Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare

 

preturile variaza dupa desen,dupa complexitate,si bineinteles dupa straturile de la lac,etc.

Si pretul fixeaza dupa intelegere. trebuie numai sa contactezi ,unul dintre aerografisti din tara,pe care simpatizezi cel mai mult si dupa stilul lui de lucru,si apoi negociezi :laugh:

Editat de zoliart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

defapt nu prea mai negociezi ... ti se va spune un pretz pt lucrerea care o doreshti ..mai sunt care se targuiesc? :laugh:))

hai sa mai pun si eu ceva lucrari ca nu am pus de mult deja :D

scz de intarziere

sper sa primesc cat de curand poze mai bune

de la r1

post-9047-1227716121_thumb.jpg

post-9047-1227716190_thumb.jpg

post-9047-1227716221_thumb.jpg

post-9047-1227716254_thumb.jpg

post-9047-1227716285_thumb.jpg

post-9047-1227716336_thumb.jpg

post-9047-1227716454_thumb.jpg

post-9047-1227716473_thumb.jpg

post-9047-1227716498_thumb.jpg

post-9047-1227716520_thumb.jpg

post-9047-1227716548_thumb.jpg

post-9047-1227716573_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
........lupul singuratic........... :laugh:

WOooooooooooooooooOW! Faina lucrare, felicitari :laugh: ! Apropo cat la costat pe proprietar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain baietii! Sincere felicitari si mi tare dor de voi....sper sa-mi iau pana la primavara o duba si o sa va invit s-o aerografiem impreuna. Tema deja o am si tot materialul de care e nevoie.

 

Pun niste poze cu una dintre ultimele lucrari......calitatea pozelor lasa de dorit insa e tot ce am la indemana deocamdata.

post-3667-1229175774_thumb.jpg

post-3667-1229175797_thumb.jpg

post-3667-1229175827_thumb.jpg

post-3667-1229175848_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, va deranjez cu o intrebare:

 

Gasesc si eu pe cineva prin Bucuresti care sa ma primeasca(contra cost) sa asist la cateva lucrari? eu am terminat generala si liceul la N. Tonitza; din diverese motive mi-am schimbat brusc orientarea profesioanala si am ani buni de cand n-am ma tinut macar un creion in mana, asta o rezolv, dar mi-ar place sa vad tehnica aceasta aplicata direct in atelier.

 

si mentionez si faptul ca as vrea s-o invat doar pentru mine si nu pentru ca as vrea sa scot vrun profit din asta pe viitor.

 

astept un reply aici, pe PM ori pe YM daca se arata cineva.

 

multumesc.

 

 

 

ps: site-uri specializate si filme am tot vazut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzi ca ma bag si eu in seama, sa nu fie cu suparare, dar eu as fi vazut putin altfel rezervorul: sa fi facut sfera luminosa pe care o tine in mana exact peste capacul de la rezervor, ar fi fost si mai bine din punct de vedere compozitional, asa doua chestii rotunde una peste alta... mmm, sunt doua puncte de interes, privirea se duce si spre capacul de la rezervor si spre sfera.

 

Inca o data sa nu fie cu suparare :smoke: , este intradevar o lucrare reusita, imi place mult cum ai redat volumele, lumina si tonurile :D

 

Mult spor si inspiratie!!!

bre ,busonul a fost cam cu semnul intrebarii?...spre sfarsit l-am integrat in lucrare....si in orice caz din punct de vedere anatomic nu mai iesea corect....trebuia sa facem vrajitorul mai mic si nu am dorit acest lucru....pe rezervoare si alte piese c :D u forme neregulate e putin cam dificil cu incadrarea....cred ca sti f. bine despre ce vb....daca impartasim aceeasi pasiune pt artistic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau eu....sau multi alti...."pinestripe"..este o tehnica de grafica-pictura care se obtine cu (pensula)pensonul de apa in urma exercitiului si a experientei acumulate ( tre sa-ti iei "jocul de dimineata" ca altfel.... :wave: ) multa bafta

ps: limba romana nu mai are sanse de supravietuire ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain baietii! Sincere felicitari si mi tare dor de voi....sper sa-mi iau pana la primavara o duba si o sa va invit s-o aerografiem impreuna. Tema deja o am si tot materialul de care e nevoie.

 

Pun niste poze cu una dintre ultimele lucrari......calitatea pozelor lasa de dorit insa e tot ce am la indemana deocamdata.

ia pune matale mai multe poze cu mobra in sine ca mie unu mi-a atras atentia!

frumos lucrat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre ,busonul a fost cam cu semnul intrebarii?...spre sfarsit l-am integrat in lucrare....si in orice caz din punct de vedere anatomic nu mai iesea corect....trebuia sa facem vrajitorul mai mic si nu am dorit acest lucru....pe rezervoare si alte piese c ;) u forme neregulate e putin cam dificil cu incadrarea....cred ca sti f. bine despre ce vb....daca impartasim aceeasi pasiune pt artistic

 

Sigur o impartasim, tu pe metal eu pe panza ;) :D si am inteles pan la urma alegerea ta! :wave:

Editat de mangusta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,eu stiu cine face. EU ;)

 

Inclusiv pe negru mat ? ... Ca vorbeam odata cu tine Âşi-mi spuneai ca doar pe suprafete lacuite/lucioase lucrezi !

(acuma daca am dat cu batul in balta ... din punct de vedere al exprimarii "tehnice" ... sa ma iertati boieri dumneavoastra !)

 

Daca da, cat ar dura o lucrare de genul celei facute pe rezervor, aripa spate si, probabil, aripa fata, din fotografia anexata ?

post-7500-1229606571_thumb.jpg

Editat de laurentiug
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur o impartasim, tu pe metal eu pe panza ;) :D si am inteles pan la urma alegerea ta! ;)

pe metal,panza, sticla,piele,hartie,pereti...si cam orice imi pica in cale, multa bafta

 

Inclusiv pe negru mat ? ... Ca vorbeam odata cu tine Âşi-mi spuneai ca doar pe suprafete lacuite/lucioase lucrezi !

(acuma daca am dat cu batul in balta ... din punct de vedere al exprimarii "tehnice" ... sa ma iertati boieri dumneavoastra !)

 

Daca da, cat ar dura o lucrare de genul celei facute pe rezervor, aripa spate si, probabil, aripa fata, din fotografia anexata ?

nu am spus-o cu rautate ....sunt impotriva "englezismelor".....multa bafta..... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inclusiv pe negru mat ? ... Ca vorbeam odata cu tine Âşi-mi spuneai ca doar pe suprafete lacuite/lucioase lucrezi !

(acuma daca am dat cu batul in balta ... din punct de vedere al exprimarii "tehnice" ... sa ma iertati boieri dumneavoastra !)

 

Daca da, cat ar dura o lucrare de genul celei facute pe rezervor, aripa spate si, probabil, aripa fata, din fotografia anexata ?

defapt eu vorbeam ....sa fie lacuit tot pinstripingul,dar tu daca vrei pe suprafata mata,atunci se poate face ,fara lacuire de protectie.Deci ramine fondul mat si eu fac peste...dar nu pot da garantie pina cind tine..pentru ca nici nu pot sa matuiesc supratafa ,ca stric effectul mat care ai acum.Asa ca trag linii direct suprafata,maxim dau cu antisilicon.Daca ai grija si nu freci tine citiva ani.Se poate face in 2-3 zile.

Editat de zoliart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aceea exista lac mat si agent de matuire pt acel efect mat catifelat ;)

oricum faci poti da lac peste dar in general pinstripingul de aplica dupa lacuire :wave: adika nu are protectie pt ca acele vopsele sunt destul de rezistente ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aceea exista lac mat si agent de matuire pt acel efect mat catifelat :wave:

oricum faci poti da lac peste dar in general pinstripingul de aplica dupa lacuire ;) adika nu are protectie pt ca acele vopsele sunt destul de rezistente :D

...da stiu Cicioc,numai ca Laurentiu vroia sa ramina liniile pinstrip luciose..asa ca asa si facem daca decide ..

 

..gata, a fost ajuns pentru anul asta... ;)

post-7975-1229765261_thumb.jpg

post-7975-1229765308_thumb.jpg

post-7975-1229765343_thumb.jpg

post-7975-1229765387_thumb.jpg

Editat de zoliart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare ... eu am motorul visiniu metalizat as vrea sa`i trag un airbrush dar nu am nici cea mai vaga idee de model, ma poate ajuta careva? uitati si o poza cu bijuteria :laugh:

post-40625-1230033379_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare ... eu am motorul visiniu metalizat as vrea sa`i trag un airbrush dar nu am nici cea mai vaga idee de model, ma poate ajuta careva? uitati si o poza cu bijuteria :D

salut

 

trebuie sa stii daca totusi personalizezi sau faci o decoratie de oarecare..

daca ai decis ca personalizezi ,atunci ne asteptam cu ideile tale,noi ajutam ,maxim. la aranjarea imaginilor sau culorilor din punct de vedere profesional.Daca vrei o decoratie obisnuita , lasi pe noi atunci e o alta treaba.... :laugh: ,atunci alege dintre noi ,un meserias si discutam ,ce vrei si cum vrei,noi venim cu idei,bafta :(

Editat de zoliart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare ... eu am motorul visiniu metalizat as vrea sa`i trag un airbrush dar nu am nici cea mai vaga idee de model, ma poate ajuta careva? uitati si o poza cu bijuteria :laugh:

 

Pana una-alta imi place "lantisorul"de la roata.E tare!Scuze de off-topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana una-alta imi place "lantisorul"de la roata.E tare!Scuze de off-topic.

nu am garaj deci ... tre sa iau niste masuri de siguranta pe langa lantisor mai am si alarma si antifurt pe fatza si mai e si inchisa in gradina in fatza blocului scuze si eu de offtopic :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...