Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

Hai ca pana la urma am ales modelul 2006, am facut azi tranzactia, motoreta se simte foarte noua, cica ar avea chiar 15,000km.

Are toate blingurile posibile,unele mi le-as fi dorit,alte nu. Dar oricum ,asa cum e, mi-a placut cu m merge si am luat-o.

 

Scarite reglabile, mansoane ,manete, paharele,capete ghidon toate Rizoma, evacuare completa Micron, crash-pad-uri originale Kawasaki.

A, bravo felicitari ! E o bestie !Sa-ti aduca numai bucurii !

Ma gandeam eu ca no sa tradezi marca :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 739
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca e cineva interesat de mansoane Rizoma, oglinzi, paharele de lichid de frana fata-spate, sa zica un pret. Ma bate gandul sa le vand. Pret undeva la 50-60% din pretul de pe site-ul Rizoma.

 

http://www.rizoma.com/super-sport/kawasaki/kawasaki-ninja-1000-zx-10r-ninja-1000-zx-10r-2006-07/en

post-7144-0-33593400-1377251153_thumb.jpg

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta achizitie. Putea fi mai bine doar daca era un 2004-2005 cu acei km :). Vinde rapid blingul de pe coarne si da-i bice.

Felicitari ca nu ai ales R1 sau gixxer care is la fiecare colt de strada.

Editat de mistery
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca pana la urma am ales modelul 2006, am facut azi tranzactia, motoreta se simte foarte noua, cica ar avea chiar 15,000km.

Are toate blingurile posibile,unele mi le-as fi dorit,alte nu. Dar oricum ,asa cum e, mi-a placut cu m merge si am luat-o.

 

Scarite reglabile, mansoane ,manete, paharele,capete ghidon toate Rizoma, evacuare completa Micron, crash-pad-uri originale Kawasaki.

 

Si niste poze

Sa o stapanesti sanatos bre si muuuuuuulti km fara incidente !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi,mersi!

 

Am mers pe un 2004, mi s-a parut superb,dar chiar e un monstru. Adica livrarea puterii m-a speriat si nu ma asteptam sa ma mai sperie nimic pe 2 roti. Cand treci de 7000 de ture e ca si cum ai da warp1, nu cred ca e prea funny sa te prinda pe curbe puterea aia brusca.

Era unul de vanzare,e cam la 3600 cu cauciucuri nois SportSmart, ala era a doua optiune,undeva pe la Deva, l-am condus cand a venit cu el la mare la Seawolves.

 

Deci recunosc ca desi am fost fascinat de model mi s-a parut prea de tot. Mai am de invatat pana sa strunesc asa ceva...sau poate nimeni nu se incurca cu asa niste salturi mari de putere ca vad ca totusi nu e prea popular modelul.

 

Am ales modelul 2006 ca e mai rafinat, livreaza puterea liniar chiar daca pastreaza ceva din spiritul Kawa. E si mai maricica si pot sa duc si eu pasagera.

Sper sa mearga bine si pe curbe/circuit, cel putin pentru nivelul meu si sa mai invat cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

the mentalist mergi si fa cursurile pe amckart ! nu o sa te mai sperie nimic dupa aceea

N-ai inteles. Nu ma sperie in sine motoreta, m-ar speria daca as vrea sa o conduc mai la limita pe curbe. Daca mergi pe strada in linie dreapta e blana.

 

N-am ajuns niciodata sa fac cursurile alea desi si eu le recomand tuturor care au bani si timp pentru asa ceva. Avand in vedere ora de desfasurare trebuia sa-mi iau concediu special ca sa fac cursurile. Si asa au trecut anii si acum consider ca totusi nu mai am nevoie de ele. Nu ca nu as mai invata ceva, dar deja cam stiu cu ce se mananca.

Mai important e sa gasesc bani pentru a petrece cat mai mult timp pe circuite- Amckart,Tg Secuiesc, cu oameni care se pricep mai bine si de la care sa mai invat si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut cursul in 2009 dupa 20000-30000 km ,nu-mi aduc aminte ex ,vreau sa-ti spun ca mi-am dat seama ca am mers degeaba pe strada km aia ,am vazut cand am inceput cursul cat de praf eram ,varza totala,pulbere fina,primele 2 sedinte am venit acasa PLANGAND ,nu-mi dadeam seama de ce am asteptat atat pana sa fac cursul ,am simtit ca am mers degeaba pe strada dupa capul meu si al prietenilor "impingi in ghidon si ..." O PROSTIE TOTALA de a invata sa mergi pe motocicleta dupa capul unui prieten care e aprox @ acelasi nivel cu tine doar ca are ceva km in + si altceva nu stie decat asta sa faca ,dupa jumatatea cursului a fost altceva ,mergeam @cursuri cu un fular in jurul gatului cand plecam la ora 7 de acasa dimineata in luna mai ,imi doream enorm sa le fac si au fost poate cei mai buni bani investiti ,investitia in tine e ce@ mai buna treaba .. nu rizome ,xenon basini ,vroiam sa ajung in aprilie sa-l fac si pe serres insa am platit inainte un concurs de pescuit inainte sa stiu data pt serres... evident s-au suprapus



eu zic ca fiecare din noi avem nevoie de acest curs oricand,in orice moment in viata de motociclist,dupa orice nr de km !

si acum simt ca vreau sa mai fac cursul, stiu unde gresesc si ce vreau sa mai exersez,ce sa corectez ... pe strada nu am posibilitatea aceasta

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu siguranta erau/sunt mai experimentati

ce nu au ei : mediul propice dezvoltarii (circuitul) :)

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

de la fostul kawa zx10-r 2004 mai am ceva piese care doresc sa le vand ... poate aveti nevoie

 

 

evacuare(finala) originala - 300 lei

 

parbriz original (mici defecte optice) - 50 lei

 

manete fana si ambreiaj - 80 lei ambele

 

dop de motor pe unde se baga uleiul si piulita de la jug de sus ... se ofera bonus la cumpararea pieselor sus mentionate

 

post-36250-0-71351000-1379006246_thumb.jpg

post-36250-0-72982700-1379006350_thumb.jpg

post-36250-0-58415700-1379006367_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ulei e inca acceptabil sa consume un motor de zx10 2006? Nu stiu cat e diferenta intre minim si maxim pe fereastra de vizitare dar cand am luat motoreta se vedea ca are ulei undeva deasupra liniei de mijloc.

Fiind obisnuit cu motoare care nu mananca ulei nu prea am dat atentie.

 

Inainte sa plec la Tg Secuiesc am zis totusi sa vad cum stau cu uleiul, era la minim, chiar mai jos de minim. Am completat vreo 150-200ml ca atat mai era intr-un bidon pe la garaj si a ajuns la jumatate intre minim si maxim.

Am verificat dupa 250 km si am vazut ca e tot pe acolo. Am zis ca mi s-o parea. Am mai mers inca 350km si acum am rugat sa se uite la ulei la garaj, cica iar e sub minim.

 

Deci in 600km a mancat mai mult decat intre linia de jumatate si minim.

Nu picura ulei, nu pare sa pise pe nicaieri, e uscat motorul peste tot.

 

Intrebarea e pana la urma cat ulei este intre cele doua semne (min si max) pe fereastra de vizitare?

Ce consum de ulei e acceptabil la un astfel de motor inainte sa zic ca e terminat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te ajuta cu ceva, la 636 2006 imi lua 500ml la 1000km, dar mergeam destul de mult in ture.

Wow, mi se pare un consum de ulei urias! Si ce s-a ales de el, mai mergea asa cu consumul asta de ulei?

 

Cat ulei e inca acceptabil sa consume un motor de zx10 2006? Nu stiu cat e diferenta intre minim si maxim pe fereastra de vizitare dar cand am luat motoreta se vedea ca are ulei undeva deasupra liniei de mijloc.

Fiind obisnuit cu motoare care nu mananca ulei nu prea am dat atentie.

 

Inainte sa plec la Tg Secuiesc am zis totusi sa vad cum stau cu uleiul, era la minim, chiar mai jos de minim. Am completat vreo 150-200ml ca atat mai era intr-un bidon pe la garaj si a ajuns la jumatate intre minim si maxim.

Am verificat dupa 250 km si am vazut ca e tot pe acolo. Am zis ca mi s-o parea. Am mai mers inca 350km si acum am rugat sa se uite la ulei la garaj, cica iar e sub minim.

 

Deci in 600km a mancat mai mult decat intre linia de jumatate si minim.

Nu picura ulei, nu pare sa pise pe nicaieri, e uscat motorul peste tot.

 

Intrebarea e pana la urma cat ulei este intre cele doua semne (min si max) pe fereastra de vizitare?

Ce consum de ulei e acceptabil la un astfel de motor inainte sa zic ca e terminat?

Ah! Si daca stiti ca ar exista vreun ulei pe care "sa-l manance mai putin".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, se para ca-l papa. O sa te scormonesti la iarna de citeva sute bune sa-l servisezi.

Ok, m-am impacat cu ideea ca in motorul asta s-a umblat deja si ca ma asteapta alte cosmaruri cu el.

 

Dar cat e acceptabil la mia de km? O sa completez acum si pana o bag la iernat probabil o sa stiu mai exact cati ml/1000km mananca. Cand e prea mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat ulei e inca acceptabil sa consume un motor de zx10 2006? Nu stiu cat e diferenta intre minim si maxim pe fereastra de vizitare dar cand am luat motoreta se vedea ca are ulei undeva deasupra liniei de mijloc.

Fiind obisnuit cu motoare care nu mananca ulei nu prea am dat atentie.

 

Inainte sa plec la Tg Secuiesc am zis totusi sa vad cum stau cu uleiul, era la minim, chiar mai jos de minim. Am completat vreo 150-200ml ca atat mai era intr-un bidon pe la garaj si a ajuns la jumatate intre minim si maxim.

Am verificat dupa 250 km si am vazut ca e tot pe acolo. Am zis ca mi s-o parea. Am mai mers inca 350km si acum am rugat sa se uite la ulei la garaj, cica iar e sub minim.

 

Deci in 600km a mancat mai mult decat intre linia de jumatate si minim.

Nu picura ulei, nu pare sa pise pe nicaieri, e uscat motorul peste tot.

 

Intrebarea e pana la urma cat ulei este intre cele doua semne (min si max) pe fereastra de vizitare?

Ce consum de ulei e acceptabil la un astfel de motor inainte sa zic ca e terminat?

Ce kilometraj are motorul? Scoate fum alb cand il ambalezi tare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...