Sari la conținut

B-42-cpd, Veteranilor, 13.04.2008


Kali
 Share

Postări Recomandate

Rider cu pasager. Dacia face stanga, riderul a reusit sa culce GPZ-ul, ca sa nu ia Dacia frontal. Se putea deplasa, dar acuza dureri puternice in piept. Era palid si transpirta rece. La locul accidentului, politia locala, care a dat o mana de ajutor, plus un domn de pe o salvare venita la alt caz, dar care a auzit prin statie apelul pentru acest accident.

 

 

Am zburatacit, cu tupeu de borfas, curiosii adunati acolo ca la urs, am lasat numarul meu de telefon. Pentru ca accidentul s-a petrecut in sect 6, mai mult ca sigur ca riderul va fi dus la Universitar (fostul Municipal). Le-am lasat numarul meu de telefon si le-am spus sa nu-si faca griji pt motor, urmand sa ma contacteze dupa ce rezolva la spital. Le-am sugerat, in cazul in care rutierii sunt blonzi, sa nu faca etilotestul sufland, ci prelevand sange (era clar ca lovitura la piept a fost nasoala, se vedea pe fatza baiatului ca e groasa rau). A oprit un baiat cu o masina, care a vazut toata faza si a ramas sa aiba grija de el pana sosesc rutierii si salvarea.

 

 

 

Am nevoie de o masina pentru a ridica motorul, in max o ora (ca sa termine politia masuratorile) la Piata Veteranilor, in sectorul 6 (Armata Poporului, Iuliu Maniu etc). PLS, help. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dacia nu a dat prioritate motocicletei care venea din sens opus? A fost atinsa dacia? Dc nu, se considera accident sau autoaccidentarea motociclistului?

Eu m-am "autoaccidentat" acum 2 zile in mod similar:

/index.php?showtopic=197420

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motoru'....

 

Se pare ca a fost agatat de catre Dacie, a culcat motorul, si ulterior, cand Dacia a virat dreapta de pe banda a 2-a, s-a "infipt" in roata spate a Daciei, toata faza s-a intamplat pe o portiune de cativa metri.....

 

Cine are detalii mai relevante....e rugat sa le posteze!!!

post-29432-1208102911_thumb.jpg

post-29432-1208102974_thumb.jpg

post-29432-1208102985_thumb.jpg

post-29432-1208102997_thumb.jpg

post-29432-1208103008_thumb.jpg

post-29432-1208103031_thumb.jpg

post-29432-1208103124_thumb.jpg

post-29432-1208103163_thumb.jpg

post-29432-1208103191_thumb.jpg

post-29432-1208103221_thumb.jpg

post-29432-1208103250_thumb.jpg

post-29432-1208103275_thumb.jpg

post-29432-1208103297_thumb.jpg

Editat de DKWraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe acolo si am aruncat un ochi prin gramada.....baiatu parea ok.....era julit putin doar...(baiatu era intr-un golf parca,asteptand salvarea cred)

 

soferul daciei,era foarte vesel din cate am vazut eu...adica nu parea afectat de accident....oameni ca astia ar trebui arsi pe rug dupa parerea mea

 

din cate am inteles,dacia era de vina,pentru neacordare de prioritate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine k sunt OK! mi a sarit una cu un golf in fatza la intersectie, nu m a vazut! aveam faza mare! nu stiu cum de nu m a lovit, si acum ma mir! am trecut la MILIMETRU! ce sa mai spun? la traficul care este in Bucuresti, totul este posibil! vad ca bikerii ies mai mult seara cu moto! nu mai e de mers ziua in trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire/ refacere grabnica, zic!

 

P.S. Sunt fericit pen'ca motoreta mea desi e la fel de invizibila ca majoritatea, macar se aude de departe (din constructie) si in plus de asta nu mai tre sa circul zilnic in Bucuresti.

 

Aderenta maxima si asfalt pufos tuturor, pentru cazurile cand se intampla neprevazutu'! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Sunt motociclistul care a avut accident la Veteranilor (Militari). Desi am nevoie de 14 zile de concediu medical, ma simt binisor... se putea si mai rau. Tin sa va multumesc din tot sufletul pentru cuvintele frumoase si interesul aratat fata de situatia mea. Va multumesc tuturor celor care ati oprit sa dati o mana de ajutor.

Pentru cei care se indoiesc de faptul ca am dreptate si nu sunt de vina, tin sa le precizez ca semaforul era verde, eu deplasandu-ma pe banda 1, iar el facand dreapta de pe banda 2, fara sa se asigure si fara semnal.

VA MULTUMESC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care se indoiesc de faptul ca am dreptate si nu sunt de vina, tin sa le precizez ca semaforul era verde, eu deplasandu-ma pe banda 1, iar el facand dreapta de pe banda 2, fara sa se asigure si fara semnal.

VA MULTUMESC!

 

Clasic in mediul urban. Iar in rural, opresc de tot pe dreapta si fix cand treci pe langa ei fac stanga. Nu stiu cine i-a invatat dar se jura ca ei stiu ca trebuie sa opresti pe dreapta sa te asiguri inainte sa virezi la stanga.

 

Iar asigurare sau acordarea de prioritate sunt termeni foarte relativi, elitisti si inutili, "in lege nu scrie nicaieri sa-l lasi pe ala care vine din spate" (zisa de un taran care era ca ma darame prin manevra "viraj la stanga de pe marginea dreapta").

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te pupam, Gabi! Bine ca esti viu. L-am sunat pe Cristi Grig aseara, ca m-am gandit toata ziua la tine. Erai asa de palid si transpirai in asemenea hal, ca m-am speriat rau, da' la mine nu prea se vede, ca am sanje de reptila. :moron:

 

Sa zici daca ai nevoie de ceva. :finger: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

Asta a fost unul din accidentele mele. Eu eram candva pe Forum userul @catgoria"A".

 

Am ridicat Topicul ca raspuns pentru acest baiat:

"Mai taci ma smechere, ca fac pariu ca nu ti-ai rupt niciodata un deget sau picior sa vezi cum e. Stati in plm si comentati aiurea de fiecare data cand moare cineva.

Degeaba faci tu filme acum, baiatul s-a dus, familia e distrusa. Mai vezi-ti de drumul tau ca faci praf."

Edited by Ciprian-Yamaha, Yesterday, 10:07 PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:10: Aveam pretentia de la tine ca nu te cobori la nivelul oricarui tastaturist .. sau cel putin nu merita sa te cobori. De altfel, asfalt uscat si cel mai mult, bine ca ai invatat ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...