Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

eu va propun o locatie faina tare - mai ales pentru sculele noastre - este vorba de Sinemorets, Bulgaria~ 460 km de Bucuresti.

avem si loc de campare daca se doreste si sunt si hotelase dragutele

 

Acum prin bunavointa domnului Bogdan Harea am si scootoiler asa ca pana acolo nu cobor din sa ;)

 

o partea din pozele de anul asta , la inceput:

 

 

http://picasaweb.google.com/bubexu/1MaySin...Ozdgbzr_fuDxgE#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare

 

am o mare rugaminte...sunt aproape de a achizitiona un Varadero XL 1000 din 2004...vreau sa stiu ce credeti voi ca trebuie stiut despre acest model...consum???...stiu ca este injectie dar mai multe nu stiu....multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

am o mare rugaminte...sunt aproape de a achizitiona un Varadero XL 1000 din 2004...vreau sa stiu ce credeti voi ca trebuie stiut despre acest model...consum???...stiu ca este injectie dar mai multe nu stiu....multumesc mult.

 

uff..aceleasi intrebari de fiecare data.

vezi ca i plin topil de detalii de acest gen.

daca iti iei varadero si te intereaza constumul mai bine ia un scuter ;)

in rest numai de bine . verifica i si schimba conusumabilele si go :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uff..aceleasi intrebari de fiecare data.

vezi ca i plin topil de detalii de acest gen.

daca iti iei varadero si te intereaza constumul mai bine ia un scuter ;)

in rest numai de bine . verifica i si schimba conusumabilele si go :P

 

 

Ok...multumesc pt raspunsul detaliat si scz de deranj...ma intereseaza si consumul desi vin de la un consum marisor asta nu inseamna ca vreau scuter...am vrut sfaturi directe nu trimiteri in pagini.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok...multumesc pt raspunsul detaliat si scz de deranj...ma intereseaza si consumul desi vin de la un consum marisor asta nu inseamna ca vreau scuter...am vrut sfaturi directe nu trimiteri in pagini.... :)

 

comnsum minim 5.2 ( ~ 80 - 90 km / h )

maxim..cat ii dai

cred ca te ar interesa mai tare autonomia vorbind de un turer - de la 325 de km spre 450 km / plin

si sa nu intrebi cum e in oras, ca ..nu i ;)

daca te intereseaza serios, nu te urca pe ea fara sa ii pui crash bar - in abbele parti , sub care sunt fie centralele, fie pompa de abs :P

si ambele sunt scumpute

 

parerea mea ( si nu s subiectiv ci pe testate ) este ca modelul 2004 e cel mai reusit

 

n am testat 2010 dar nu i timpul trecut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

am o mare rugaminte...sunt aproape de a achizitiona un Varadero XL 1000 din 2004...vreau sa stiu ce credeti voi ca trebuie stiut despre acest model...consum???...stiu ca este injectie dar mai multe nu stiu....multumesc mult.

Consum in oras de la 6.8 la 8, depinde cat de greu te lasi, e manevrabila ca un Transalp, cu exceptia franarilor puternice la viteze mici si cu ghidonul bracat, daca franezi pana la oprire o atrage Terra puternic, sare orice borduri si gropi dar suspensia e destul de rigida.

La drum 7 la 150-160 si 8-9 la 180-200 pe autostrada, e fff stabila la viteza mare si protectia e mai buna decat la orice concurenta!

S o stapanesti sanatos!

Mesaj completat

Eu vreau sa particip la intalnire, astept detalii si mai multi doritori!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in oras scot intre 8 si 10. Depinde cate stopuri prind, cat de tare plec de la stop si cat ma strecor printre masini. In afara, am scos in w-e asta un 6.5 pe bucata Bucuresti-Focsani si un 5.9 cu mers mult pe serpentine si pe drumuri proaste. Eu am carburatie si 5 viteze...

 

Cat despre Sinemorets, acolo e misto undeva dupa 15 septembrie, chiar si dupa 1 octombrie. Anul trecut undeva in octombrie am fost la baie acolo. Totusi, pt cei mai din nordul tarii nu cred ca e acceptabila ca destinatie de week-end. Cred ca tot undeva mai spre centrul tarii ar fi mai corect pt toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consum in oras de la 6.8 la 8, depinde cat de greu te lasi, e manevrabila ca un Transalp, cu exceptia franarilor puternice la viteze mici si cu ghidonul bracat, daca franezi pana la oprire o atrage Terra puternic, sare orice borduri si gropi dar suspensia e destul de rigida.

La drum 7 la 150-160 si 8-9 la 180-200 pe autostrada, e fff stabila la viteza mare si protectia e mai buna decat la orice concurenta!

S o stapanesti sanatos!

Mesaj completat

Eu vreau sa particip la intalnire, astept detalii si mai multi doritori!

pai ;)

detalii - data ? cand e ok ?

si..doritori:)

la fel, care vine

 

in rest ma ocup eu de logistica ( si sa nu aud ca e "tura cu foxu" :P) ca nu mergem in alpi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai :P

detalii - data ? cand e ok ?

si..doritori:)

la fel, care vine

 

in rest ma ocup eu de logistica ( si sa nu aud ca e "tura cu foxu" :)) ca nu mergem in alpi

;)

Daaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!! Suna bineeeee !!!! "Tura cu Foxu la Bulgari 2010"

Dupa ce ai mancat lebedele si ai speriat femeile din zona cand ai facut plimbari la "nudul gol" vrei sa mai ne bagi si pe noi in asta? N-ai vazut la stiri ca Bulgarii i-au arestat p-aia din Romanica?

 

Acum pe bune. Zona este superba, apa curata, plaja pustie......

Eu ma bag dar nu propun o data anume. (daca dau mobra ce ma fac?)

O sa fie putin mai greu ptr cei din nordul-centrul tarii. Daca era la Sibiu era in centru si nu se mai plangea nimeni. Poate este o ideie buna in zona Sibiului. (Albota)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ;)

detalii - data ? cand e ok ?

si..doritori:)

la fel, care vine

 

in rest ma ocup eu de logistica ( si sa nu aud ca e "tura cu foxu" :P) ca nu mergem in alpi

Orice week end pana la jumatea lui oct, dar as prefera in aug, sept ca e mai cald si sa fie cu locuri de cazare la ceva hotel sau pensiune, nu cort ca nu vrea nevasta mea si sa nu fie mai mult de 400-500km de B ca nevasta mea e gravida in luna a4a!

 

Mesaj completat

Bandit, da Mishu nu mai baga muritorii in seama?

Sa ,,vie,, si el cu o adeziune pt intalnire!

Stii ca nu ti doresc sa vinzi motoreta, nu?

Vrei sa te imbolnavesti dupa aia?

Din dec. eu plec la treaba afara si vin la trei luni dar nu ma lasa inima sa o dau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice week end pana la jumatea lui oct, dar as prefera in aug, sept ca e mai cald si sa fie cu locuri de cazare la ceva hotel sau pensiune, nu cort ca nu vrea nevasta mea si sa nu fie mai mult de 400-500km de B ca nevasta mea e gravida in luna a4a!

 

Mesaj completat

Bandit, da Mishu nu mai baga muritorii in seama?

Sa ,,vie,, si el cu o adeziune pt intalnire!

Stii ca nu ti doresc sa vinzi motoreta, nu?

Vrei sa te imbolnavesti dupa aia?

Din dec. eu plec la treaba afara si vin la trei luni dar nu ma lasa inima sa o dau!

Pe Mishu l-am intalnit la Predeal. Era bine sanatos si se simtea bine. Daca o sa citeasca si el p-aici cred ca se baga sigur si poate propune ceva irezistibil.

Nici eu nu vreau sa vand mobra si se pare ca saptamana viitoare aflu daca o mai dau sa nu.

Chiar daca o dau, in primavara imi iau alt Varadero. Poate p-ala nou de 1200 si 4 in V. (cica o sa aflam in toamna daca schimba Honda modelul) Dar o sa fie scump si tot unu d-asta frumos ca al meu o sa-mi iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, deci, data de 16 septembrie este ok ? ( ma refer la plecatul de joi la pranz (

sau 17 septembrie ?

daca da, incepem cujlista ?

locatia este Sinemorets , Bg

 

 

1. Fox ( un motor,prefer cort dar e ok si la hotel )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca in prima faza sa vedem cati doritori sunt si dupa aia cei care sunt dispusi la o asemenea intalnire sa decidem locatia si data.

 

ca sa continui lista ;)

 

2. Alpar, un moto, cu sau fara sotie (depinde de distanta). data in principiu e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, deci, data de 16 septembrie este ok ? ( ma refer la plecatul de joi la pranz (

sau 17 septembrie ?

daca da, incepem cujlista ?

locatia este Sinemorets , Bg

 

 

1. Fox ( un motor,prefer cort dar e ok si la hotel )

2. Alpar, un moto, cu sau fara sotie (depinde de distanta). data in principiu e ok.

 

 

daca o lalaim asa cum am vauzt pe aici asteptand sa vedem, daca, parca, etc iar iese un ..bull

 

asa ca eu am pus o data si o locatie

adera cineva , bine, nu , iar o sa devina topic de " cat consuma";)

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as fi interesat, data in jur de 17 Sept ii ok pt. mine, locatia este umpic cam departe de la Cluj dar facem un efort.

Atunci ar fi

3. Dan - 2 pers pt. data de 17

 

Numai bine,

Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as fi interesat, data in jur de 17 Sept ii ok pt. mine, locatia este umpic cam departe de la Cluj dar facem un efort.

Atunci ar fi

3. Dan - 2 pers pt. data de 17

 

Numai bine,

Dan.

 

1. Fox ( un motor,prefer cort dar e ok si la hotel )

2. Alpar, un moto, cu sau fara sotie (depinde de distanta). data in principiu e ok.

3. Dan - 2 pers pt. data de 17

 

dat fiind ca este inca ' vara" sau asa sper ma gandesc ca e fain la mare. si fiindca la mare la noi n am nici o idee care sa fie cat de cat decenta si mai ales penttru ca vorbim de Varadero care este un turer foarte bun am luat Sinemorets-ul ca si locatie.

sunt cam 400 km de bucuresti si daca nu o lalaim pe drum facem cam 5 - 6 ore . poate chiar mai putin un pic ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soli. 1 persoana cred (nevasta-mea/ incepe/ sa/ faca/ figuri/ ca/ vede/ prea/ multe/ accidente/ la/ stiri......f-cking/ raiseri/ fara/ minte,/ asha/ ca/ inca/ duc/ munca/ de/ lamurire/ desi/ acuma/ veniram/ de/ la/ vama/ si/ nu/ am/ avut/ "incidente"/ iesite/ din/ comun/ exceptie/ depasire/ coloana/ de/ 25/ KM/ intre/ busteni/ si/ sinaia..... ;)

in/ principiu/ data/ e/ ok,/ dar/ nu/ am/ inteles/ destinatia/ finala/ asha/ ca/ va/ rog/ niste/ detalii

cine/ vine/ din/ Cluj/ sa/ ma/ sune/ sa/ trecem/ carpatii/ impreuna

 

sorry/ de/ slash-uri/ dar/ se/ futu'/ tastatura.... :P

Mesaj completat

spalat/ motorul/ inainte/ de/ plecarea/ spre/ vama/ veche

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4. Bogdan - in principiu...........1 moto , 1 persoana (am scris in principiu ca poate vin cu rolele, dar vin) :P :)

 

 

 

1. Fox ( un motor,prefer cort dar e ok si la hotel )

2. Alpar, un moto, cu sau fara sotie (depinde de distanta). data in principiu e ok.

3. Dan - 2 pers pt. data de 17

4. Bogdan - in principiu...........1 moto , 1 persoana (am scris in principiu ca poate vin cu rolele, dar vin)

 

ok, hai sa pastram lista ca e mai usor de urmarit:)

 

sa va vad ca va dati la fund dupa

 

Mesaj completat

soli. 1 persoana cred (nevasta-mea/ incepe/ sa/ faca/ figuri/ ca/ vede/ prea/ multe/ accidente/ la/ stiri......f-cking/ raiseri/ fara/ minte,/ asha/ ca/ inca/ duc/ munca/ de/ lamurire/ desi/ acuma/ veniram/ de/ la/ vama/ si/ nu/ am/ avut/ "incidente"/ iesite/ din/ comun/ exceptie/ depasire/ coloana/ de/ 25/ KM/ intre/ busteni/ si/ sinaia..... ;)

in/ principiu/ data/ e/ ok,/ dar/ nu/ am/ inteles/ destinatia/ finala/ asha/ ca/ va/ rog/ niste/ detalii

cine/ vine/ din/ Cluj/ sa/ ma/ sune/ sa/ trecem/ carpatii/ impreuna

 

sorry/ de/ slash-uri/ dar/ se/ futu'/ tastatura.... :D

Mesaj completat

spalat/ motorul/ inainte/ de/ plecarea/ spre/ vama/ veche

 

salutam salutam

locatia este in Bulgaria - Sinemorets

 

si sunt locuri faine de plimbat / vazut incepand cu Suzopol si pana la granita cu Turcia

si de baut bere si lenevit la cort sau la taverna daca ne vine

 

din bucale cam 400 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Fox ( un motor,prefer cort dar e ok si la hotel )

2. Alpar, un moto, cu sau fara sotie (depinde de distanta). data in principiu e ok.

3. Dan - 2 pers pt. data de 17

4. Bogdan - in principiu...........1 moto , 1 persoana (am scris in principiu ca poate vin cu rolele, dar vin)

5. Stefan - si eu in principiu, daca nu intervine ceva pana atunci. 1 motor, 1 pers, 1 cort.

 

Foxule, inteleg ca pica Crimeea ? Sau incercam de pe 2 sept ? Eu vreau oricum sa-mi iau o saptamana concediu pe motor, indiferent pe ce directie apuc sa o iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Fox ( un motor,prefer cort dar e ok si la hotel )

2. Alpar, un moto, cu sau fara sotie (depinde de distanta). data in principiu e ok.

3. Dan - 2 pers pt. data de 17

4. Bogdan - in principiu...........1 moto , 1 persoana (am scris in principiu ca poate vin cu rolele, dar vin)

5. Stefan - si eu in principiu, daca nu intervine ceva pana atunci. 1 motor, 1 pers, 1 cort.

 

Foxule, inteleg ca pica Crimeea ? Sau incercam de pe 2 sept ? Eu vreau oricum sa-mi iau o saptamana concediu pe motor, indiferent pe ce directie apuc sa o iau.

 

sa tra.

nu tati, de aia am pus a17 , sa ma intorc si eu de acolo ;)

vorbim ca nu cred ca aici se baga lumea la asa calatorie daac pana la sinemorets e mult :P

 

eu " consider" "inscrierile inchise si/sau actiunea pe data de 23.08.2010. ( adica luni ) ca sa am timp de rezervari, planificari, etc in functie de nr de participanti si de preferinte ( cort/camera)

 

abia astept sa vad cum e cu ungatorul ala de lant ca ma manaca palma

 

Mesaj completat

arata interesant

daca i pui si tobe aftermarket se schimba treaba

sa l stapanesti sanatos

si hai sa le "scoatem" pe drum

iti dai seama cum ar arata 10 vacute din astea in turma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...