Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

geaca motoline dragon, neagra cu dungi galbene, mesada shi protectii la umeri shi antebratz+cot. 160 tigri grei negociabil (adik 150 shi vreo 2 beroase reci la HIT)

:) MZ ES 175- 1961, RESTAURAT IN PROPORTIE DE 90% de indoit : 550 iepuroi : post-22318-1209532670_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

obligat de situatie, vand mz etz 250.

motor proaspat refacut, alezat la cota 2, ambielaj nou, rulmenti noi skf, semeringuri noi, cutie noua, carburator nou(BING), gat de carburator nou, cot de toba nou, toba noua(originala, crom), prinderile de la tobe noi, cauciucuri noi(MITAS, 3.50x18 fata si spate), sa noua, panou de sigurante nou, platini noi, cric spate nou, kit lant nou.

motorul are in plus: parbriz transparent, coburi piele, top-case, far halogen, oglinzi noi crom 100%, ghidon magura apehanger, rezervor ij, suport de zippo cu zippo inclus pe oglinda, si se da cu o pereche de placute si un etrier de frana in plus.

toate sunt absolut noi, inca n-am facut 1km cu el, e refacut complet... afara de cele mentionate am schimbat cam tot ce-u surub, piulita si saiba pe el.

nu-l vand ca vreau ceva mai mare(inca chiar n vreau), nici ca nu-i bun(ca tocmai am bagat 4000ron in piese... pusca mea), il vand ca tre sa cac niste bani urgent si chiar n-am cum...

pret 1200euro(adica cat o costat piesele noi :) )

in curand urc niste poze.

 

...

am revenit cu poze... :-<

post-14709-1209538865_thumb.jpg

post-14709-1209538889_thumb.jpg

post-14709-1209538901_thumb.jpg

post-14709-1209538915_thumb.jpg

post-14709-1209538951_thumb.jpg

post-14709-1209539012_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o casca war pentru chopper-isti,noua,marimea L la 150 lei,tigri,pantere..... :) si o protectie totala ,marimea xxl,noua,cu eticheta pe ea...se potriveste unei persoane de peste 1,70 si 80kg...pretul e 70iepuri(sau epuri...)sau o schimb cu o casca sau o geaca piele pentru moto buna..daca nu se vinde intr-o saptamana,se ofera(pentru o suma simbolica...)unui endurist care intradevar are nevoie de ea.. :moto:

post-21797-1209546243_thumb.jpg

post-21797-1209546260_thumb.jpg

post-21797-1209546279_thumb.jpg

post-21797-1209546295_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de o casca marimea S (adica 55-56cm). Sa fie intr-o stare acceptabila si cat mai ieftina :rusinica:. Daca aveti careva ceva de genu sau stiti un loc unde gasesc asa ceva (cuvantul de baza aici: ieftin) aruncati un pm.

bigstar.gif MZ ES 175- 1961, RESTAURAT IN PROPORTIE DE 90% de indoit : 550 iepuroi :post-22318-1209714079_thumb.jpg

post-22318-1209714120_thumb.jpg

Editat de judas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar motocicleta mz 150 etz,(cu sau fara acte,nu ma intereseaza aspectul)numai in stare foarte buna de functionare.ofer pret bun... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o casca war pentru chopper-isti,noua,marimea L la 150 lei,tigri,pantere..... :rolleyes: si o protectie totala ,marimea xxl,noua,cu eticheta pe ea...se potriveste unei persoane de peste 1,70 si 80kg...pretul e 70iepuri(sau epuri...)sau o schimb cu o casca sau o geaca piele pentru moto buna..daca nu se vinde intr-o saptamana,se ofera(pentru o suma simbolica...)unui endurist care intradevar are nevoie de ea.. :banana:

 

daca mai este valabil anuntul as vrea sa incerc protectia, dar mai mult de 200 RON nu iti pot da.da-mi un semn.numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpar motocicleta mz 150 etz,(cu sau fara acte,nu ma intereseaza aspectul)numai in stare foarte buna de functionare.ofer pret bun... :banana:

anuntul nu mai e valabil..renunt..caut alt motor :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o casca war pentru chopper-isti,noua,marimea L la 150 lei,tigri,pantere..... :rolleyes: si o protectie totala ,marimea xxl,noua,cu eticheta pe ea...se potriveste unei persoane de peste 1,70 si 80kg...pretul e 70iepuri(sau epuri...)sau o schimb cu o casca sau o geaca piele pentru moto buna..daca nu se vinde intr-o saptamana,se ofera(pentru o suma simbolica...)unui endurist care intradevar are nevoie de ea.. :banana:

 

Salutare! Pe pagina 5 in acest topic am postat poza unei geci de piele pe care as indoi-o dar m-ar interesa si schimbul tau cu protectia . Geaca a fost a mea si e de chopper. Am schimbat genul de motor si de aceea o dau.

 

Asfalt uscat si numai bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Pe pagina 5 in acest topic am postat poza unei geci de piele pe care as indoi-o dar m-ar interesa si schimbul tau cu protectia . Geaca a fost a mea si e de chopper. Am schimbat genul de motor si de aceea o dau.

 

Asfalt uscat si numai bine!!!

nu ma intereseaza modelul de chopper.. :rolleyes:

 

nu ma intereseaza modelul de chopper.. :banana:

carapacea spate de la protectie e demontabila si se poate folosi fara restul protectiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa imi spuneti unde gasesc un cablu de ambreiaj pentru honda CB500. Vreau sa imi iau unul nou pentru ca mi s-a rupt in mijlocul orasului :laugh:

Am cautat pe site la Louis dar se pare ca nu au asa ceva.Poate stiti vreun magazin in oras unde pot gasi cablul.Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Provizoriu, poti merge pana in piata marasti si iei unul de mountain bike (cel mai gros e fro 2 lei sau ceva de genu'), tragi afara din furtun cablul vechi si il introduci pe asta. In doo 3 zile s-ar putea sa para mai multe sugestii pe aici, insa pana atunci cred ca iti tine si cu ala :laugh:

 

Sau de pe louis cablu ambreiaj de cb 750 codul e 10037405 pretul e 9,95 euro

Editat de Serj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Provizoriu, poti merge pana in piata marasti si iei unul de mountain bike (cel mai gros e fro 2 lei sau ceva de genu'), tragi afara din furtun cablul vechi si il introduci pe asta. In doo 3 zile s-ar putea sa para mai multe sugestii pe aici, insa pana atunci cred ca iti tine si cu ala :laugh:

 

Sau de pe louis cablu ambreiaj de cb 750 codul e 10037405 pretul e 9,95 euro

 

Mi-a mai zis cineva ca se potriveste si cablul de la un cbr, insa nu stie exact ce model; iar varianta cu cablul de bicicleta cade(mi-au ajuns peripetiile o data). Osa mai caut pe net sa vad cu ce motoare este compatibil cb-ul meu din punctul de vedere al cablului de ambreiaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

am o pereche de pantaloni noua nouta Joe Rocket Steel Jean marimea 38, culoarea neagra 55 iepuroi

si o pereche de genunchere noi Icon Field Armor Leg, marime universala, 50 iepuroi

imi trebuie mie genunchierele, astept pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a mai zis cineva ca se potriveste si cablul de la un cbr, insa nu stie exact ce model; iar varianta cu cablul de bicicleta cade(mi-au ajuns peripetiile o data). Osa mai caut pe net sa vad cu ce motoare este compatibil cb-ul meu din punctul de vedere al cablului de ambreiaj.

Pune cablu din piata daca nu gasesti altul,dar nu de bicicleta,este cablu mai gros de cumparat.

Intri in piata marasti pe langa magazinul ala cu telefoane si la "rusi"gasesti cablu mai gros.

Scoti cablul vechi din camasa,pui pe asta nou,si cauti un nene strungar care sa prinda in universal o piulita si sa o stranga pe cablu.De preferat ca universalul de la strung sa fie cu 4 bacuri.Tine si cu strangere din 3 puncte cu 3 bacuri,dar ce e sigur e sigur.De preferat ca piulita sa nu fie foarte larga pe cablu fiindca daca trebuie stransa mult in universal sa se stranga pe cablu se fisureaza si o sa alunece repede de pe cablu.

Ce vremuri erau cand rupeam cablul de la frana de bicicleta si nu gaseam de cumparat,gaseam o spranga groasa,desfasuram din ea un fir care il "mufam"la capete.Era putin ondulat si ma intepam la degete in litze dar eram singurul din zona cu frane pe janta:))

Daca unul nou costa 10 euro nu merita efortul sa confectionezi tu unul,dar daca vine in 2 luni poti pune un cablu din piata si sa faci un nod la furca de la ambreaj:) Marinaresc sau funditza:))

Am pus pe un motor si am circulat un an si nu a vut nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oglinzi cromate pt chopper stie /are cineva? ale mele is de doua feluri si nici nu vad nimik in ele pt ca nu se pot regla :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma intereseaza si pe mine cine poate transporta o motocicleta din madrid la cluj,sau cel putin din franta(nantes,pana unde o pot duce eu pe platforma)si la ce bani...multumesc. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune cablu din piata daca nu gasesti altul,dar nu de bicicleta,este cablu mai gros de cumparat.

Intri in piata marasti pe langa magazinul ala cu telefoane si la "rusi"gasesti cablu mai gros.

Scoti cablul vechi din camasa,pui pe asta nou,si cauti un nene strungar care sa prinda in universal o piulita si sa o stranga pe cablu.De preferat ca universalul de la strung sa fie cu 4 bacuri.Tine si cu strangere din 3 puncte cu 3 bacuri,dar ce e sigur e sigur.De preferat ca piulita sa nu fie foarte larga pe cablu fiindca daca trebuie stransa mult in universal sa se stranga pe cablu se fisureaza si o sa alunece repede de pe cablu.

Ce vremuri erau cand rupeam cablul de la frana de bicicleta si nu gaseam de cumparat,gaseam o spranga groasa,desfasuram din ea un fir care il "mufam"la capete.Era putin ondulat si ma intepam la degete in litze dar eram singurul din zona cu frane pe janta:))

Daca unul nou costa 10 euro nu merita efortul sa confectionezi tu unul,dar daca vine in 2 luni poti pune un cablu din piata si sa faci un nod la furca de la ambreaj:) Marinaresc sau funditza:))

Am pus pe un motor si am circulat un an si nu a vut nimic.

stiu un loc in cluj unde se fac cabluri la comanda, de pe o zi pe alta, orice marime, orice grosime, bowden inclus, bumbici de orice fel la ambele capete...

din pacate nu stiu exact adresa, da e a 2-a strada pe dreapta dupa podu' de la ira cum merge spre someseni, chiar pe colt cu ceva cabinet veterinar. odata facut stanga, mergi pe aleea respectiva vreo 100m, pana se termina asfaltu, si intrebi pe oricine unde pe strada se fac cabluri. recomand cu caldura.

cinste.

Editat de macicasan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...