Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare, azi m-a lasat releul de incarcare, l-am cumparat anul trecut in august SH.

 

acum intrebarea e, cat costa unul nou la honda ?

 

orice recomandari sunt binevenite,

 

 

multam'

http://www.ebay.com/itm/230748136825?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am si eu o intrebare la cei care sau mai lovit de problema asta...vreau sa schimb filtrul de aer la un SD02 din 2001, la Louis am gasit cu codul: 10050026, HONDA XL 1000 V VARA. (SD02) [-02 ONLY]

este vre-o posibiliate sa se potriveasca la mine? Aceasi problema este si la filtrul de ulei cod:10050403

 

Multumesc!



Teoretic ar trebui sa incarce cu 14,2V, acum depinde si de multimetrul tau...ce precizie are

salutare, multumesc pt sfaturi.

 

am cumparat astazi un releu nou ( nu de honda) si incarca 14.1 la ralanti fara faruri si 13.02 la ralanti cu faruri, cum sare de 1500rmp urca la 14.

 

e ok ?

 

 

multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca este PÂNĂ IN 2002 e ok



pe injectie s-a fabricat din 2003 si de atunci e diferit si filtrul de aer



la tine trebuie sa arate asa filtru de aerpost-43899-0-81077200-1365875295_thumb.jpg



post-43899-0-98260400-1365876281_thumb.jpg am pus termometrul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!! Azi am vrut sa plec la bucuresti la EXPOBIKE . plecand de la constanta ne am oprit ca eram vreo 4 imediat dupa fetesti la o cafea....dupa ce plecam nu apuc sa parcurg mai mult de 200m si se opreste. dupa ce m am sucit si invartit am depistat problema. era pompa de benzina care nu mai functiona...evident ca solutie de compromis am pus pe direct am intors in peco am facut plinul si am verificat permanent nivelul benzinei ,pe principiul vaselor comunicante nu trebuia sa las sa se goleasca mai mult de un sfert ca nu ar mai fi ajuns benzina in carburatoare si uite asa am ajuns acasa....nu m`am abtinut si am desfacut pompa unde am gasit si cauza aratau pastilie din platina de la releul de pe pompa, impuscate praf erau....le `am luat la pila , le`am facut fata plana din nou ca nu mai calcau una pe alta si functioneaza acum fara probleme...intrebarea mea este daca a mai facut cineva o astfel de reparatie si cat a tinut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci! am vb cu repr de la noi de la honda cta si are kitul pe stoc in jur de 130 lei. ma oftic insa k nu am mai ajuns si eu la expozitie

 

A venit kitul de reparatie intr o zi de la comanda si a costat 100 lei. trebuie sa montez ptr k in w

eekend plwc la kisinau...sper sa nu se strice ceva pe drum

 

A venit kitul de reparatie intr o zi de la comanda si a costat 100 lei. trebuie sa montez ptr k in w

eekend plwc la kisinau...sper sa nu se strice ceva pe drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa se strice la o Honda, Crivascu?

Daca ai grija de ea si nu pui piese facute pe vapor merge mult si bine, indiferent ce fel de Honda e

Baga mare si nu te mai gandi la prostii, enjoy the ride!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns dupa cum mi am propus la

kisinau....am parcurs 450km cu aproximativ 120km/h si mi a iesir consum de 6%.am avut si eu ceva motociclete dar varadero m a impresionat ca si motoreta de touring isi atinge scopul cu succes

Da, e de incredere. E construita cu generozitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am observat si consumul la diverse viteze .adevarul k sd01 sufera fara a6a viteza atat ca si consum cat si lejeritatea motorului la viteza de croaziera.deci la mers constant,cat s a putut evident, 110km/h-5.5%, 120km/h-6% iar dupa viteza asta dar nu mai mult de 130km/h am constatat k a papat 7%...deci viteza a6a ar fi modificat sigur consumul la aceste viteze.

 

Am testat cosumurile astea mergand la vitezele mentionat aproximatix cate 300km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...