Sari la conținut

Accident La Intersectia Cantemir Cu Marasesti


god666
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 119
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

borris, am anulat drumul la braila de sambata ca sa nu vada ai tai ca ai carena crapata si slbz, acum te dau astia la stiri ca ai dauna totala la motor!!!!

 

http://antena1.ro/index.php?page=news&...p;currentPage=1

 

care stiti unde e, da-ti-mi si mie un PM cum sa dau de el!

 

deci, dupa o tura rapida pe net, iaca cam cati bani ar trebui sa ceri tu de la distinsa domnisoara.

http://www.suzukimoto.ro/motociclete-suzuk...model?modelID=2

 

plus, daca ai maselele sparte, am un stomatolog destul de scump, asa ca pisi va cam trebui sa scoata in jur de 10.000 E din poseta. ai putea sa-i pui o pila la banca sa ia credit mai usor!!!!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca sunteti ok,

@Boris , insanatosire grabnica.

 

Sper sa nu mai aud de d-astea . Sunt conducator auto dar sunt de parere ca 95% dintre conservari sunt niste cretini.

 

Bai uamenilor, aveti ma grija ca astia cu conservele ie multi si idioti !!!! Nu stiu ce-s alea oglinzi sau intors capul sa vada cine e langa ei....

 

 

Off topic : are cineva in format AI, CDR sau EPS modelul pt autocolantul cu "ATENTIE LA MOTOCICLISTI" ? Vreau sa-mi fac unu sa-l lipesc pe masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-mi trag palme! Deci de-aia nu ai putut sa ma suni. Bine ca esti bine, ma cam p*sasem pe mine. Daca ai nevoie de ceva, da un semn. Cred ca deja te putem declara oficial "cel mai ghinionist om din sud-estul Europei". Cat despre minunata soferita, adio permis si sa dea bani multi. Sper ca la politie s-a clarificat treaba cum trebuie, sa nu existe nici o portita de scapare. Banii pe motor, echipament, telefon si tot ce s-a mai stricat/pierdut. Oricum, tu trebuie neaparat sa intri undeva, intr-o carte a recordurilor, cu toate ghinioanele astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit!!!!!!!!!!!!!!!!

99% din conservari sunt cretini si ar trebui sa sustina examenul auto din nou.

Sper sa va faceti bine cat mai repede.

pupici!!!!

multumim!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit!!!!!!!!!!!!!!!!

99% din conservari sunt cretini si ar trebui sa sustina examenul auto din nou.

Sper sa va faceti bine cat mai repede.

pupici!!!!

 

;)

 

Cum puii mei sa te intrebe militianu :" domnisoara ce semn aveati dvs acolo? " iar raspunsul sa fie " aaaa ...aaaa ...trecere de de pietoni????" imi venea sa ma infig in gatul ei. :bow: :bow:

Editat de micisoara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit!!!!!!!!!!!!!!!!

99% din conservari sunt cretini si ar trebui sa sustina examenul auto din nou.

Sper sa va faceti bine cat mai repede.

pupici!!!!

 

Amice, am zis 95 pentru ca o mare parte dintre motociclisti au si masini. Ia in calcul si chestia asta. Intr-adevar, daca exceptam motociclistii care au B-ul ramanem undeva la 99% idioti.

Editat de adrianpop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

 

Cum puii mei sa te intrebe militianu :" domnisoara ce semn aveati dvs acolo? " iar raspunsul sa fie " aaaa ...aaaa ...trecere de de pietoni????" imi venea sa ma infig in gatul ei. :bow: :bow:

Tu vorbesti serios???

Mama, mancatz-as!!!

Mamaaaaa..asta e maxima, zau...e de banc. Pacat ca bancurile ii afecteaza p-ai nostrii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;)

 

Cum puii mei sa te intrebe militianu :" domnisoara ce semn aveati dvs acolo? " iar raspunsul sa fie " aaaa ...aaaa ...trecere de de pietoni????" imi venea sa ma infig in gatul ei. :bow: :bow:

 

hehehehe ... pai ce ma tu crezi ca pt ele e vreo dif intre cedeaza,stop si trecere?? =)) carnete luate pe craci departati asta e frate ... or sa se trieze destul de repede vara asta din pacate or sa mai ia si pe altii dupa ei ... uitati-va la pustiu ala mort duminica noaptea pe ferentari... 21 de ani si permis de 2 luni ... hai sa ne bucuram ca nici unu` din voi n-a murit anu asta in Bucuresti INCA! Sper sa ramana asa sa nu va adun din masini ... brrr :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream numai la posesorii de B

 

Cred ca am exprimat mai corect/coerent... (citeste mai sus)

 

Da de ce? Vi se pare incredibil ca cineva care conduce bine motoreta sa fie praf in masina???

 

Nu mi se pare incredibil. Ar insemna ca doar 4 -5 % dintre posesorii de B sa fie si motociclisti si , totusi, cred ca sunt mai multi motociclisti.

 

LE: dar cred ca deviem de la subiect. Bine ca sunt oamenii astia doi intregi si sa speram ca nu mai auzim de d-astea....

Editat de adrianpop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off.Deviati de la subiect!

On. E un sentiment foarte ciudat sa citesti la rubrica asta despre cineva pe care-l cunosti personal, cu care razi, te distrezi si ciocnesti o bere in fiecare WE.

Bine ca nu a fost grav! Capul sus Matroano', esti motokiklista de acu, shit happens! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am exprimat mai corect/coerent... (citeste mai sus)

Nu mi se pare incredibil. Ar insemna ca doar 4 -5 % dintre posesorii de B sa fie si motociclisti si , totusi, cred ca sunt mai multi motociclisti.

 

off-topic: ce ma enerveaza generalizarile astea!

 

on-topic: Bine ca sunteti bine... am si eu un dentist bun si pe langa asta e si motociclist... PM if u need!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci...

 

In primul rand multumesc tuturor celor care au venit acolo si ne-au ajtat :bow:

 

In al doilea rand, si la stiri au zis aiurea. da e ok. asadar, eram cu boris, mergeam spe eroii revolutiei. am iesit din pasaj, am vazut galben intermitent, a redus viteza, baiatul care era in spatele nostru zice ca nu aveam mai mult de 70. eu nu vedeam in stanga, la semafor a redus si mai mult viteza, am vazut ca ne tot lasam pe dreapta, vroiam sa-l intreb de ce o luam la dreapta si nu inainte

s-a tot lasat pe dreapta tot mai mult, am simtit frana, nu cred ca ne mai miscam cu mai mult de 20 la ora, ne-a izbit tare din stanga. eu nu stiu cum, oricum ne-a sucit pe partea cealalta, cica am facut un flic flac laser in aer si m-am oprit pe masina cu fata in sus

stiu doar ca am deschis ochii, parca se rupsese tot in mine, am auzit voci, incercam sa respir, am inceput sa misc, tipam dupa boris ca-l stiam mai putin echipat ca mine, a venit baiatul care era in spatele nostru pe masina

mi-a scos casca, am dat sa ma ridic, m-a mai tinut un pic acolo, m-am dat jos de pe masina

ma rog, boris era in soc, cica si eu la fel, tremuram cred ca-i putin spus. nu mai tinea minte nimic dar si-a revenit intr-o ora

dobitoaca din dacie (pe dacia ei m-am proptit ca o zana ce sunt) il ridicase si ii scosese casca, il tinea de cap, imbecila. am inceput sa urlu ca cine i-a scos casca, s-a uitat ca vita la mine, i-am zis ca-i proasta, am urlat cine conducea, tipul martor a aratat-o tot pe ea

eeeee, si norocul ei ca-l tinea pe boris ca altfel maturam cu ea pe jos. ea zicea ca domne noi suntem vinovati c-am venit din dreapta si am intrat in ea. nu mai stiam ca-s semne de circulatie acolo asa ca am luat "prioritate dreapta" in brate, oricum trei benzi vs o banda...ghici cine castiga? noi

ma rog, nu mai stiu ce i-am zis da stiu ca-mi ziceau unii sa ma calmez. ha!

 

am mers cu boris in ambulanta, nu stia mai nimic. ajuns la spital, ne-au bagat la radiografii consult etc. fratele dobitoacei a venit la spital sa ceara analize pentru boris, vezi doamne are alcoolemie, i-am zis ca oricum nu descopera nimica, el o tinea pe-a lui, i-am zis sa-si trimita sora la scoala sa invete semnele elementare, el a sarit de poponeata in sus ca noi eram de vina, m-au bagat doctorii in salon ca altfel mai stateam un pic la taclale :bow:

 

ma rog, rezultate: motorul am inteles ca e un pic cam praf. boris are o fractura usoara, ghips 3 sapt, doua masele sparte si julituri la genunchi. oricum i-au fost oblojite ranile, e ok, e daramat, pana mea. io-s tzapana, mana stanga ma seaca si mijlocul, dar nah, e ca o mahmureala mai zdravana

 

si cam atat, plm, ramane sambata sa mergem la politie sa dam declaratii. atunci sa te tii, n-o las, 'tu-i ceapa ei de blonda la volan. daca stiam ca-i masina ei ii ardeam un picior in luneta... :bow:

 

apropo, cred ca era-n demaraj idioata, altfel nu-mi explic cum de ne-a putut suci in halul ala, tot stau si incerc sa-mi aduc aminte cum am ajuns sus acolo... ;)

 

merci mult inca o data tuturor pentru help, si baietilor din Tanga Moteurs care au venit si au dus motorul lui boris la garaj, merci lui miki si lui andrei ca au stat acolo si s-au ocupat de toata tarasenia de acolo, merci lui kali, jonlup, aleck, dkw si nu mai stiu cine a mai venit la spital. sunteti niste ingeri :bow:

 

pana luni stam acasa, repaos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic : are cineva in format AI, CDR sau EPS modelul pt autocolantul cu "ATENTIE LA MOTOCICLISTI" ? Vreau sa-mi fac unu sa-l lipesc pe masina.

 

vreau si eu un autocolant..care face?

 

 

mama lor de cretini ;) .....bai bine ca nu ati patit nimik grav...adevarat ca ne-am speriat..... :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ralu...inseamna ca voi o luati pe marasesti...si dobitoaca a dat peste voi acrosandu-va. Cred ca asa era...ca stiu intersectia si la dreapta e verde intermitent, trebuie doar sa acorzi prioritate celor care vin de pe Marasesti. In fine! Cam ciudat...motorul este cam muci in fata, Nu-mi explic de ce s-a busit asa rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai

noi o luam inainte spre tineretului

ea a venit din stanga, am inteles ca Marasestiul

 

a intrat perpendicular, boris a facut dreapta ca s-o evite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a sculat parul in cap cand am citit ;)

 

Multa sanatate si putere sa treceti peste soc va doresc la amandoi... ma tot gandesc ca putea sa fie oricine in locul vostru... cum pana mea sa accelereze in halu ala cand trece cu conserva prin intersectie noaptea... no comment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...