Sari la conținut

Baba Novac-Bucuresti-02.04.2008


sebastyan
 Share

Postări Recomandate

Acum circa 15 minute un scuter Malagutti f12 cu 2 baieti veneau pe Campia Libertati, unu cu un bmw venea din sens opus si voia sa faca stanga sa intre pe Baba Novac si a taiat intersectia, f12-le la lovit in aripa dreapta si sa facut praf, baietii au scapat nevatamati (aveau casti amandoi si atestat). Dupa cateva minute de la accident dinspre gloria venea un CBR rosu, cand a intrat in intersectie din partea stanga a venit un matiz, baiatu cu CBR sa speriat, a blocat fata, care a alunecat pe apa si antigelul din radiatorul BMW-ului. Baiatu cu CBR na patiti nimic. Ala cu BMW-ul voia sa le dea de o ciocolata la baietii de pe f12 si sa il lase in pace sa nu mai mearga la politie :( 2001288222738527529_th.jpg

Editat de sebastyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc ca nu au patit nimik tipii cu scuterul...si baiatul cu Cbr-ul....macar are cascu la moto ? daca nu a fost impact o sa-l coste mult...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii n-au stiut art.007 din codul rutier:

 

"La observarea in trafic -fie direct fie in oglinda retrovizoare a urmatoarelor marci auto: Bmw, Audi, Mercedes, volvo, saab, mini; a oricarui model de S.U.V. sau a unei blonde la volan, conducatorul moto va circula cu atentie sporita si va lua toate masurile pentru evitarea unui accident" :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm...bine ca n-au patit nimic..eu stau pe baba novac,da” nu stiam de accident.femeile ,chiar si daca nu sunt blonde,multe dintre ele,trebuie sa recunosc sunt pericol public la volan...si azi ,aproape de intersectia baba novac,a iesit nonsalanta de pe o straduta o inteligenta fara sa se asigure si dupa ce ca am claxonat-o lung,ea n-avea nici o treaba....cred ca numai in fatza se uita...stanga,dreapta,oglinzi...nu pareau ca exista pt ea ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii n-au stiut art.007 din codul rutier:

 

"La observarea in trafic -fie direct fie in oglinda retrovizoare a urmatoarelor marci auto: Bmw, Audi, Mercedes, volvo, saab, mini; a oricarui model de S.U.V. sau a unei blonde la volan, conducatorul moto va circula cu atentie sporita si va lua toate masurile pentru evitarea unui accident" :(

As mai adauga eu la lista Skoda, plus precis modelul "Volkswagen Passat" (astia se comporta atipic fata de ceilalti posesori de Volkswagen pentru ca e masina mare si mai tare) plus pe vreme rea orice Dacie antica si alte vechituri ca aia merg ca orbetii cand li se abureste parbrizul... Pana la urma nu conteaza marca, ci faptul ca daca ala are masina si tu esti pe bicicleta pe 5-10% dintre ei ii doare in basca. Mie un pusti obraznic care mi-a taiat calea cu gipanul lui taica-su mi-a spus de la obraz cand l-am claxonat: nu-ti convine frate, da in mine sa vedem care e mai tare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie un pusti obraznic care mi-a taiat calea cu gipanul lui taica-su mi-a spus de la obraz cand l-am claxonat: nu-ti convine frate, da in mine sa vedem care e mai tare!

 

I-as fi dat cu casca intre ochii aia prosti sa vedem ce parere inteligenta mai scotea... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intersectia asta e foarte periculoasa noaptea, ca de la Mihai Bravu pana la Gloria e drum perfect drept si pe sensu de mers dinspre Mihai Bravu inspre Gloria e o singura intersectie mai mica inainte de asta din Baba Novac si toti dau blana pacolo noaptea ...... acum e inca liniste da vara pe la 12-1 noaptea urla motoarele ca la raliu .......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul de pe scuter cam schiopata, pana la urma a plecat cu una dintre cele 3 salvari care au venit?

Masina rosie de la Pompieri-SMURD a venit in 5minute max si apoi dupa inca vreo 3 min a mai venit o salvare, au fost super operativi.

bmwist'ului... multa :( , ca a vrut sa fie el "jmeker" si sa faca stanga prin fata scuterului, iar apoi vroia sa dea de o ciocolata?? pai scuterul era muci, nu se mai repara nimic, e ca in bancul ala "fah pirando, il ducem pe asta micu' la doctor sau mai facem unu'?".

 

Imi pare rau ca aveam acumulatorii descarcati in aparatul foto, ca am vedere directa asupra obiectivului si imortalizam mai bine momentul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul de pe scuter cam schiopata, pana la urma a plecat cu una dintre cele 3 salvari care au venit?

Masina rosie de la Pompieri-SMURD a venit in 5minute max si apoi dupa inca vreo 3 min a mai venit o salvare, au fost super operativi.

bmwist'ului... multa :( , ca a vrut sa fie el "jmeker" si sa faca stanga prin fata scuterului, iar apoi vroia sa dea de o ciocolata?? pai scuterul era muci, nu se mai repara nimic, e ca in bancul ala "fah pirando, il ducem pe asta micu' la doctor sau mai facem unu'?".

 

Imi pare rau ca aveam acumulatorii descarcati in aparatul foto, ca am vedere directa asupra obiectivului si imortalizam mai bine momentul..

 

S-a incapatanat sa nu plece cu Salvarea. Nu a vrut nici la spital, chiar daca avea arcada umflata, se baza pe asigurarea soferului de bmw. Tu erai cu vfr-ul de 750?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...