Sari la conținut

Care E Cel Mai Bun Scuter De 50 Cc La 1000 Euro ?


marius84
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

scuter nou cu 1000 de euro nu merita sa`ti achizitionezi ca se strica prea repede si nu tine..insa la 1000 de euro gasesti aprilia sr50/yamaha aerox/gillera runner/etc , SH normal da bune :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuuuu fara kymko un prieten de`a meu era sa moara sapt asta ...are kymko dinala si ii s`o rupt furca de la trepitatii jur....o dat comanda ..da dupa 1 mai ii gata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate nu a fost stransa cum trebuie... nu cred ca s-a rupt

 

uite-te si tu la semeringurile de furca kymco (sa gasesti unu si la 10.000) si la un peugeot de ex (pana in 3000km) si spune-mi care scuipa ulei (asta nu k sunt eu posesor de kymco k nu-l urc in slavi da nici prost nu e)

 

si ca sa fiu ontopic: de ce iti trebuie sarcina 180kg ? chiar vei merge mereu cu atata greutate pe el ?

uite vorbeste cu m22 de pe forum el are cam 150kg (e mare omu:) ) si are un scuter in 4t poti sa ii ceri lui parerea

Editat de kidmeister
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nush dak s`o rupt da stiu ca o dat intr`o groapa si s`o lasat tare partea din fata a motorului in jos..si cand o vrut sa ia curba n`o luat cum trebuie tot carn merea nu putea sa mearga mai tare de 20-30

..l`o lasat in curte la spitalul municipal pana o venit taicasu cu camioneta dupa el :D nah..nush ce sa zik..adevaru`i ca era sa moara :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@korectu : Pai incearca sa dai in aceasi groapa la aceasi viteza sa vezi daca asa se explica diferenta de pret Aprilia/Kymco.Glumeam......dar uneori nu mai e vina producatorului.

Bine ca nu s-a lovit.

Editat de da'beorz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@da'beorz.. sincer am luat gropi mai mari,am mers cu el intr`o roata si cand i`am dat drumu n`o avut nimik, am picat cu el,etc...el n`o facut nimik dintre astea si i`o zis ala care il face ca de la trepitatii is s`o rupt..adevaru`i ca eu ocolesc gropile de obicei , el nu prea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia e ca nu trebuie generalizat. Nu s-a mai plans nimeni de asa ceva pana acum. Mai era unul la sectiunea Service I se rupsese bascula la o Honda si tot la fel zicea k nu sunt bune :D . Daca aveai un prieten cu un Bmw si i se strica ce ziceai... "nu e bune" :| Si scuza-ma... daca in Romania nu ocolesti gropile pardon hartoapele/craterele... atunci nu mai are rost sa mai discutam despre fiabilitate :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La gropile din craiova trebuie sa ai motor de teren, daca nu le ocolesti poti sa iti rupi si gatul. serios numai in centrul orasului nu sunt gropi

on topic:eu as alege un sh: aprilia,yamaha,peuget etc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu un scuter cu o sarcina maxima de peste 180 kg , de 50 cc, de aprox 1000 euro , NOU .

 

Dati-mi si mie niste nume sau niste oferte , cine poate .

Cu 200 euro iti iei permis cat. A, intre timp mai strangi ceva banuti si iei ceva la 125 cmc.............un scuter de 50 cmc nu prea vad eu cum sa aiba o sarcina de peste 180 kg :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ady4...uitate sa vezi pe forum pe aici cati se plang de kimco...eu m`am referit la faptul ca la banii aia nu poti sa`ti iei scuter si nou si bun..uitate cat ii un scuter nou bun...de la 2000 in sus ...si ii recomandam un scuter second ca la 1000 de euro iti gasesti unu belea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuuuu fara kymko un prieten de`a meu era sa moara sapt asta ...are kymko dinala si ii s`o rupt furca de la trepitatii jur....o dat comanda ..da dupa 1 mai ii gata :D

 

Mestere tu ai venit aici sa vinzi castraveti la gradinari sau ce? Probail scuterul prietenului tau a suferit cel putin un impact foarte puternic incat sa slabeasca sudurile, care by the way la Kymco sunt facute ceas! (Din suduri s-a rupt, nu? ) Ia mai gandeste-te putin. Furca aia e facuta din cartofi prajiti ca sa se rupa? Nu mai posta tampenii despre scuterele Kymco pentru ca sunt foarte bune si fiabile. :D

 

PS - Sa sti si tu ca o furca si la un impact frontal, se indoaie dar nu se rupe, am trecut prin doua accidente cu scuterul in care mi-a fost afectata furca, a fost lovita din stanga si apoi din fata. Scuterul nu-i motor sa mergi cu 200, sa fie greu si sa dai in cevasi sa ti se rupa furca de la impact. Am vazut un film pe youtube, nu mai gasesc exact link-ul acum, in care un camion a trecut peste un scuter, ceva chinezarie parca si l-a presat complet, dar nu i-a rupt furca in bucati ci evident a indoit-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...

 

Io i-am luat la nevasta-mea acum vreo 9 luni un Rieju Toreo 50 (http://www.clubafaceri.ro/director/stand/14511/23707/Scuter+Rieju+-+TOREO+50.html)

 

Pana acuma o facut cam 500 km cu el, l-am luat de nou, la 990 EUR... Pana acuma nu am avut probleme majore cu el... singura chestie care o cedat ii un plastic de la roata din fatza care tzine cablul de kilometraj.. In rest, benzina shi la 300 km i-am facut schimbul de ulei... Cam atata...

 

:D

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc tuturor celor care si-au facut timp sa raspunda . intr-o anumita masura m-am lamurit, ca mai bine imi iau ceva SH . bun , sa continuam de aici daca se poate, ce e bun din cele second hand la cei 1000 euro ? nu vad nicaieri pe net sa iasa vreunul mai mult in evidenta ca altele :D

 

 

si apropo , ca sa raspund si la intrebarea de ce sarcina maxima 180 kg, gandeste-te numai ca e se urca pe el unu de 100 kg si unu de 70. nu zic ca in fiecare zi, dar odata pe sapt tot se urca . :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai stai sa ma gandesc..sincer despre yamaha aerox nush cat duce..da sr`u cu stopuri rotunde duce 180 de kg. acuma depinde si cum merge motoru ...deci eu zik sa alegi intre aprilia sr 50 sau gillera runner , dar runneru sa nu fie ultimu model :D ...cand mergi sa cumperi scuteru te uiti unde are tablita si pe unele scrie si cate kg poate sa duca :D bafta si asfalt uscat :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi singuru + care il dau eu este acela ca are pe el numele peugeot si service mai bun si mno....dar modelu este aproape 100% identic cu chinezarii care le gasesti sub nush cate zeci de alte nume....asa ca mi frica sa nu fie decat emblema de peugeot restu sa fie in vreo tara saraca in care aia de abia s-au dat jos din copac si gata ei fac scutere...mai bn cauta cv care sa fie 100% peugeot... am prieten care si-a luat un speedfight second cu 7000 km si curea,placute frana , role variator schimbate cu 1000 de euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...