Sari la conținut

Atentie ! - 18.03.2008 - Bucuresti


NeBuN@Ke
 Share

Postări Recomandate

UN MERTZAN E CLASS SAU C CLASS DE COCALAR A DAT PESTE UN COMPATRIOT DE-AL NOSTRU IN DRUMUL TABEREI INTRE MOGHIOROSI SI TIMISOARA, SI A FUGIT, NR DE INMATRICULARE ESTE : B 35 MLR AVETI MARE GRIJA. RIDERUL ESTE OK, MOTORETA TAVALITA RAU , PARBRIZ, BORD SMULS....DEOCAMDATA ATATA STIU, MAI MULTE DETALII VA SPUN CAND AFLU MAI MULTE. :rusinica:

 

Riderul este Babanu_Gsxr pe forum.

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Proprietarul masinii B 35 MLR merita identificat, gasit adresa, si asteptat intr-o dimineata in parcare de o mica gasca de baieti... si tavalit bine de tot. Bineinteles, si masina vandalizata pe masura.

 

Bafta, si sa n-aveti noroc de 'dastia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti ca-i groasa rau cu fuga de la locul accodentului, sau cu neprezentarea la politie in caz de accident. aduna cat mai multi martori si exista sanse mari sa-l faceti pe fraier. cu cat decalara mai repede accidnetul la politie, cu atat ii fac aluia zile naspa. chiar daca nu reuseste sa-l infunde, macar o sa-l phoute prin tribunale, cu martori si alte chestii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUNT OK. Nu am urme vizibile pe mine dar motoreta e tavalita rau Adika: far spart bord rupt carena stanga dreapta distruse semnale nema bulonul de la ghidon e rupt toba zgariata ce sa mai reparatie mare. La politie am rezolvat. o fac pe asigurarea lui numai ca a cam trebuit sa impart o spaga ca urma de accident e pe bara spate. loc in care soferul din fatza e absolvit de orice vina in sfarsit sunt ok insa motoreta cam praf.Sa dea domnu sa nu intalniti di astia. Scuzati gramatica dar e 2 noaptea si sunt rupt de oboseala. Multu,esc tuturor celor care au venit la politie : Radu Balteanu, nebunake, cu Nebunika, Cristi, Ady_nightwish, Carja, Petre, Raluca tipului care a venit cu duba caruia trebuie sa ii iau neparat un bax de bere, si nu in ultimul rand lui motorista mea Adyna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, pe asta trebe prins, i-i taiat inima afara si mancat din el!!!!!!!!!!! :rusinica: :crack: :crack: :crack:

 

eu sambata am iesit prima tura dupa un accident (dupa 6 luni) si nici strada pe care stau nu am traversat, deja un Passatist prost mi-a iesit in cale dintr-o straduta. ce oameni mai....cu piciorul meu "proaspat" operat deja trebuia sa rup o oglinda de passat.....ei. nu-i bai ca de durut nu ma doare asa ca continu. in weekend incep sa fac un suport pentru o bata baseball frumos din aluminiu. am si vorbit deja cu un tip care m-il face cu 100 RON si i-l si polisheaza sa fie frumos. iar bata o am deja. Dumnezeu sa va fereasca soferi neatenti!!! :crack: :crack: :crack: :P :moto:

ca NU glumesc! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu veneam pe banda 1 si culmea el era pe a doua. A virat fara semnal sau ceva, dreapta total ca sa intre pe o stradutza. Am intrat in poponeata lui si i-am sters bara spate pe toata de la un cap la alttul. Motoreta e zgariata praf cum am scris si mai sus dar eu sunt OK

 

--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 08:13 -------------
oricum am uitat sa mentionez ca la politie conservarul manelist a scris in declaratie ca era pe banda 1. Ceea ce nu a fost adevarat. Oricum am facut rost de RCA lui deci sunt fericit. Bafta in trafic si de vazut ne vedem la Paw pt mai multe detalii weekendu asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cocalaru' sa prezentat la politie, tocmai cand plecam de acolo, normal era un pustan de bani gata care a venit cu tacsu' , care normal era tare in gura, si zicea ceva de genu ca e imposibil sa piarda procesul impotriva noastra, ca nici nu vroia sa vina la politie ca erau decat cateva zgarieturi pe bara masinii , ca noi avem un cod al nostru...ca asa suntem noi tari in gura, imi venea sa-l omor, pustanu tacea si nu zicea nimik, oricum cu prima ocazie cand il prind in oras cu siguranta ii va cadea o oglinda sau un parbriz..... :rusinica: :crack:, eventual si dintii bulangiu zicea ca babanu a intrat in fundul masinii lui ca el era pe banda lui si sa trezit cu el in fundu masinii, in fine, treaba sa rezolvat , ia dat amenda si 3 puncte cocalarului, babanu sa ales cu asigurarea lui...asta a fost bine...Leziuni corporale nu prea are, decat la piciorul drept parca cateva zgarieturi , si unpic umflat la rotula.Cred ca reparatia motorului il va duce in jur de 3-4000 de euroi.

Multa bafta si atentie la masinile care au geamuri fumurii, mertane , bmw-uri , ca sigur sunt pustani obositi care se cred zmei, pentru ca in caz de accident minor noi ne alegem cu oase rupte si ei doar cu o amenda penibila.

 

--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 15:13 -------------

eu veneam pe banda 1 si culmea el era pe a doua. A virat fara semnal sau ceva, dreapta total ca sa intre pe o stradutza. Am intrat in poponeata lui si i-am sters bara spate pe toata de la un cap la alttul. Motoreta e zgariata praf cum am scris si mai sus dar eu sunt OK

 

<small>--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 08:13 -------------</small><br/>oricum am uitat sa mentionez ca la politie conservarul manelist a scris in declaratie ca era pe banda 1. Ceea ce nu a fost adevarat. Oricum am facut rost de RCA lui deci sunt fericit. Bafta in trafic si de vazut ne vedem la Paw pt mai multe detalii weekendu asta

 

VEZI CA NU UIT tre sa imi dai o bere mie si CELORLALTI care au mai fost :crack: :crack: :crack:

post-19054-1205931749_thumb.jpg

post-19054-1205931756_thumb.jpg

post-19054-1205931763_thumb.jpg

post-19054-1205931776_thumb.jpg

post-19054-1205931801_thumb.jpg

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orice zgarietura, oricat de mica ar fi, se numeste vatamare corporala. daca s-a produs in urma unui accident si vinovatul paraseste locul accidentului, fara incuvintarea organelor de politie, v-a avea dosar penal. ceea ce ar fi trebuit tu sa faci, era sa chemi un echipaj de politie, acestia sa faca constatarea la locul accidentului, iar apoi sa te examineze un medic, si sa-ti dea o hartie pe care sa fie trecute toate ranile, contuziile etc survenite in urma acelui accident.

Sunt curios daca un asemenea caracter, cu un inalt simt al responsabilitatii, te lasa pe strada daca erai singur si doamne fereste, nu te-ai fi putut ridica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vedeti ca-i groasa rau cu fuga de la locul accodentului, sau cu neprezentarea la politie in caz de accident.

Nu e asa groasa cum crezi pt ca eu am patit o faza cu ambele chestii si in final tot eu am iesit vinovata. Depinde de relatiile pe care le ai si de politistul care se ocupa de dosar.

 

Ma mir ca a venit omul la politie... Bafta cu reparatiile, nervi tari!

Editat de Purghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fii al naibii de dragut si posteaza aici adresa asiguratului vinovat ca poate stau in apropiere de el si nu am loc sa trec cu cheia in mana pe langa masina lui (nu de alta dar nu-l vad cu coada ochiului bine ca n-am oglinda retrovizoare la sapca pozitionata corect), dupa fiecare reparatie, ca sigur are casco si fransiza(bani pe care ii achita din buzunaru' lui sau al lu' tasu') la fiecare dauna. si dupa vreo trei dastea ii las un mesaj scris cu vopsea mesajul "priveste in oglinda inainte sa schimbi directia de mers" (pe capota din fata ca sa iii sara de fiecare data in ochi (asta nu se mai despagubeste pe casco :rusinica: )) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe bune ti-a dat si bani de esti asa relaxat.....pai normal era sa ramana fara permis pt fuga de la locul accidentului ...chiar mai grav

 

:crack: de unde draq ...a mai dat el 100 ron la militian ca sa treaca pe procesul verbal ca are moto de 125 de cmc in loc de 600 cmc...pentru ca nu are un an vechime :rusinica:

 

--- Mesaj completat în 19 Mar 2008 18:51 -------------

sunt sigur ca acolo ramaneam daca nu ma mai puteam ridica. oricum fraierul a vrut sa fuga. Am gresit ca nu am chemat o ambulantza dar sincer nu ma puteam gandi decat la saracu motor.

 

a vrut sa fuga si a fugit...pentru ca probabil ii era frica , sa dus la tacsu' repede..ca el nu stie sa infrunte o situatie ca asta, asta nu pot sa suport ... :crack: jegosii.... :crack:

Editat de NeBuN@Ke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...