Sari la conținut

Zona Bucurestii Noi, Chitila, Pajura, Damaroaia, Jiului, Straulesti


emi2009
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Io zic sa ne rezumam la bere.

Si asa mergem la circuit sambata. Sa ne relaxam si noi inainte, zic.

Pentru mine este perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine cred ca este putin mai mult benzina, undeva pe la 700 - 800. Vorbesc si eu cu doamna mea, aveam ceva planuri facute.

 

Poate dai o fuga maine la bere si mai discutam detalii ;)

Esti sigur? sunt cam 1250 km in total, eu am calculat cu un consum de 5,5 l/100 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut ca sunt 1250 km, dar mobra mea consuma mai mult 8 - 9 - 10 % nu stiu sigur, depinde cum merg.

 

Un exemplu l-am avut luni cand am dat tura cu baietii, am facut undeva la 100 km si am consumat benzina de 65 ron deci cam 10 % . M-am cam dat la ea ce-i drept dar tot mult a consumat.

 

Am sa ma duc saptamana asta la mecanic sa mai umble pe la amestec dar nu-mi fac mari sperante. Fac niste calcule in we, vorbesc si cu prietena mea si te anunt.

 

 

p.s. - da-mi te rog nr tau ( PM ) sa te stresez in fiecare joi ;)

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa ajung si eu maine la intalnire impreuna cu alti 2 prieteni care ar fi interesati de plimbare, facem o sedinta pe tema asta.

 

Asadar, la Parc Bazilescu (vis-a-vis de biserica) la 19:30? se merge la o bere? unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa ajung si eu maine la intalnire impreuna cu alti 2 prieteni care ar fi interesati de plimbare, facem o sedinta pe tema asta.

 

Asadar, la Parc Bazilescu (vis-a-vis de biserica) la 19:30? se merge la o bere? unde?

dap, se merge la bere. Este o " terasa " la piata, cred ca se cheama "Club 16". La un prim ochi, pare cam neprietenoasa, dar sus este chiar ok. La parter parca este o crama si un minimarket.

 

Oricum, ne vedem la parc ;)

 

 

 

:eek: n-are cum! In afara orasului?

 

da, in afara orasului ... din pacate papa mult :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, se merge la bere. Este o " terasa " la piata, cred ca se cheama "Club 16". La un prim ochi, pare cam neprietenoasa, dar sus este chiar ok. La parter parca este o crama si un minimarket.

 

Oricum, ne vedem la parc ;)

 

 

 

 

da, in afara orasului ... din pacate papa mult :(

Destul de mult...avand in vedere ca nu te-ai dat cine stie ce la ea, media a fost la 100km/h si in jur de 80km traseul. Eu am facut plinul in seara aia (aproximativ 10 litri caci mai aveam in rezervor) si azi am jumatate de rezervor (inca 80 de km de atunci).

Editat de Leviatan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

go ready ? cel de langa pod?

» Post actualizat in 15 Jul 2014 07:39

L.E. - Nevermind, credeam ca te referi la cel de langa podul chibrit ( intersectie sos chitilei cu bd buc noi ). Eu la asta am fost si sunt ok baietii.

» Post actualizat in 15 Jul 2014 07:46

L.E. 2 - oh shit, acum m-am uitat pe harta, nu iti recomand sa te duci la ei. eu am fost cu masina acolo, am schimbat bujiile la ei, dar nu pot sa zic ca am fost multumit.

 

Ce ai de facut la mobra?

 

ii recomand pe cei de langa pod, sunt mult mai profi ;) sau daca ai ceva mai mult de mesterit, recomand un mecanic din com Rosu ( acolo imi fac eu mobra ) super profi si decent la bani.

Ca si preturi cum sunt ? ce ai facut la ei si cat te-a costat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ei n-am mesterit nimic, mi-am cumparat niste filtre pe care nu le gaseam. Dar mi s-au parut profi baietii.

 

de mesterit am mesterit la Emil. daca vrei, iti dau un PM cu ce am facut si cat a costat ;)

 

 

L.E. sau vino diseara la bere si iti spun tête-à-tête ( na si cu accente and shit :)) )

Editat de Gabi M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C'est très bien, Gabi, ça avance :)))) Leçon numéro 2...

Frumoasa intalneala, bune berile, cu ploaie pe fundal, frrrrumooooss!

Irinuca, data viitoare, bicycli!
Plimbare - marti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbare - marti.

:agree:

 

 

C'est très bien, Gabi, ça avance :)))) Leçon numéro 2...

da-te naibii de citit :P cum stii tu limbile astea straine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...