Sari la conținut

Zona Bucurestii Noi, Chitila, Pajura, Damaroaia, Jiului, Straulesti


emi2009
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu ma gandeam pe la 10:15, ca pe la 10:45 sa fim acolo. la ce ora se pleaca spre romexpo? ... cine mai vine?

 

teo ai ceva noutati legate de bmw :X ?

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, io o sa fiu acolo de la 8:30. La romexpo, intrati pe poarta E,F, intrarea se face de pe blvd. Poligrafiei, chiar dupa semafor, cum te duci piata Presei, e indicator. Ma gasiti acolo, inscrierile la test drive cred ca incep de la 11. Sunt 12 motoare la test, aveti de unde alege. Va astept pe acolo,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tareeee, GS-ul este al meu :)

 

 

eu ies, maine (23.05.2014) de la 10 pana la 10:20 ma gasiti in fata la bazilescu ( la cuib ;) ). Va astept !

 

0733 500 730

 

noapte buna lume buna !



neata

 

change of plans, avand in vedere ca parada pleaca la 12 de la tineretului, cred ca este mai ok sa ne intalnim la 11 la bazilescu. cine este up ?

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare colegi.

Doresc in viitorul apropiat sa ma mut la voi in zona.

Ma intereseaza sa cumpar o garsoniera in zonele 1 Mai, Pac Bazilescu, nu foarte departe de Metrou.

Sincer sa fiu mi-ar place sa am un parc aproape, si m-am orientat catre Bazilescu.

In speranta ca anul asta vom fi vecini, am rugamintea la voi daca cunoasteti pe cineva care vinde in zona, anuntati-ma si pe mine printr-un mesaj privat. Am cautat pe google insa nu cunosc zona prea bine si nu-mi returneaza rezultate favorabile. Mai exista posibilitatea cumpararii de la blocurile nou construite, insa nu ma incadrez in buget.

Bugetul intre 20.000 - 30.000 Euro

 

Multumesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da bre, dar n-am zis sub 25, pot merge pana la 30k.

Nu ma intereseaza ceva sofisticat, prefer sa nu aiba imbunatatiri si sa fie mai ieftin sa pot modifica eu dupa bunul plac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca poti sa mergi pana la 30, s-ar putea sa ai sanse la blocurile noi. Romanes (a se citi dezvoltatorii imobiliari din zona) s-au orientat si au micsorat suprafetele la blocurile construite din 2011 incoace, ca sa se incadreze cu apartamentele de 2 camere la Prima casa, adica 55-60.000. Ceea ce ma face sa cred ca la 30.000 o sa gasesti garsoniera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saluti, o sa vorbesc eu cu cineva, cel care a construit blocul in care stau eu, el se stie cu toti si poate reusim sa facem rost de una in banii aia. Te anunt maine ce si cum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca poti sa mergi pana la 30, s-ar putea sa ai sanse la blocurile noi. Romanes (a se citi dezvoltatorii imobiliari din zona) s-au orientat si au micsorat suprafetele la blocurile construite din 2011 incoace, ca sa se incadreze cu apartamentele de 2 camere la Prima casa, adica 55-60.000. Ceea ce ma face sa cred ca la 30.000 o sa gasesti garsoniera.

M-am uitat la dezvoltatori, garsonierele incep pe la 35k, ori eu nu ajung la suma aia.

 

Saluti, o sa vorbesc eu cu cineva, cel care a construit blocul in care stau eu, el se stie cu toti si poate reusim sa facem rost de una in banii aia. Te anunt maine ce si cum.

Iti multumesc frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Dezvoltatorii cer 35, ceea ce nu inseamna ca nu vand cu 30. Trebuie sa te plimbi, sa vezi cat mai multe si sa incerci sa tragi de pret in jos. Mai ales daca ai banii cash, sunt sanse foarte mari sa duci o garsoniera in 30. O alta chestie este ca toti dezvoltatorii de prin zona asta sunt tigani pocaiti (penticostali or something). Nu am auzit sa traga tzepe. Sunt sanse sa te intelegi cu ei sa le dai 30 acum si inca 5 intr-un an, fara dobanda. Inca o chestie... Damaroaia e substantial mai scumpa decat Bucurestii Noi, desi e doar un bulevard intre ele. Vezi in ambele parti ca sa vezi cat de mare e diferenta si pana unde te potzi duce

 

Crede-ma, merita bataia de cap descrisa mai sus ca sa te alegi cu o garsoniera intr-un bloculet de 3 etaje si 10 familii, fata de unul ceausist de 10 etaje si 100 de familii. Nu vorbesc doar de instalatiile si finisajele din 2011 fata de cele din anii 70, ci inclusiv de confortul pe care ti-l dau mai putini vecini fata de (mult) mai multi. Vino joi la intalnire si iti povestim mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neata all !

 

hai ca am sa ma interesez si eu pe la bloculetele construite recent pe langa mine. am vazut ca au si garsoniere :)

 

 

p.s. Teo, de curiozitate, unde parcati GS-ul ala ? am un tov cu duba, ma gandeam ca poate iese ceva :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda :(, presupun ca ai dreptate. damn, trebuia sa ma grabesc. Anyway, :thanks: pt drive test, de vis mobra :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gasim noi Gabi una si o facem pe din doua:))

 

neata all !

 

hai ca am sa ma interesez si eu pe la bloculetele construite recent pe langa mine. am vazut ca au si garsoniere :)

 

 

p.s. Teo, de curiozitate, unde parcati GS-ul ala ? am un tov cu duba, ma gandeam ca poate iese ceva :crack:

Gasim noi una Gabi si o facem pe din doua:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat la dezvoltatori, garsonierele incep pe la 35k, ori eu nu ajung la suma aia.

 

Iti multumesc frumos !

Vezi ca nu poti primi mesaje, ti-au umplut fetele casuta cu mesaje :P. Am vorbit cu omu', am doar vesti bune(cred). Daca vrei sa postez aici, spune-mi, daca nu, da-mi mesaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...