Sari la conținut

Zona Vitan - Mall


Postări Recomandate

PLECAREA: Vineri 30.04.2010

ORA: adunarea se face dupa 8-8:30 si se pleaca la 9-max9:15

LOCUL: iesirea spre drumul vechi spre Constanta ...(de la CORA pantelimon urmeaza pe dr un Rompetrol apoi vine o intersex.tie cu semafor in care la un colt e un PETROM

...in parcarea la PETROM e strangerea

TRASEUL: cel stabilit mai devreme cu popasuri.... s.a.

 

care mai vine...

.

post-44366-1272487495_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Corect......nu exista 1MAI fara plecare in Vama Veche !!!!

Eu plec sambata dimineatza pe la 7:30 - 8:00, traseul inca nu este stabilit, in principiu ash prefera drumul vechi insa ma bag si pe A2.

Cine mai este matinal rog sa ma anunte aici sau pe telefon.

 

Open Ride, Ride Safe!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D vecinii, indrumati-ma si pe mine catre un strungar sa pot veni si eu la mare :peace: .. de preferat unul care imi face si un surub-doua.. ca n-am mare lucru si n-am chef sa ma trimita acasa.

 

am un bolt de pe la parghiile ce actioneaza ambreiajul si daca nu fac rost de altul repede imi bag unghia in gat rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect......nu exista 1MAI fara plecare in Vama Veche !!!!

Eu plec sambata dimineatza pe la 7:30 - 8:00, traseul inca nu este stabilit, in principiu ash prefera drumul vechi insa ma bag si pe A2.

Cine mai este matinal rog sa ma anunte aici sau pe telefon.

 

Open Ride, Ride Safe!!!

 

 

Tocmai ca exista. Toti taranii se duc in vama de 1 mai, si nu numai... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat cu strungarul, doar ca nu pot da jos piesa care tinea odata boltul intreg, deci nu pot sa il montez fara niste chei.

 

E cineva pe-aici care ma poate ajuta cu o cheie de 9-10-11 mai sanatoasa?(eu am ceva gen surubelnita si am un surub intepenit la care nu-i dau de cap)

Multam fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre copii, distractie placuta, io o sa plec fix in directie opusa.... ce-i drept de maine, ca fac un weekend prelungit! :) :lol:

conform principiului: "whenever you're on the side of majority it is time ti pause and reflect!" :laugh:

va doresc distractie placuta, vreme faina si asfalt uscat.

 

ne vedem... luni???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre copii, distractie placuta, io o sa plec fix in directie opusa.... ce-i drept de maine, ca fac un weekend prelungit! :D :D

conform principiului: "whenever you're on the side of majority it is time ti pause and reflect!" :laugh:

va doresc distractie placuta, vreme faina si asfalt uscat.

 

ne vedem... luni???

 

 

ne vedem...nu de alta dar nici eu nu plec cu moto :)

 

Mesaj completat

bre copii, distractie placuta, io o sa plec fix in directie opusa.... ce-i drept de maine, ca fac un weekend prelungit! :D :D

conform principiului: "whenever you're on the side of majority it is time ti pause and reflect!" :lol:

va doresc distractie placuta, vreme faina si asfalt uscat.

 

ne vedem... luni???

 

 

ne vedem...nu de alta dar nici eu nu plec cu moto ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plec maine spre vama (aprox dupa orele 17:00 dar nu mai tarziu de 19:00). Cine vrea sa ma insoteasca la aprox. 110 km/h viteza croaziera este binevenit. Ne vedem (dublu) prin vama! :laugh:

Drum bun si asfalt uscat oriunde va indeamna ghidonu'! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect......nu exista 1MAI fara plecare in Vama Veche !!!!

Eu plec sambata dimineatza pe la 7:30 - 8:00, traseul inca nu este stabilit, in principiu ash prefera drumul vechi insa ma bag si pe A2.

Cine mai este matinal rog sa ma anunte aici sau pe telefon.

 

Open Ride, Ride Safe!!!

Man, eu si cu inca un amic o luam sambata dimineata, in jur de 7-7.30 spre vecinii Bulgari, la Balcic. Daca vrei sa faci un ocol pe la Giurgiu, mergem impreuna pana ni se despart drumurile :laugh:

Daca mai sunt amatori de mers la Balcic cu cortul, cu intoarcere duminica seara, sunt bineveniti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ eu-zero... dude... io siiigur plec cu moto!!! daca imi ies bine ploile, teoretic ar trebui sa fac mai mult decat ar fi o plimbare la mare :laugh:

 

plimbari minunabile tuturor... si fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asfalt Uscat dragilor!

Mie personal mi-a placut "maxim" organizarea pentru acest week-end :) ..fiecare in alta directie si ............PNM.

Peste ceva timp iau drumul spre Vama ( Ovidiuleeeee.....ne vedem triplu :laugh: ) sa nu ziceti ca nu am anuntat din timp.

 

Ride Safe !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah.....mai dragilor, eu m-am intors de la plimbare.

Dupa plimbare merge o bere receee.... :) se baga cineva la Ursu?

Ma gasiti acolo........ :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. mai e loc pentru un membru nou? :) la bere clar puteti conta pe mine .deci da!

 

Salutare, e loc mereu pentru toti cei ce vor sa vina si sa se alature cestui grup.

Urmareste acest topic si sigur ne gasesti.......

 

 

Mesaj pentru Vitan :

Deci maine ca e luni : PHD la 20:00 sa la locatia de rezerva? (boss bar :laugh: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baaaah....apucati-va si povestiti....care si ce trasee ati facut cu mobrele :cheers:

Pi pa la vecinii Bulgari. Super traseu, super distractie. Iesit pe la Giurgiu-Ruse cu directia Balcic, Varna and stuff. Drumul super liber, soferii bulgari cu 7 clase si 3 facultati peste romanii nostri, peisajul bestial, vremea de vis, numa insectele bulgarilor cred ca sunt ingrasate si dresate sa atace motociclistii romani. Bai frate, deci bazdaganii mai mari, mai siropoase si lipicioase ca la astia nu am vazut nicaieri. Numa ce curatai viziera cu vre-o juma de pachet de servetele umede, ca imediat se repezea cate un kamikaze d'asta sa te dea jos de pe mobra, imprastiindu-se pe juma de casca. Mustele noastre sunt niste chestii micute si negre care trebuie sa se adune vreo 2 stoluri ca sa inceapa sa te incomodeze la vedere. Ale astora neahhhh. Dinozauri frate, cred ca au supravietuit din mezozoic incoace. Ca sa nu mai zic ca nu se rezuma doar la casca. Fratilor, cand luam cate un bazdac d'asta in piept, mi se taia respiratia. Cand trageam pe dreapta ma cautam draq de vanatai. Iar echipamentul meu, din alb cu negru a mai primit doua culori - galben si verde. Plus ca nici nu trebuie sa mai agat geaca in cui. Nuuuu. Doar o ating nitel de cuier si acolo ramane, asa de lipicioasa e.

 

Bine, planul era sa stam la cort in Balcic, dar s-a transformat in hotel (habar n-am unde) dupa ce am facut in jur de 300km prin Bulgaria cautand un camping deschis, iar atunci cand l-am gasit jur ca ne mancau lupii sau varcolacii peste noapte daca ramaneam acolo. Ca sa nu mai zic ca dom' patron de camping imi inspira la fel de multa incredere ca si papusa Chucky, iar pe nevasta-sa de 130 de kile cu ochelari de soare, sa mor de nu am vazut-o prin clanu Soprano. Si mai ales cand l-am intrebat "Du iu spik romanian, inglish or frenci" si mi-a zis ca doar bulgareste si ruseste cu un ranjet dinte pauza lipsa gaura, am zis ca e clar, astia mananca oameni, d'aia e asa pustiu p'aci.

Oricum, fuse fain :huh:

 

Cu Atena aia ce se mai aude ? O facem prin iunie ? Traseu de 5-6 zile, la cort.

post-40715-1272914488_thumb.jpg

post-40715-1272914564_thumb.jpg

post-40715-1272914612_thumb.jpg

post-40715-1272914653_thumb.jpg

post-40715-1272914696_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bueeiiiii....este joi azi!!

Inca nu am primit nici o propunere de plimbare pentru week-end, cu majoritatea ma vad zilnic pe la garaj si ne auzim la telefon dar nimic concret.

Soooo.........bagati si voi ideei de plimbare chiar si cu ramanere peste noapte si fara plecare dimineata la 8:00, putem sa ne punem in miscare si pe la 10 - 11:00.

 

Open Ride !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Meph, am o idee super de plimbare cu ramanere peste noapte....eu am plecat de ieri...undeva in statiunea Sf John. Aici e totul in regula, asistentele se poarta frumos, camera de hotel e ok, ce sa zic...facem ture zilnic de la salon pana la lift si retur :) ....in curand o sa ajung sa fac si uili(o singura carja)...pana atunci incerc sa imi tin echilibrul pe 2 "roti". Au si service aici. De ex ieri mi-au vulcanizat roata dreapta. A iesit totul bine. Eu stau pana marti asa ca va astept cu bratele deschise. Bwahahaha. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...