Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hello,

Pun si eu poze cu veverita mea..

Stiu ca face nota discordanta cu monstrii, flacarile si scheletii pe care i-am vazut aici, dar e carismatica in felul ei :D

 

 

SUPER TARE !!! :crack:

 

Vreau si eu una la fel, dar de CROSS.

 

Ce are in spate ca si desen ? :rock:

post-28174-1262876266_thumb.jpg

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..BMW GS 1200 :rock:

 

 

ti-am vazut lucrarile si din paginile anterioare...Bravos , imi scot palaria ( casca )...acum , spune-mi te rog , nu ai vre-un frate , prieten , coleg , orice si prin caras-severin , care sa faca asa ceva ? sau poate deschizi tu o reprezentanta aici ! multumesc si imaginatie multa sa ai in continuare... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. :rock: ....prima lucrare in anul asta..

 

Multumesc mult pentru portret, eu si sotia suntem incantati, nu speram sa iasa asa de bine avand in vedere ca ai avut de refacut lucrarea dupa altcineva.

Este cel putin superb, multa bafta !

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. :rock: ....prima lucrare in anul asta..

Sa vezi ce iti dau eu de lucru pe anul asta................................desigur la pahare de votka :crack: (scuze de off topic)

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..BMW GS 1200 :crack:

 

Este de fapt un 1200 GS Adventure....este motocicleta mea..ce poarta ingerul meu pazitor...sotia mea care ma pazeste acum de "acolo" ..de undeva..dupa multa suferinta.

 

Zoli a fost omul pe care "cineva"...nu stiu cine ...m-i l-a scos in cale.

Prietenia mea pentru Zoli se masoara in orele de rabdare pe care le-a avut si in calitatea lucrarii pe care a facut-o.

Motocicleta este inca in-house...desi i-am promis lui Zoli ca o sa-i trimit o fotografie cu motocicleta montata,

nu am reusit pana acum ..

 

post-27837-1263121722_thumb.jpg

 

Zoli,...sincera prietenie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este de fapt un 1200 GS Adventure....este motocicleta mea..ce poarta ingerul meu pazitor...sotia mea care ma pazeste acum de "acolo" ..de undeva..dupa multa suferinta.

 

Zoli a fost omul pe care "cineva"...nu stiu cine ...m-i l-a scos in cale.

Prietenia mea pentru Zoli se masoara in orele de rabdare pe care le-a avut si in calitatea lucrarii pe care a facut-o.

Motocicleta este inca in-house...desi i-am promis lui Zoli ca o sa-i trimit o fotografie cu motocicleta montata,

nu am reusit pana acum ..

 

post-27837-1263121722_thumb.jpg

 

Zoli,...sincera prietenie !

:crack: :rock:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Imi puteti recomanda si mie un pistol de vopsit? Folosesc un compresor Black& Decker de 50 de litri cu presiunea maxima de 8 bari si imi trebuie pentru vopsit suprafete medii/mari (caroserie de masina, remorci, etc.)! Ceva ceva am inteles eu cum sta treaba cu rezervorul deasupra sau dedesubt, dar m-am gandit ca voi va pricepeti mult mai bine decat mine, asa ca am apelat direct la sursa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea de vopsitor auto, e sa iti iei SATA sau dak vrei mai ieftin ia-ti un DEVILBISS ( consuma mai mult dar e ok ).....

Salutare! Multumesc pentru rapsunsuri, dar am uitat sa mentionez ca nu vreau o scula profesionala, pentru ca nu imi permit. La ce am eu de vopsit, ma ajunge pistolul mai scump decat piesele in sine. Eu vazusem un Bosch in Bricostore si ma gandeam la ala...insa nu prea cred ca e pentru vopsit metale...In poza de la descriere un tip vopseste un gard de lemn...In fine, ideea de baza e ca as vrea sa coste cam pana ina 500 de lei! Multumesc pentru sfaturile voastre! Intotdeauna imi sunteti de mare ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun o intrebare simpla:

Sunt pe cale sa vopsesc mobra visiniu metalizat. Ce pulbere(bronz poate?)se pune in vopsea pentru a da acel efect de particule metalice in vopsea?

..acolo de unde ai luat vopsea,gasesti si aditive speciale,pentru effect metalizat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Felicitari Zoli. Am eu impresia sau va ajunge pe un motor din Constanta? Vinerea trecuta la intalnirea saptamanala a Seawolves se vorbea despre un rezervor care e la tine pt un airbrush cu tabla aceea "rupta" si scheletii care ies din rezervor. Esti artist omule! Mare artist! Alaltaieri ma uitam cu sotia la ce minuni faci tu. Superbe lucrari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...