Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sprint curier. Mie in 2006 mi-au luat 230 ron pt adus motoreta de la Bistrita.

De altfel, cred ca sunt singurii care transporta motoare in sistem curierat.

 

si eu tot din timisoara mi-am luat motoru. e drept aveam carnet de fo' 2 ani da nu prea mersesem pe motoare. in dupa-amiaza in care l-am cumparat (pe la 16.00) ca am mai pierdut vremea si cu inmatriculatul provizoriu, m-am suit pe dumnealui si da-i usor-usor catre bucuresti. acuma, de scapat teafar eu am scapat, dar de recomandat asa nebunie nu recomand. mai ales ca am luat-o pe valea jiului...vai de capu meu ce cacao-uri era sa fac p-acolo...

 

ma rog, sfat: daca o trimiti prin curierat, roaga pe cineva (vanzator par example) sa iti infasoare rezervorul intr-o folie mai groasa, aripile, sa iti protejeze patile vopsite in special, pentru ca baietii de la curier probabil o sa o lege cu chingi de inside-ul dubei si in timpul drumui ii poate sari vopseaua. crede-ma am vazut la un tipul de la care mi-am luat motorul (ala din timisoara) 2 intrudere aduse din italia, care fusesera legate cu chinga fara protectii, si aveau cate 2-3 cm2 de vopsea sarita pe ambele rezervoare.

 

carcotasii! atentie va rog! ce v-ati hotarat? veliko, vama, baicoi, maitesticule sau unde mergem? ca io la dastia care bat saua sa priceapa... hopa, n-avem iapa! le zic pa scurt radem, glumim, suntem chopper academy si calatorim, ma-ntelegi? ce misto cred ca am gasit imnul clubului: "radem, glumim, suntem chopper academy si calatorim". serios acuma unde mergem/mergeti daca iar nu o sa pot sa vin.

 

si cand mai dam o bere rece? o tabla? o mic? o cingo? o ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati vrajeala si anuntati-va care mergeti maine sa facem galerie in Ilioara!

zic eu dupa 10:00 ar trebui sa fim acolo! nu aduceti funie si sapun, ca a pica examenul teoretic nu e o optiune sa fie clar!

 

Prezenta obligatorie! DAA! Daca trebuie, cu placere! Stiti doar! Cine are probleme cu shefu/shefa shedintze sau mai stiu eu ce deplasari, spuneti si le rezolvam noi. Cei care lipsesc, vor plati pentru pacatul facut cu 100 de matanii facute acatiste si rugaciuni pentru Bebelusha noastra!

 

amin! :jump: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miercuri 2 iulie (adica maine) ora 10:00 Poligonul ILIOARA mergem sa o incurajam pe membra noastra marcanta ADDA care va sustine examenul moto, asa ca va asteptam in numar cat mai mare la ILIOARA pentru a intimida "organele" abilitate..

 

Sambata 05 iulie, ora 10:00 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stim asta!

Si ca dedicatie sa te ajute la invatat....

urmatoarea melodie Wild Child - W.A.S.P.

 

 

multumesc...chiar uitasem de ea :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati vrajeala si anuntati-va care mergeti maine sa facem galerie in Ilioara!

zic eu dupa 10:00 ar trebui sa fim acolo! nu aduceti funie si sapun, ca a pica examenul teoretic nu e o optiune sa fie clar!

 

Prezenta obligatorie! DAA! Daca trebuie, cu placere! Stiti doar! Cine are probleme cu shefu/shefa shedintze sau mai stiu eu ce deplasari, spuneti si le rezolvam noi. Cei care lipsesc, vor plati pentru pacatul facut cu 100 de matanii facute acatiste si rugaciuni pentru Bebelusha noastra!

 

amin! :jump: :P

 

dom'le, io nu pot sa ajung, da' ma bazez pe tine sa ma reprezinti cu succes :jump:

 

Adda, multa bafta!

Editat de draku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ar fi sa ne intalnim undeva si sa ne facem o intrare organizata sa impresionam.

Mers in coloana pe un sir sau in spic daca permite drumul, oprirea, parcarea motoarelor (totul sub conducerea liderului)

Cred ca putem fi in stare. Ce spuneti?

Stiu.... am vazut multe filme! Scuze daca visez prea mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ar fi sa ne intalnim undeva si sa ne facem o intrare organizata sa impresionam.

Mers in coloana pe un sir sau in spic daca permite drumul, oprirea, parcarea motoarelor (totul sub conducerea liderului)

Cred ca putem fi in stare. Ce spuneti?

Stiu.... am vazut multe filme! Scuze daca visez prea mult!

 

 

Care e filmul vazut cu spicul? :P

 

Chiar, cand ne intalnim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-ar fi sa ne intalnim undeva si sa ne facem o intrare organizata sa impresionam.

Mers in coloana pe un sir sau in spic daca permite drumul, oprirea, parcarea motoarelor (totul sub conducerea liderului)

Cred ca putem fi in stare. Ce spuneti?

Stiu.... am vazut multe filme! Scuze daca visez prea mult!

eu cred ca vom pune o presiune in plus, intr-un moment si asa tensionat.

adda e de acord sa mergem toti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca vom pune o presiune in plus, intr-un moment si asa tensionat.

adda e de acord sa mergem toti?

 

 

sincer in momentul asta nu am emotii. asa ca nu ma deranjeaza sa veniti :jump:

in cazul in care maine voi avea...si sper sa nu...voi incerca sa fac abstractie de lumea din jur....sa nu ma gandesc ca sunt la examen si totul va fi bine :P . acum cum vreti si voi ca doar nu veti ambala motoarele sau veti chiuii cand voi face opturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mult succes Adda!!! :P

 

Sper ca pana la sfarsitul sezonului sa-ti calc pe urme, macar scoala sa o am gata :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa vin ca sunt la munca,dar bafta la examen fai praf ca stiu ca poti.Si apropo foarte frumoasa plimbarea de sambata si faine pozele,eu sambata nu pot veni ca muncesc,asa ca o sa vad cum vin prin biker intruna din zilele astea,ce mai fac carcotasii va-ti mai inmultit?

 

s-ar putea sa aveti probleme cu intrarea in poligon daca vreti sa va faceti o intrare triumfala....

fiind zi de examen....

Nu cred dar tot ce se poate,ca de suntem in Romanica si asta ne ocupa tot timpul :P :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur ca vor fi probleme la poarta.

 

... dar se rezolva cu 3 lei per motor. asa ca sa-i aveti pregatiti.

 

LarryKing nu zice prea multe. Pun pariu ca pleaca si nu pune forumu` ala pe site. :P :jump:

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...