Sari la conținut

Muzica pe care o ascultăm


doctoroo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Editat de B!sh0p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi numai rockereala serviti?

 

hai sa va pun si eu cate ceva. e cu totul alt stil. cu muzica asta am crescut si imi place si acum la nebunie.

 

 

 

 

 

 

 

 

btw, Herbie Hancock vine la Sala Palatului pe 29 octombrie. eu o sa ma duc negresit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e cool la o cruisereala sa asculti asa ceva, incet pe curbe sa curgi lin, dar in rest nu are zing destul. hheheheheh...

 

 

Cand spui cruiser/chopper te gandesti la US, right? Normal, sunt iubitori in multe tari din lume dar daca ar fi sa alegem o singura tara, cea mai reprezentativa, care ar fi aia?

Cand spui US, in materie de muzica spui... Jazz. Bineinteles, avem si country music si blues si rock dar tot jazz-ul este number 1.

Nici in Europa lucrurile nu stau asa de rau. North Sea Jazz Festival e considerat, in momentul de fata, cel mai mare festival din lume, asta ca sa dau doar un exemplu.

 

Pana la urma jazz inseamna improvizatie, nu? Compozitie in timp real. Daca ar fi sa definim ce inseamna un custom fata de o motocicleta de serie, ce credeti ca s-ar potrivi mai bine de atat?

 

Acum nu vreau sa spun ca daca A=B si B=C atunci A=C. Vreau doar sa spun ca A nu se exclude cu C. Jazz-ul chiar e o muzica frumoasa care merita atentie si merita sa o primiti cu deschidere.

 

 

Uite inca 2 piese:

 

Paco de Lucia, Al Di Meola, John Mc Laughlin - probabil cei mai buni chitaristi din lume - sa vedeti ce se poate face cu lucruri simple

Bill Evans - ceva mai cu zing :D

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e cool la o cruisereala sa asculti asa ceva, incet pe curbe sa curgi lin, dar in rest nu are zing destul. hheheheheh... Don't get me wrong, Miller e genial, dar parca e alt film. parerea mea.

Mesaj completat

Ai rascolit amintiri :D uite o Biserica de metal http://www.youtube.com/watch?v=viA_PT11FPg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Barbate cred ca m-ai inteles gresit! In primul rand cand spun jazz ma gandesc la Sibiu ca acolo am cunoscut primul festival unde sa pic pe spate! In al doilea rand nu ma refeream la muzica in sine - tocmai am inchis un Korsakov, dar asta nu inseamna ca o sa incurc oalele... imi place dar nu cand sunt pe motor!

Un Meola in schimb e de aici! (bass jamul nu-mi place...pur subiectiv... si eu ascult Tiger Lilies... hehhehehehe)

Iaca aici ceva... bun de ascultat... nimic mai mult

Mesaj completat

daca tot vorbim cu curcile... hehehehe

Mesaj completat

curcile metalice sunt de neuitat!

Mesaj completat

Cria a postat in alta parte linkul de la piesa asta... cam tot ce trebuie ... bilute, talent, lucruri care merita spuse, indemanare... geniu... scularea parului pe spate:

 

The one, the only

 

Black Label Society

 

 

Mesaj completat

bilute are mica-ta bah forumule, io am spus coaaie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu neaparat pe motor, dar cand esti in starea de ... cand asa cum zice titlul in afara de tobe canta ceva la chopperist!

Si clar Uriah e acolo!!!!!

Mesaj completat

Iaca una de samanta!

Mesaj completat

Si din nou una care cred ca am mai pus-o de 10 ori... dar ... merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Muzica pe care o ascultăm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...