Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

poze DACORUM de la Ciolpani...cu multumiri Ralucai (ea stie de ce...adica pentru faptul ca a fost fotograful de serviciu, si pentru compania placuta...)

 

http://picasaweb.google.co.uk/HoriaOlar/In...CMotorsCiolpani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e momentul, mai ales dupa scurta discutie care nu a avut nici un final, de ieri, Sambata, de la ciolpani, sa imi expirm si eu parerea despre acest subiect, foarte fierbinte, se pare.

 

eu cred ca aceasta infiintare a ONG-ului este iminenta, deci decat sa contram aceasta actiune, mai bine o sustinem, parerea mea...nu avem nimic, dar absolut nimic de pierdut.

 

stima si respectul pentru cei care vor transforma acest ONG in realitate, isi asuma, fara sa ii oblige cineva, o responsabilitate si o cheltuiala de timp, doar din placere...asa ca aveti sustinerea mea...

 

problemele care sunt, dupa parerea mea, se concretizeaza in alegerea unei modalitati eficiente de a organiza functionarea acestui ONG. felul in care se vor selecta noi membrii, cotizatii, responsabilitati si OBLIGATII, morale si financiare. apartenenta la acest ONG atrage dupa sine si obligatii, si acest lucru cred ca sperie putin...e normal sa existe un organizator, ca sa nu ii spun sef, sau lider...unde ati vazut voi altfel? fara un capo del tutti capi nu se poate nimic, cred ca toti sunt constienti de acest lucru...dar ar trebui sa existe un conciliu, ceva...nu sunt de acord ca hotararile sa fie luate de un singur om...nu e cinstit, si nu e in spiritul acestui grup...

 

daca cineva se simt in stare, si are timpul si dorinta sa faca, ce au facut pana acum Lope, Old Larry, adda...si altii, sa puna mana sa faca, si criticile sa fie aduse, daca sunt, intr-un mod civilizat...fara certuri...pentru ca e , in primul rand, pacat...

si, deasemenea, cei enumerati mai sus, sa faca critici la adresa altora, in aceleasi conditii...

civilizatie, fratilor, nu cu asta ne laudam?! unde este?...e normal sa existe disensiuni, neintelegeri, suntem cu totii oameni maturi, cu personalitate...unii se vor intelege bine, altii nu...dar asta e un lucru normal...

 

parerea mea...

 

PS: am postat si aici, ca si pe forumul dedicat academicienilor (www.chopperacademy.ro), pentru ca inca exista oameni care umbla cu academicienii, si inca nu au cont pe chopperacademy.ro

Editat de Ioan Horia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ioan Horia: pune pozele si la foto de la intruniri, sa le vada mai multa lume :kali:

 

@gixxu: a fost multa lume, si a iesit fain...

 

PS: ma bucur ca ne-am intalnit(sau reintalnit) cu aceasta ocazie, oameni buni :(

 

apropo....io si copaia aia, cred ca suntem prezenti pe aproape toate aparatele prezente la intrunire :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bucur ca v-am cunoscut si imi pare rau ca nu am putut sa stau de vorba mai mult cu voi ,dar nu au intrat zilele in sat .

 

Ps:ne vedem la Brasov ? ca acolo nu mai avem obiective de pazit :D si putem socializa mai mult la o bere fara alcool. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti in biker`s la o bere!

 

Eu cred ca ar trebui sa luam un serviciu de sms de alerta. Cand se merge in bikers, poc. Un sms! :D)))

 

PS. BAI! Deci eu propun sa se mearga la Vama Veche sau 2 mai in fiecare week end. Este fenomeno-bestial. De la tzatze pana la cuba libre :kali: :( :D (Emoticoanele astea's pentru Larry ca am vazut ca-i plac) :hug:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri la bere am vorbit toate prostiile, numai unde mergem in week-end n-am vorbit.

Dupa ce au plecat cativa, cei care au ramas, au propus 2 variante:

 

1. la mare (stam peste noapte, ne intoarcem duminica)

2. pe A1 spre ... curtea de arges de exemplu.

 

eu cu lore inclinam spre varianta "marea neagra", e si cry acolo si nu-l putem lasa sa stea in concediu linistit :D

 

adda zice ca si ea vrea "Mare" :kali:

 

rav cu adi au zis si ei "da" in principiu :( (nu la altar... ci pentru mersul spre mare si ramanerea 1 noapte acolo)

 

... purcedem spre est? sau spre vest? hai dati-va toti cu parerea! sau poate are altcineva alta idee...

 

Later edit: am postat in acelasi timp cu ecostin.. n-am vazut ca si el a propus intr-un fel mare... deci mai avem 1 client spre mare.

Editat de Kawalin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am propus "intr-un fel" mare. Eu propun NUMAI mare :(). Doar un Transfagarasan (cu stat peste noapte acolo) m-ar mai putea intoarce din drum insa eu cred ca in fiecare weekend ma voi indrepta numai catre Vama Veche sau 2 Mai.

 

PS. Cazare daca vreti va trebui sa rezervati de luni, marti. E greu direct de acolo. :/

 

 

 

Si uite si pozele mele de la Ciolpani din prima zi:

 

http://picasaweb.google.com/costin.cocioab...acMotorsRomania

 

 

@ praf. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da....mare am zis ca vreau...sa ne bronzam si noi putin ce mama naibii. deja imi pregatesc cortul asa ca pregatiti-va... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti un poll (pe chopper academy) si votam.

Mai bine facem unul in fiecare saptamana si eliminam orice discutie: opteaza fiecare pentru destinatie si/sau propune una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trasfagarasanul este frumos, dar prima parte de drum este plombata si cu nisip in curbe (era, acum 2 saptamani), partea spre Sibiu e mai misto. Daca vreti, va fac o sugestie de traseu (marca classic_vld), fara sa alergati calutii si vizitand o multime de lucruri faine. Traseu de sambata-duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trasfagarasanul este frumos, dar prima parte de drum este plombata si cu nisip in curbe (era, acum 2 saptamani), partea spre Sibiu e mai misto. Daca vreti, va fac o sugestie de traseu (marca classic_vld), fara sa alergati calutii si vizitand o multime de lucruri faine. Traseu de sambata-duminica.

 

Multumesc Kali ca imi respecti copyrightul :()

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecat-am cativa din Bucuresti,si cati am ajuns....acolo insa am stat cu cativa lupi d mare,cu parere de rau,nu am ramas cu voi.va prind io totusi la un Biker's sa ne cunoastem mai bine.Respect pentru greii Academiei,care se ocupa sa tina in picioare grupul.mersi ptr poza Adda(am aparut si io p'acolo un pik). si votez ptr MARE,numa sa reusesc sa vin.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sigur Max...pacat ca a trebuit sa pleci...si io am plecat seara,a trebuit altfel,ramaneam acolo.serviciul...asta e. Ne mai vedem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am propus "intr-un fel" mare. Eu propun NUMAI mare :D). Doar un Transfagarasan (cu stat peste noapte acolo) m-ar mai putea intoarce din drum insa eu cred ca in fiecare weekend ma voi indrepta numai catre Vama Veche sau 2 Mai.

 

PS. Cazare daca vreti va trebui sa rezervati de luni, marti. E greu direct de acolo. :/

 

 

 

Si uite si pozele mele de la Ciolpani din prima zi:

 

http://picasaweb.google.com/costin.cocioab...acMotorsRomania

 

 

@ praf. :hug:

 

 

Mareeeeeeeeee ECostin....

 

Si eu sunt pentru mare mai ales ca a fost super iesiera de weekendul asta....dar din pacate pe 23.07.08 plec in concediu si ma intorc peste 2 saptamani.Asa ca ma voi alatura grupului (tie si celor care vor sa vina....) dupa 3 august.... :( :kali: :D

 

Have fun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mareeeeeeeeee ECostin....

 

Si eu sunt pentru mare mai ales ca a fost super iesiera de weekendul asta....dar din pacate pe 23.07.08 plec in concediu si ma intorc peste 2 saptamani.Asa ca ma voi alatura grupului (tie si celor care vor sa vina....) dupa 3 august.... :( :kali: :D

 

Have fun

 

Nu-l luati in seama pe Florin. Inca mai e entuziastmat de cand am facut burn-out cu intruderu' de 1800 in nisip. Ziceai ca sau lansat 15 bombe sol-sol :D

 

PS. am si cateva poze insa le pun diseara. Aseara am picat blana.

 

Am uitat ca am facut si un filmulet cu o super mobra la Dacorum.

 

 

Ne-om vedea in seara asta pe Matei Voievod daca ajunge careva :hug:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri la bere am vorbit toate prostiile, numai unde mergem in week-end n-am vorbit.

Dupa ce au plecat cativa, cei care au ramas, au propus 2 variante:

 

1. la mare (stam peste noapte, ne intoarcem duminica)

2. pe A1 spre ... curtea de arges de exemplu.

 

eu cu lore inclinam spre varianta "marea neagra", e si cry acolo si nu-l putem lasa sa stea in concediu linistit :kali:

 

adda zice ca si ea vrea "Mare" :D

 

rav cu adi au zis si ei "da" in principiu :D (nu la altar... ci pentru mersul spre mare si ramanerea 1 noapte acolo)

... purcedem spre est? sau spre vest? hai dati-va toti cu parerea! sau poate are altcineva alta idee...

 

Later edit: am postat in acelasi timp cu ecostin.. n-am vazut ca si el a propus intr-un fel mare... deci mai avem 1 client spre mare.

daca citeste Adi, ma lasa pe jos pana la mare :( In principiu, daca nu are de munca mult in weekend, inseamna ca venim!

 

Ps: tocmai am vazut poza cu casca mea la Kawalin, deci am facut lista neagra!!! (Adi, Cioparica, etc- dar primii sunt ca si mancati :hug:) Ce sa mai, dau berea! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca citeste Adi, ma lasa pe jos pana la mare :D In principiu, daca nu are de munca mult in weekend, inseamna ca venim!

 

Ps: tocmai am vazut poza cu casca mea la Kawalin, deci am facut lista neagra!!! (Adi, Cioparica, etc- dar primii sunt ca si mancati :D) Ce sa mai, dau berea! :hug:

 

Adi a zis ca nu munceste week-endul asta, l-am intrebat eu! Asa ca dupa ce vorbesti cu el si ai confirmarea, voteaza si tu pe pollul ala din forumul nostru... sa fie lumea informata cam cati venim.

 

Lista neagra?... nu rav, noua ne plac blondele... cu guler :D :D sa-l fi vazut pe chopperica cum umbla cu 4 blonde "de mana" tzantzosh la dacorum... :hug:

 

Trasfagarasanul este frumos, dar prima parte de drum este plombata si cu nisip in curbe (era, acum 2 saptamani), partea spre Sibiu e mai misto. Daca vreti, va fac o sugestie de traseu (marca classic_vld), fara sa alergati calutii si vizitand o multime de lucruri faine. Traseu de sambata-duminica.

 

kaliiiiiiiiiiiiiiiiiii mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :hug: (prietenii de la dacorum stiu de ce...) merci ca ni l-ai luat pe chopperica-n bratze si l-ai dus la culcare, nu de alta dar din euforie daduse in melancolie si era timpul de somnic! :) :kali:

 

merci de oferta! si cred ca vom onora oferta cand ne hotaram sa urmam busola inspre transfagarasan! sau... sau poate vei veni cu noi?... si tu si ceilaltzi... chopperica si superbuburuza ma stiu de "cal breaz", asa ca avem in grupuri puncte comune :(

mai util ghidul in carne si oase decat informatii pe hartie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...