bag mana in foc nici atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

husa de rezervor puteti sa o comandati din romania la pretul de pe site

eu din cate i-mi aduc aminte am dat pe a mea 110 euro,numai ca dureaza cam 2-3 saptamani

Ciprian il chiama pe importator,daca vreti nr de tel dati pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve, si eu asa am comandat geanta pe husa de rezervor. De incredere baiatul. Se asteapta cam 2 saptamani. Daca cineva are sau stie 2 tub telescop la vanzare? Am gasit in Ungaria cineva care vinde piese varadero demontate de pe un model din 2000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar husa de rezervor pt vaca mea si prinderile metalice pt coburi, eventual si coburile cu tot cu prinderi daca are cineva de vanzare

prv me

 

o sa mi-o fac "fashan" toata , cu jenti vuiton de enspe mii de inci ...

app , in weekend o frigeti pe undeva in afara bucurestiului ?

 

ia legatura cu baietii astia din arad, sunt reprezentanti Bagster!... http://allmotowear.ro/new/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut,

 

sunt "stapanul"unui Varadero doar de cateva zile, sunt cativa ani de cand mi-l doresc, acum m-am linistit,e OK.

Moto fabr in 2000, bine intretinut, dar parbrizul deteriorat usor, l-as schimba. Daca cineva dintre voi si-a inlocuit parbrizul original, il mai are in foarte buna stare, sa faca un pustiu de bine si sa mi-l vanda.Astept un semn de bunavointa PM

 

P.S Daca aveti cateva sfaturi specifice Varadero, ce sa verific acum la inceput, ce sa nu fac, etc,

 

cu stima,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve, si eu asa am comandat geanta pe husa de rezervor. De incredere baiatul. Se asteapta cam 2 saptamani. Daca cineva are sau stie 2 tub telescop la vanzare? Am gasit in Ungaria cineva care vinde piese varadero demontate de pe un model din 2000.

Si ai luat legatura cu el ? As avea nevoie si eu de aripioara aia de plastic care sta peste semnalizare, pe partea stanga (parca :unsure:). Poti sa-mi dai un contact sau poti sa intrebi tu daca le mai are ? Cum ti-a trimis piesele ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.Stie careva din ce an varadero este pe injectie?

s-a trecut pe injectie in 2003 (plus cutie cu 6 rapoarte si schimbat bordul). tot in 2003, s-a schimbat si pompa de injectie (versiunile de dinainte de 2003 pot avea probleme cu pompa de injectie).

din 2004 au pus si abs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a trecut pe injectie in 2003 (plus cutie cu 6 rapoarte si schimbat bordul). tot in 2003, s-a schimbat si pompa de injectie (versiunile de dinainte de 2003 pot avea probleme cu pompa de injectie).

din 2004 au pus si abs.

Eu pe asta n-am inteles-o. Are injectie din 2003 dar avea si inainte pompa de injectie ? Deci si la alea cu carburatie exista pompa de injectie ? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...