Sari la conținut

12.03.2008 ~22:00 - Moghioros - Bucuresti


packardb
 Share

Postări Recomandate

Cu totii isi merita dosrul penal. Si daca soferul are incadrare "din culpa" adica din greseala, pt ceilalti este fapta cu intentie si da mai rau in cazier.

Apropo, acolo chiar sunt 3 benzi pe sens? Mare bulevardu ala, 6 benzi plus 2 sine de tramvai... incep sa ma cred in LA...

e usor sa comentezi de pe margine, nu stii ce s-a intamplat acolo. poate ca ala cu masina e nevinovat si aia sunt niste golani, cine stie. dar iti garantez ca dupa ce o sa te dea unu pe jos cu masina si o sa te tavalesti bine, dar fara intentie si o sa ia o amenda usturatoare 300 de mii pt neadaptarea vitezei la conditiile de trafic sau un k k t similar, sigur o sa-ti mai nuantezi parerea .

Editat de xander
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cu totii isi merita dosrul penal. Si daca soferul are incadrare "din culpa" adica din greseala, pt ceilalti este fapta cu intentie si da mai rau in cazier.

Apropo, acolo chiar sunt 3 benzi pe sens? Mare bulevardu ala, 6 benzi plus 2 sine de tramvai... incep sa ma cred in LA...

 

da sunt 3 benzi ptr fiecare sens de mers ca , din cind cind ele sunt cam ocupate cu maini parcate aiurea e alta problema . cit despre dosare penale si alte bazaconii parea mea sincera este ca prietenii respectivului au actionat fff bine . stii cum au procedat unii pe la greci ??? au rasturnat masina si i-au dat foc . din pacate pina cind romanul nu va fi invatat cu biciul il va durea la basca de conduita in trafic in continuare nu se va uita in olinzi , nu se va asigura . dar ia sa dea la televizor cite o faza genul din 12 03 sau sa dea la televizor ca , cutare care a gresit in trafic si ia fost rasturnata masina +foc sa vezi tu atunci atentie marita in trafic ca se va gindi romanul : " ba ia sa fiu eu atent ca sa nu patesc ce a patit ala " .atita timp cit tu sau prietenii tai nu au avut accidente in trafic fara sa fie vinovati iar soferii care au f vinovati nu au patit nimic decit o amenda simbolica sa nu iti dai cu parerea . iti dau doar un ex :crack: soferita care avea cedeaza la luat pe un amic cu tot cu fulgi desii el venea pe prioritate , ea a ramas cu carnetul si a platit o amarita de amenda , amicu sa chinuit vreun an sa recupereze dauna ptr ca masina respectivei era inmatriculata in italia si asigurata la o firma care nu avea corespondenta in romania . tu cum crezi ca ar reactiona amicu acesta cind ar fi de fata la o faza genul moghioros ??? sau motociclistu stringe bani ani de zile sa isi cumpere o motocicleta pe care si-o dorea , sau se imprumuta la banca , cumpara in sfirsit un fier e fericit si deodata vizul lui se sfirseste in caroseria unui sofer care a crezut ca toata strada este a lui .ai vrea sa fii in locul lui ???

o stiu veti sari in sus ca exista legi ca exista ordine ...mori cu legea in mina si vinovatul scapa .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti garantez ca dupa ce o sa te dea unu pe jos cu masina si o sa te tavalesti bine, dar fara intentie si o sa ia o amenda usturatoare 300 de mii pt neadaptarea vitezei la conditiile de trafic sau un k k t similar, sigur o sa-ti mai nuantezi parerea .

 

sau motociclistu stringe bani ani de zile sa isi cumpere o motocicleta pe care si-o dorea , sau se imprumuta la banca , cumpara in sfirsit un fier e fericit si deodata vizul lui se sfirseste in caroseria unui sofer care a crezut ca toata strada este a lui .ai vrea sa fii in locul lui ???

 

Am platit 3 ani rate la banca pt motor. Si am mai platit inca 50% din cat am dat pe el ca sa-l repar dupa ce mi-a intors o vita autobuzul in fata. Dar n-am luat pe nimeni la bataie pt ca a gresit. Si eu am gresit, daca as fi cascat ochii n-as fi patit nimic.

 

ia sa dea la televizor cite o faza genul din 12 03 sau sa dea la televizor ca, cutare care a gresit in trafic si ia fost rasturnata masina +foc sa vezi tu atunci atentie marita in trafic ca se va gindi romanul : " ba ia sa fiu eu atent ca sa nu patesc ce a patit ala "

 

Ba sa vezi tu cum o sa te scuipe romanu cand incerci sa te aduni de pe jos strigandu-ti "asa va trebuie fira-ti ai dracu de nenorociti". Sa vezi tu cum Gigi Contra o sa-ti traga o frana-n fata doar asa, sa se distreze, ca pe el il doare-n fund daca-l lovesti in spate, tu esti de vina.

 

De bine, de rau, in momentul de fata lumea te fereste daca te vede. Si ca motociclist trebuie sa stii sa te faci vazut. Si chiar daca nu te vede, daca mergi intradevar cu grija scapi cu o tavaleala relativ usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e nasol, inca un motociclist a intrat asta seara intr-un taxi care a intors-o la un scuar... poate nu trebuia sa accelereze pana in dreptul acelui scuar :crack: .. sper sa fie omul bine. eu nu am cu ce sa il ajut. iar un topic nu o sa incep pt ca nu stiu decat din auzite. mai erau oameni pe motor acolo oricum.

Aveti grija de voi/noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

poate putin off topic,

dar, acum cateva zile, spre mogosoaia, unu cu o dacie obosita depaseste pe linia contiuna coloana de masini care circula cu 10 kmph si se baga in fata altuia din coloana, asta da peste el, spargandu-i doar un stop; din dacie ies doi indivizi, unu cu un iatagan si unu cu o bata, incep sa vandalizeze masina omului, asta in timp ce pe contra-sens circula o masina de politie (care nu a oprit, desi nu avea mai mult de 20-30 kmph).

n-a mai ramas nici un parbriz/stop/far intreg de la saracu om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sunt 3 benzi ptr fiecare sens de mers ca , din cind cind ele sunt cam ocupate cu maini parcate aiurea e alta problema . cit despre dosare penale si alte bazaconii parea mea sincera este ca prietenii respectivului au actionat fff bine . stii cum au procedat unii pe la greci ??? au rasturnat masina si i-au dat foc . din pacate pina cind romanul nu va fi invatat cu biciul il va durea la basca de conduita in trafic in continuare nu se va uita in olinzi , nu se va asigura . dar ia sa dea la televizor cite o faza genul din 12 03 sau sa dea la televizor ca , cutare care a gresit in trafic si ia fost rasturnata masina +foc sa vezi tu atunci atentie marita in trafic ca se va gindi romanul : " ba ia sa fiu eu atent ca sa nu patesc ce a patit ala " .atita timp cit tu sau prietenii tai nu au avut accidente in trafic fara sa fie vinovati iar soferii care au f vinovati nu au patit nimic decit o amenda simbolica sa nu iti dai cu parerea . iti dau doar un ex :crack: soferita care avea cedeaza la luat pe un amic cu tot cu fulgi desii el venea pe prioritate , ea a ramas cu carnetul si a platit o amarita de amenda , amicu sa chinuit vreun an sa recupereze dauna ptr ca masina respectivei era inmatriculata in italia si asigurata la o firma care nu avea corespondenta in romania . tu cum crezi ca ar reactiona amicu acesta cind ar fi de fata la o faza genul moghioros ??? sau motociclistu stringe bani ani de zile sa isi cumpere o motocicleta pe care si-o dorea , sau se imprumuta la banca , cumpara in sfirsit un fier e fericit si deodata vizul lui se sfirseste in caroseria unui sofer care a crezut ca toata strada este a lui .ai vrea sa fii in locul lui ???

o stiu veti sari in sus ca exista legi ca exista ordine ...mori cu legea in mina si vinovatul scapa .

 

ma zmeule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinovatia se imparte intre pilot auto si pilot moto. Primul pentru schimbarea benzii fara asigurare + semnalizare etc => accident rutier => victima => in functie de nr. de zile de spitalizare se va pronunta instanta cu privire la ce acuzatie ii aduce app de vatamare corporala.

 

pilotul MOTO in schimb i se va intocmi dosar penal pentru fuga de la locul accidentului fara incuviintarea organelor de politie. GHINION! App. moto era inmatriculata in MD iar treaba cu bataia aplicata soferului mi se pare o idiotenie. Pretenarii pilotului moto dupa ce l-au incins bine s-au carat cand a aparut jandarmeria.

 

Deci no comment!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinovatia se imparte intre pilot auto si pilot moto. Primul pentru schimbarea benzii fara asigurare + semnalizare etc => accident rutier => victima => in functie de nr. de zile de spitalizare se va pronunta instanta cu privire la ce acuzatie ii aduce app de vatamare corporala.

pilotul MOTO in schimb i se va intocmi dosar penal pentru fuga de la locul accidentului fara incuviintarea organelor de politie. GHINION! App. moto era inmatriculata in MD iar treaba cu bataia aplicata soferului mi se pare o idiotenie. Pretenarii pilotului moto dupa ce l-au incins bine s-au carat cand a aparut jandarmeria.

Deci no comment!

 

Esti politist sau vorbesti asa sa te afli in treaba ?

 

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinovatia se imparte intre pilot auto si pilot moto. Primul pentru schimbarea benzii fara asigurare + semnalizare etc => accident rutier => victima => in functie de nr. de zile de spitalizare se va pronunta instanta cu privire la ce acuzatie ii aduce app de vatamare corporala.

 

pilotul MOTO in schimb i se va intocmi dosar penal pentru fuga de la locul accidentului fara incuviintarea organelor de politie. GHINION! App. moto era inmatriculata in MD iar treaba cu bataia aplicata soferului mi se pare o idiotenie. Pretenarii pilotului moto dupa ce l-au incins bine s-au carat cand a aparut jandarmeria.

 

Deci no comment!

 

adica daca pleci in salvare la spital, se cheama fuga de la locul accidentului??!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vinovatia se imparte intre pilot auto si pilot moto. Primul pentru schimbarea benzii fara asigurare + semnalizare etc => accident rutier => victima => in functie de nr. de zile de spitalizare se va pronunta instanta cu privire la ce acuzatie ii aduce app de vatamare corporala.

 

pilotul MOTO in schimb i se va intocmi dosar penal pentru fuga de la locul accidentului fara incuviintarea organelor de politie. GHINION! App. moto era inmatriculata in MD iar treaba cu bataia aplicata soferului mi se pare o idiotenie. Pretenarii pilotului moto dupa ce l-au incins bine s-au carat cand a aparut jandarmeria.

 

Deci no comment!

 

domnule lupescu, dar sunteti f tare...parasirea locului accidentului in circumstante agravante, adica a fugit cu salvarea :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma zmeule!

 

 

nu imi plac polemicile ..dar tu ai citit postul meu ?? daca nu iti traduc eu pe intelesul tau : am relatat ce fac altii in alte tarii . nu am indemnat la violenta si cu atit mai putin nu am zis ca vreau sa fac ceva violent indreptat impotriva unui cetatean nevinovat .dare cred ca tu ai o problema :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate putin off topic,

dar, acum cateva zile, spre mogosoaia, unu cu o dacie obosita depaseste pe linia contiuna coloana de masini care circula cu 10 kmph si se baga in fata altuia din coloana, asta da peste el, spargandu-i doar un stop; din dacie ies doi indivizi, unu cu un iatagan si unu cu o bata, incep sa vandalizeze masina omului, asta in timp ce pe contra-sens circula o masina de politie (care nu a oprit, desi nu avea mai mult de 20-30 kmph).

n-a mai ramas nici un parbriz/stop/far intreg de la saracu om.

 

 

Pentru cazul asta n-are nimeni solutii???????????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule lupescu, dar sunteti f tare...parasirea locului accidentului in circumstante agravante, adica a fugit cu salvarea :crack: .

 

Sunt intr-adevar ff tare ... din pacate ambulanta nu a confirmat faptul ca a plecat cu vre-un pacient de la locul accidentului deci iata problema ... in alta ordine de idei inseamna ca voi nu stiti discutia avuta cu un prieten de-al lui langa masina de cercetare cand omu spunea in telefon ca s-a dus acasa dupa acte ... deci baieti, cum va asterneti asa dormiti subj. closed din punctul meu de vedere putea sa fuga si pe luna sau sa se duca la Memorial Hospital din NY NU ma intereseaza si nu e de competenta mea. La SP Municipal/Universitar oricum nu a aparut dupa si acela era singurul unde putea sa ajunga cu acea salvare care a ramas la fata locului pana s-a terminat cercetarea.

 

Dar deviem. Revenind ontopic, felicitari pilotului moto era bine echipat deci nu a avut mult de suferit. Fierul se indreapta, carnea mai putin. Sanatate maxima baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt baiatu cu moto ce a fost lovit la moghioros.tin sa le multumesc celor ce au venit la locul accidentului.accident comis de retardatul sofer al unui audi a 4 cu nr : b90 myx care in imbecilitatea lui de conservar fara minte a facut stanga brusc de parca era la masa in sufragerie.era pe banda a doua si eu pe a treia aveam 60 km\h (norocul meu). acum am clavicula rupta costum si motot distrus, si apropo aerograful de pe motor a fost facut cu greu.acum tin sa injur pe insul ce a vazut pe masa sau orice altceva decat realitatea pe care au vazut-o atatia martori.dar o sa ma fac bine si o sa im irepar motorul si o sa rup cu bataia fiecare conservar care greseste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prieteni mi-am facut special acest cont pt ca am vazut ce sa intamplat si felicit pe motociclist pt actul de vitejie aplicandu-i o corectie retardului...dar dupa parerea mea domnule motociclist ai cam fost de vina si nu stiu ce motociclist esti atata timp cat mergi fara casca si cu viteza aia de ''60 km/h'' care de fapt era vreo 100 km/h si nu mai vb de faptul ca dupa ce ai fost accidentat soferul din audi a venit la tine sa vada daca ai patit ceva motiv pt care tu si amicul care era in spate pe motor L-ATI AGRESAT SI LOVIT ma intreb de ceaONTINUAT SA STEA AFAraSI NU SA BARICADAT IN MASINA??????????? iar actele alea de moldova sunt cam suspecte....Eu sunt motociclist si daca vreau sa ma dau ma duc pe circuit ,nu in plin trafic sa-mi pun viata in pericol.daca este vinovat cel cu masina sa plateasca cu toate ca din cate am vazut eu nu ar fi vinovat si am auzit ca ar fi si el motociclist.Si eu am fost implicat intr-un accident am avut mana rupta si nu am facut scandal ba din potriva ..mi-a dat omul asigurarea,mi-am luat banii pe motoreta si am mers mai departe(norocul meu a fost ca nu mi-a iesit alcolemia ;-) 0.01 ) ca altfel ....eu zic sa ne mai cizelam ca daia ne fuck si politistii ...asfalt uscat

 

--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 22:45 -------------
si inca ceva important....motociclistul nu a plecat cu salvarea....asta am vazut pt ca-i dadea ingrijiri soferului....deci unde ai disparut motociclistule??????????????ai parasit cumva locul accidentului???????

Iar soferul daca este vinovat sa plateasca cu varf si indesat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prieteni mi-am facut special acest cont pt ca am vazut ce sa intamplat si felicit pe motociclist pt actul de vitejie aplicandu-i o corectie retardului...dar dupa parerea mea domnule motociclist ai cam fost de vina si nu stiu ce motociclist esti atata timp cat mergi fara casca si cu viteza aia de ''60 km/h'' care de fapt era vreo 100 km/h si nu mai vb de faptul ca dupa ce ai fost accidentat soferul din audi a venit la tine sa vada daca ai patit ceva motiv pt care tu si amicul care era in spate pe motor L-ATI AGRESAT SI LOVIT ma intreb de ceaONTINUAT SA STEA AFAraSI NU SA BARICADAT IN MASINA??????????? iar actele alea de moldova sunt cam suspecte....Eu sunt motociclist si daca vreau sa ma dau ma duc pe circuit ,nu in plin trafic sa-mi pun viata in pericol.daca este vinovat cel cu masina sa plateasca cu toate ca din cate am vazut eu nu ar fi vinovat si am auzit ca ar fi si el motociclist.Si eu am fost implicat intr-un accident am avut mana rupta si nu am facut scandal ba din potriva ..mi-a dat omul asigurarea,mi-am luat banii pe motoreta si am mers mai departe(norocul meu a fost ca nu mi-a iesit alcolemia ;-) 0.01 ) ca altfel ....eu zic sa ne mai cizelam ca daia ne fuck si politistii ...asfalt uscat

 

<small>--- Mesaj completat în 24 Mar 2008 22:45 -------------</small><br/>si inca ceva important....motociclistul nu a plecat cu salvarea....asta am vazut pt ca-i dadea ingrijiri soferului....deci unde ai disparut motociclistule??????????????ai parasit cumva locul accidentului???????

Iar soferul daca este vinovat sa plateasca cu varf si indesat

 

ia uitati-va ca a mai aparut cineva ... deci se pare ca nu sunt singuru` "betiv" de pe zona ;)

 

@mad_nasu: nu ai ce sa injuri stimabile ... toata lumea a vazut exact ce trebuie in special cei din spatele soferului. Si cu asta punct!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar daca scriam acum RIP la acest topic,ai mai luati partea soferulu?..probabil ca toti l-ati fii injurat,foarte bine i-au facut prietenii motociclistului...sunt motociclist doar de cateva luni,dar cred ca as fii reactionat la fel...bataie fratiilor.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar daca scriam acum RIP la acest topic,ai mai luati partea soferulu?..probabil ca toti l-ati fii injurat,foarte bine i-au facut prietenii motociclistului...sunt motociclist doar de cateva luni,dar cred ca as fii reactionat la fel...bataie fratiilor.. ;)

 

Nu pot sa ma abtin si sa nu imi spun parerea, am vazut tot ce s-a intamplat in seara aceea (eram la trecerea de pietoni)...din culpa cui s-a produs accidentul se ocupa politia, dar cine se ocupa de o cireada de .... care loveasc un om, ba mai mult fiarele dat dovada de maxima LASITATE prin fuga lor la aparitia oamenilor legii si nu inteleg de ce nimeni nu interzice LEGEA PUMNULUI, pt ca si eu am fost agresata de niste animale de genul celor din Moghioros (ce stiti sa faceti in afara de batai, injuraturi, betii, vulgaritati si alte lucruri ciudate si asta pentru ca nu aveti cu ce ocupa timpul), sper sa platiti pentru tot. Tot binele din lume pt domnul din Audi...un barbat adevarat, iar pt voi mergeti pe la scoala si invatati sa scrieti, sa vb si mai ales sa va comportati ca oamenii. Sper sa sfarsiti in chinuri groaznice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti sa inchei un post fara sa urezi asa ceva? Mi se pare o formulare generala adresata tuturor si ma gandesc ca poate mi-ai urat-o si mie. Ce sens are? Sau cui te adresezi, tuturor motociclistilor? ;)

 

PS: Asta a fost din ciclul "Hai sa-mi dau cu parerea"?

 

PPS: Deci hotarati-va... motociclist accidentat de audi, audi de vina, audi luat bataie? motociclist accidentat de audi, motociclist de vina, motociclist fugit, audi luat bataie? sau mix intre cele doua? Hai ca apar useri noi care au fost acolo cica si pare-mi-se ca au vazut lucruri diferite, vreo ruptura in time-space-continuum sau ce dreacu'? Nu mai inteleg nimic. :bow:

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa se pedepsesc oamenii care gresesc mai nou cu pumni si picioare.

daca era vreun manelist cu ceafa lata si intr-o dacie 1300 si intra special in motociclist... mai ziceam... dar asa...

sunt sigur ca soferul nu a facut-o intentionat. ma simt scarbit de atitudinea asta : "haide ba sa dam ca suntem mai multi"

ptiu!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Tot binele din lume pt domnul din Audi...un barbat adevarat, iar pt voi mergeti pe la scoala si invatati sa scrieti, sa vb si mai ales sa va comportati ca oamenii. Sper sa sfarsiti in chinuri groaznice

@iulianna

 

asta e un fel de: tot binele din lume"domnului"cu audi,poate face planul la motociclisti trintiti,ce mai,idealul meu de barbat adevarat.....despre paroxismul sfirsitului(partea cu chinurile groaznice),e inutil sa mai faci vreun comentariu.

Intrebare pt.administratorii :exista vreo posibilitate ca sub numele de iulianna sa fie adaugata si caracterizarea IDIOATA FORUMULUI ?....o titulatura care i se potriveste ca o manusa (adica carbon vs dintii ei din fata)

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa ma abtin si sa nu imi spun parerea, am vazut tot ce s-a intamplat in seara aceea (eram la trecerea de pietoni)...din culpa cui s-a produs accidentul se ocupa politia, dar cine se ocupa de o cireada de .... care loveasc un om, ba mai mult fiarele dat dovada de maxima LASITATE prin fuga lor la aparitia oamenilor legii si nu inteleg de ce nimeni nu interzice LEGEA PUMNULUI, pt ca si eu am fost agresata de niste animale de genul celor din Moghioros (ce stiti sa faceti in afara de batai, injuraturi, betii, vulgaritati si alte lucruri ciudate si asta pentru ca nu aveti cu ce ocupa timpul), sper sa platiti pentru tot. Tot binele din lume pt domnul din Audi...un barbat adevarat, iar pt voi mergeti pe la scoala si invatati sa scrieti, sa vb si mai ales sa va comportati ca oamenii. Sper sa sfarsiti in chinuri groaznice

Asta ori a fost molestata cand era mica la dusuri de vreun unchi motociclist , ori ii impingea nenea cu audi noroiu-n ceafa in schimbul unei pizza si baietii l-au molestat putin si la outze de nu mai poate sa ii umfle gogoasa . Auzi iulianna de ce te plangi ca te-au molestat baietii la moghioros , ca de cand te-au molestat stai zi si noapte langa ceas .... " de m-ar molesta cineva iar sa-mi mai treaca furunculii " . Si poate ca as sfarsi in chinuri groaznice numai sa stiu ca iau vreo 100 ca tine dupa mine putoare mica si abstinenta ( a se citi " neprihanita " );)

P.S. Si nu inteleg de ce ai scris "aprilia" la motocicleta caci acolo nu se scriu motivele pentru care iti curg balele , altfel ar scrie toti : " babic , svaitzer , angelina jolie , stella , inima de tigan :bow: , jb ... "

Editat de SeK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...