Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Am de vanzare un parbriz touring, provenit de pe Varadero-ul meu din 2002.

Daca are nevoie cineva de el, aici sunt detaliile: /index.php?/topic/703413-vand-parbrit-touring-varadero-2002/?p=3573844

Sa pun si niste poze...

post-68047-0-64787200-1380887707_thumb.jpg

post-68047-0-25538900-1380887720_thumb.jpg

post-68047-0-82770800-1380887731_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mai baieti, careva dintre voi s-a mai gandit sa monteze oglinzile pe carena , la fel ca la CBF600S? Carena fata si parbrizul de la Varadero 2003 -> par asemanatoare cu cele de la CBF, nu identice.

Oare cum ar arata?

post-3444-0-43890100-1382816576_thumb.jpg

Editat de Mociclistu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea este ca daca o scapi chiar de pe loc ar perfora carenele acele oglinzi

chiar daca ai vrea sa le pui acolo trebuie sa ai ceva suport tare dedesubt, cadru de bord sau ceva prelungire a cadrului de bord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine cauti ceva oglinzi dreptunghiulare cu prindere pe ghidon in locul celor originale

am vazut la cineva niste oglinzi mai mici, rotunde, aplicate pe oglinda in partea unde oricum obtureaza mana. astea ajuta mult la unhiul mort

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oglinzi rotunde mici gasesti in benzirarii sau targ Vitan la pereche. Unele au deja adeziv pe ele altele trebuie lipite cu un silicon mai ca lumea. Eu am de ani pe toate motoarele detinute si vizibilitatea in spate si laterala este excelenta. Nu intorc capul sa ma asigur decat foarte rar, vad totul cumplet in cele patru oglinzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai incantane cu minunatia ta

 

Salut Vlad. In primul rand tin sa iti multumesc pt. recomandare, motorul este intradevar impecabil si merge super. Are o mica sgarietura pe una din cutiile laterale, dar se rectifica usor ca nu este foarte adanca, in rest nu necesita nici o investitie imediata. Inca nu am poze ale mele cu ea asa ca voi posta vreo 2 de la fostul proprietar.

post-56982-0-52145800-1383114643_thumb.jpg

post-56982-0-86992700-1383114663_thumb.jpg

 

Multumesc de link.

 

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii cumva ce model de crash-bar este cel montat pe a ta? Ca nu am mai vazut ceva asemanator

cred nu sunt sigur dar poate fi cel de la mama lui Honda in multe locuri am gasit modelul full echipat precum acesta sub denumirea de Varadero travel (presupun ca vine echipat cu toate, grenti,top case, cric si crash de la Honda)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au facut cam 20.000 km de cand am luat vaca, am avut o tentativa sa o vand si sa ma las de mers pe strada (probabil astia mai batrani au avut zeci :)) dar mi-a trecut repede. Cu bune si cu rele, nu stiu ce mobra echivalenta as fi putut lua in segmentul asta de pret. E perfecta pentru ce-mi trebuie mie, si anume drumuri de weekend pe asfaltul romanesc. Imi place ca pot sa iau bagaje si sa merg cu prietena intr-un ritm decent, ca pot sa fac o depasire mai din scurt. O vad ca pe o mobra de compromis - se misca decent dar nu e racheta, e comoda, te inveti repede cu ea.

 

In rest ce sa zic, e cam tractor :) - dar mie imi place. Se balbaie in ture mici si mai face figuri FI-ul, nu ii place cand se incinge vara in trafic. Franele sunt excelente, insa un set de placute originale fata-spate bate catre 8 milioane. Pe la 140 pe autostrada mi se pare ca se simte cel mai bine....dar n-as zice ca e facuta pentru autostrazi. E foarte faina pe curbe, dupa cum ziceam te inveti repede cu ea.

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga-ti mintile in cap. Ce sa-ti doresti mai mult de la o motocicleta?

Varadero iti ofera tot ce vrei, viteza(decenta) , consum(decent), comfort(lux), sta bine pe viraje, consoarta doarme bine in spate, bagaje cara fara sa comenteze. Chef de plimbari sa ai ,ca motocicleta asteapta mereu.

 

P.S

Sa v-o mai arat pe mandra mea.

post-3444-0-09072200-1383674219_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...