Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

Vad ca incepem sa ne dezmortim

Ieri la Arc erau 7-8-9 v-stroame si varadero 1(al meu)(ei comunica noi NU)

Referitor la consum.Al meu 2001 carburatie,mers lejer 110-130- 6.3 .Un pic mai sportiv 140-160,pana in 7,mai departe nu merita(zic eu pt mobrele noasttre,ca sa fie fun)

Mesaj completat

Fara crashbar la Varadero nu e o idee buna

 

Mesaj completat

Indiferent de sol-uscat,umed,mazga,zapada,gheata

Salut! Ai dreptate, crash bar eu spun ca e necesar, am auzit ca a cazut cineva si afara de crash bar nu s a zgariat nimic! A propos ca noi nu vorbim, eu de aia am tot stat pe ganduri, sa ma bag pe forum sau nu, ca am vazut prin trafic unii cu VARADERO super fitosi, aia cu VSTROM nu sufera atat. Si eu cred ca e remarcabil sa imblanzesti ditamai fiara si ca suntem trecuti de nivelul fumurilor manelistice sau gen putzoiul lui tata potent doar prafuit la nas, dar e fff util sa interactionam, cel putin de dragul VARADERO. Oricum, nu vreau sa va supar, voi pe acest topic pareti super ok si chiar sper sa ne intalnim cu motoretele. Cred ca sunt eu ceva mai rasculat ca am avut o infatisare cu un jeg care se f.utea pe langa blocul meu cu un scuter pe care avea montate cas si boxe unde urlau infectii gen sALAM si alti limbrici asemenea... Sambata veniti vreunul la CAROL pt mars? Eu merg. Sanatate si drive safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gata si pozele de la Dalboka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Catelul ''bulgar'' s-a bucurat foarte mult cand a vazut un Varadero. :cheers: (cu cate ceva de papa prin top-box)

Scoicile...........................gustoase.

Soseaua bulgara.........................cam peticita. (decat gropanele de la noi......mai bine cu petice).

Dupa Bulgaria, am fost si la Giurgiu (ca e dezlegare la peste) dar nu am poze.

Mesaj completat

Vad ca incepem sa ne dezmortim

Ieri la Arc erau 7-8-9 v-stroame si varadero 1(al meu)(ei comunica noi NU)

Referitor la consum.Al meu 2001 carburatie,mers lejer 110-130- 6.3 .Un pic mai sportiv 140-160,pana in 7,mai departe nu merita(zic eu pt mobrele noasttre,ca sa fie fun)

Mesaj completat

Fara crashbar la Varadero nu e o idee buna

 

Mesaj completat

Indiferent de sol-uscat,umed,mazga,zapada,gheata

Mda,......cam asa e. Cei cu V-strom sunt mult mai uniti si comunica mult mai mult intre ei. Am vrut si eu sa vin pe la Arc dar mi-am adus aminte abia pe la 8 seara ca e Miercuri. Consumul de la a mea e cam ciudat: 130km/h-6.0/6.5; 160km/h-170km/h-8.0/9.0. Consumul l-am citit de pe bord, aveam pasager si bagaje.

Mie mi-ar placea sa ne intalnim (macar astia din Bucuresti), ca sa ne cunoastem si sa ne dam cu parerea despre Varadero. Weekendul asta nu sunt in Bucuresti, dar propun o intalneala pe Miercuri la Arc sau la Bikers-Club (ca sa stam si pe scaun la un suc).

post-153-1269562236_thumb.jpg

post-153-1269562250_thumb.jpg

post-153-1269562264_thumb.jpg

post-153-1269562280_thumb.jpg

post-153-1269562294_thumb.jpg

post-153-1269562307_thumb.jpg

post-153-1269562327_thumb.jpg

post-153-1269562344_thumb.jpg

post-153-1269562359_thumb.jpg

post-153-1269562376_thumb.jpg

post-153-1269562394_thumb.jpg

post-153-1269562409_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto pozele! Merg maine la CAROL si 90% si miercuri la ARC! Week-end placut! De la bagaj si pasager mai papa vreun litru, poate, zic unii, ca are si prea putini km si nu s a lasat motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca la 09,00 e adunarea si la 09,15 plecarea dar mi se pare mai realist cu plecarea pe la 09,30. Eu trag sa ajung pe la 09,20.

Daca nu puteti eu vin 90% si la ARC!

Drive safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

De azi sunt posesorul unui Varadero din 2001. Adus din Germania ieri. Dar, surpriza, facut pentru UK, adica cu kilometrajul in mile (daca se poate spune asa). Are manere incalzite, ungere automata a lantului si alarma, in plus fata de standard. Trebuie sa-i iau repede crash-bar side-case si suport pentru ele. Posibil si parbriz inalt. Deasemenea inaltatoare.

Am dat o tura, cam totul pare sa functioneze in regula. Exista totusi o problema: motorul suiera cam tare - nu mi se pare normal. S-a mai intalnit cineva cu aceasta problema? Stie cineva ce-i de facut?

 

Multummesc. Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

De azi sunt posesorul unui Varadero din 2001. Adus din Germania ieri. Dar, surpriza, facut pentru UK, adica cu kilometrajul in mile (daca se poate spune asa). Are manere incalzite, ungere automata a lantului si alarma, in plus fata de standard. Trebuie sa-i iau repede crash-bar side-case si suport pentru ele. Posibil si parbriz inalt. Deasemenea inaltatoare.

Am dat o tura, cam totul pare sa functioneze in regula. Exista totusi o problema: motorul suiera cam tare - nu mi se pare normal. S-a mai intalnit cineva cu aceasta problema? Stie cineva ce-i de facut?

 

Multummesc. Spor

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! Cat a costat? Ce rulaj are? Poate ne vedem miercuri la ARC sa auzim de ce suierat zici! Crash bar si parbriz inaltat neaparat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miercuri vin si eu la arc 99%

Ne vedem si vorbim acol(Ali baba sueratul il am si eu,atata timp cat nu e bataie,mie mi se pare OK si nu ma deranjaja- l-am trecut la "sunete" uzuale)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Bogdan.

Ora este 18,00-18,30.Eu am pus un procent(99%)din cauza familiei(copil mic)

 

sa tra dragos

:)

vin si eu inainte de Grecia, macar o poza de grup ;)

@all- haideti si mai mult de arc, ca doar e Varadero, nu ....scuter

 

cand le plimbati ? ( de dragos stiu, respecte)

 

Mesaj completat

sa tra dragos

:D

vin si eu inainte de Grecia, macar o poza de grup :D

@all- haideti si mai mult de arc, ca doar e Varadero, nu ....scuter

 

cand le plimbati ? ( de dragos stiu, respecte)

 

 

varadero ziceati ? cam asa ?

 

http://picasaweb.google.co.uk/1100master/P...I_GmK_R_d78xQE#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekendul trecut eram si eu prin Bulgaria, dar la pozele mele nu vrei sa te uiti. :) :D

link ?;)

 

pai daca mergeti ..spuneti

altfel nu ne putem intalni si cunoaste.si iar se sppune ca vaderistii sunt infrumurati :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Revin cu intrebari. Ce sa faci? Asa-i cand schimbi tipul de agregat.

Aveti inaltatoare la ghidon? De unde le-ati luat? Eu am gasit la romimoto de 25mm. Mi se pare cam putin. Or fi si mai inalte?

Deasemenea aparatori de vant la ghidon - handguard - aceeasi intrebare.

 

Multumesc. Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

link ?:)

 

pai daca mergeti ..spuneti

altfel nu ne putem intalni si cunoaste.si iar se sppune ca vaderistii sunt infrumurati ;)

Nu am link. Pozele sunt pe pagina 26 si cred ca pe paginile 24 sau 25 din acest topic, am si intrebat daca vine careva la o scoica. A fost si vina mea ptr ca am propus plecarea vineri cand majoritatea sunt cu jobul in brate.(eu am avut liber si asa am plecat).

Sper ca nu a fost nimeni Duminica asta la munte ca la Brasov si la Predeal ningea de rupea. Cand franam cu masina intra ABS-ul rau de tot. Imi si imaginam ce as fi facut daca eram cu Varadika.

Mesaj completat

Cand ati fost sa vedeti cascada de la Veliko, ati reusit? Ca cei cu V-strom au reusit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am link. Pozele sunt pe pagina 26 si cred ca pe paginile 24 sau 25 din acest topic, am si intrebat daca vine careva la o scoica. A fost si vina mea ptr ca am propus plecarea vineri cand majoritatea sunt cu jobul in brate.(eu am avut liber si asa am plecat).

Sper ca nu a fost nimeni Duminica asta la munte ca la Brasov si la Predeal ningea de rupea. Cand franam cu masina intra ABS-ul rau de tot. Imi si imaginam ce as fi facut daca eram cu Varadika.

Mesaj completat

Cand ati fost sa vedeti cascada de la Veliko, ati reusit? Ca cei cu V-strom au reusit.

ce zici de astea?:)

http://picasaweb.google.com/bubexu/VelikoC...CIaxmqKg2rPAKQ#

 

doar ca nu eram cu varadero

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super poze!!!!!!!!!!!

Ati fost mai norocosi, ca ati gasit doua cascade.

Pozele sunt de mare spectacol.

nttt.n am gasit - daca te uiti la topicul meu erau "alese" ca si destinatii :)

dar voi astia varaderistii nu cititi topicurie de plimbari ;)

 

a. sa nu uit - hai in thasos :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varaderistii sunt batrani si nu se uita decat la poze. :D :D

Cand vrei sa mergi (mergem) in Thasos?

 

 

te halesc :)

tu te uiti la topicurile de plimbari ?;)

joi dimineata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nu pot.

Plec Vineri cu mobra in zona Sibiului sa-mi petrec Pastele.

Nevasta si copilul cu masina si eu cu acaretu, ca e super frumoasa zona.

Ma duc pe Brasov.

Distractie placuta si vreme frumoasa in Thasos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paste Fericit!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...