Sari la conținut

Zona Vitan - Mall


Postări Recomandate

....din categoria : cine are, are ...cine nu are, nu are" :)) si de ce mai vorbim de "asfalt" daca nu mai utilizam decat optional??

 

Maine propun sa facem o iesire (nu in decor) sa testam acest "asfalt"...... :moto:

..il testam cum l-am testat si azi ?

ne tragem pe poponeata...alea alea :blbl:

 

Salut baieti!

 

Pun si eu un anunt :rolleyes: anvelope michelin pilot road folosite

 

v-am pupat :cheers:

 

tu ce vata pe bat mai invarti mah ? ....ca nu mai stie lumea nimic de tine

 

Din pacate azi am avut un mic accident.. Tin doar sa va reamintesc sa deschideti bine ochii chiar si atunci cand mergeti drept si nu este nici o masina in fata voastra... Sa va povestesc..

Tocmai plecasem cu mobra de acasa si la nici macar 200m parcursi cand sa traversez de pe strada Panait Cerna intersectia cu Bd. Mircea Voda intru cu gatul intr-un cablu care atarna lejer in mijlocul strazii.. datorita soarelui care batea chiar in ochii mei nu aveam cum sa vad acel cablu de vreo 1 cm grosime.. practic m-am "sugrumat" un pic cu acel cablu.. am incercat cu mana stanga sa apuc repede cablu si sa-l scot de sub casca (cum se prinsese acolo pe gat) si in momentul ala am cazut cu mobra si m-am ars la picior pe toba.. Prostia mea a fost ca mereu umblu cu blugi lungi, dar azi am zis sa imi iau blugi 3 sferturi pt ca nu aveam decat maxim 5 minute de mers ...

Mi-am rupt semnalul stanga, carena s-a spart in cateva puncte, maneta de ambreiaj a fugit mai in jos si acum imi loveste carena cand vreau sa branchez roata... s-a scurs si un pic de ulei, dar asta e cel mai neimportant aspect din toate.. si sa continuam povestea .. M-am cules de pe jos, mi-am dat casca jos, am ridicat motoru' si am inceput sa tip in gura mare de nervi si sa-mi bag in aia de la cablu.. Am sunat la 112 eu si cred ca a mai sunat si o doamna soferita care a vazut ce am patit.. a venit un echipaj de politie si unul de pompieri.. au dat cablu' jos.. politistii au zis ca noroc ca nu am patit ceva mai grav, am semnat.. si acum urmeaza replica "eu cu cine votez?" .. adica eu de la cine imi primesc despagubirea pt daunele provocate?? .. politistii au zis sa imi iau un avocat si sa ii dau in judecata pe aia care au lasat cablu asa.. am vorbit cu un avocat, dar mi-a spus ca ar putea dura ani de zile judecata si costuri de peste 20-30 de milioane (minim) ...

Am fost si la constatari accidente usoare si am depus o cerere acolo, dar acelasi lucru mi-au zis si ei.. dureaza si e foarte greu sa te lupti cu o "mare" companie de cablu ..

Deci n-am alta solutie decat sa-mi platesc singur reparatia si sa ma bucur ca nu am patit ceva mai rau.. :|

 

Va rog cititi cu atentie pt a va putea feri de tot ce inseamna "strazile din jungla capitalei europene" ... !!!

 

 

 

uite linkul cu FONDUL DE PROTECĂIE A VICTIMELOR STRĂZII

http://www.fpvs.ro/

 

....gata. m-am mutat in Grigorescu

 

....gata. m-am mutat in Grigorescu

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

plecari pe la vreun bikefest dupa ploile astea? ...ceva, cineva?

 

:cheers:

 

Eu plec la Suceava pe 02.06.2012 daca doresti. Intoarcere Luni 04.06.2012 ........ :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no can do.. e inainte de salar' :crack: Ce faci la Suceava, mergi cu baieti din club sau cu trebi?

 

am vorbit in schimb cu 2 colegi de serviciu sa mergem la festul baietilor de la Seawolves.. pare sa fie cool si din ce am vazut in anii trecuti a iesit chef mare :rolleyes:

 

 

Noroc, numai bine :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tavalitzilor, ceva poze,filme punem si noi :P

Pozele sunt frumoase, asteptam montajele video....acolo sa vezi "tavaliti" :hurt: :lol:

 

P.S. Cine a lasat furtunul deschis peste noapte?? Sigur a fost premeditata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

O intrebare, am auzit ca in preajma Autovitului sunt baieti la strada cu motoare de vanzare. Imi puteti spune unde mai exact ? ( bulevardul )

 

Salut, poti incerca aici : http://www.pro-bike.ro/harta/detalii-obiectiv/33/Moto%20Racing%20Zone

Nu stiu sau nu am aflat inca de alta locatie in care se vand motoare "la strada".... Bafta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, poti incerca aici : http://www.pro-bike....20Racing%20Zone

Nu stiu sau nu am aflat inca de alta locatie in care se vand motoare "la strada".... Bafta ;)

 

stiu siteurile, eu vroiam sa dau de baietasii care vand la strada ... o sa dau eu o tura cand ma mai eliberez sa cercetez zona :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine doreste sa participe la deschiderea B'ESTFEST de anul acesta este invitat sa vina vineri 6 iulie la ora 14 in comuna Tunari pentru o intalnire si o parada moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut pe toti si va propun o plimbare la Slanic Prahova, iar aici se poate face baie la strandul cu apa sarata, respectiv la Baia Verde, unde se inaugureaza Sambata si intrarea este gratuita, salinitate 800/1000, plutesti pur si simplu in apa, nu trebuie sa sti sa inoti.

La Baia Baciului intrarea este 20 ron/persoana, +15 (ron salteaua si umbrela);

La Baia Verde este la fel. Cazarea va gasesc la o cunostiinta, care are o curte imensa plina cu flori , gratar , o colina mica cu iarba, super... cu 50/noapte la curte conditii super, nu veti regreta.

0722661428 DAN

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare!

Am facut o aplicatie ce foloseste Google Maps pentru gasirea de colegi/vecini cu care sa mergeti la munca. Gasiti mai multe informatii daca accesati linkul de mai jos.

Daca nu va foloseste voua, dar vi se pare interesanta, poate distribuiti linkul celor care ar putea fi interesati.

 

www.workompanion.ucoz.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu, lângă Student Pub, am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper că pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77

Asfalt uscat și mai puțin fierbinte :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine mergam la coclau azi ?

 

Bah....dupa o saptamana de "coclau" crezi are cineva cizmele uscate?? Ale mele sigur nu :P

 

Mergem in alta zi, azi o lasam asa cum este ea cu LMA pentru toti sarbatoritii !!! :friends:

 

@Jumba..bine ai revenit si ai inviat lumea pe aici :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Trec si eu prin Vitan, mai dorm in zona din cand in cand. Exact langa casa de pensii. Acum 2 nopti am coborat pe la 1 noaptea sa pun lantul si husa pe SMR, dupa m-am dus la un NONSTOP langa Jerry Pizza, cand m-am intors :dropsmilie: numai era husa pe motor. Ba deci a durat 5minute. M-am ofticat maxim, macar daca era vorba sa o gasesc dimineata fara husa mai ziceam " ba a avut timp sa o fure " dar asa in 5 minute .......................plm imi venea sa :shootingsmilie:

 

Voi cum le lasati in strada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...