Sari la conținut

Sasa Tavalit De Un Dobitoc...24.04.2008


xvs650
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sasha e ok, motoreta este un pic ciufulita, carena sparta in fata. Ala am inteles ca a plecat de la locul accidentului. Noro va intra si va posta mai multe detalii, aseara erau cu Sasha la politie, la declaratii. Pasagera acuza ceva dureri de spate insa din nou, din ce-am observat, nimic grav. Sper sa ramana asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sasha e ok, motoreta este un pic ciufulita, carena sparta in fata. Ala am inteles ca a plecat de la locul accidentului. Noro va intra si va posta mai multe detalii, aseara erau cu Sasha la politie, la declaratii. Pasagera acuza ceva dureri de spate insa din nou, din ce-am observat, nimic grav. Sper sa ramana asa.

Ma bucur ca nu sunt probleme de sanatate....

Daca stie cineva cum gasim dobitocul, pentru una bucata "lectie" sa spuna....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul a avut loc ieri in fata la Opera Center, pe Splaiul Independentei colt cu Dr. Staicovici. Sasha era pe banda 2, iar cel cu Seat Ibiza gri pe banda 3. Cel din Seat vireaza brusc dreapta vrand sa intre pe Staicovici tocmai de pe banda a -3a, drept prin fata lui Sasha care dupa o frana zdravana a intrat in coltul dreapta spate al masinii. Mobra destul de zdruncinata(cu cadrul indoit printre altele), Sasha in regula costm full option, pasagera dureri de spate si mici julituri. Soferu a plecat de la locul accidentului , mergand la politie.Sasha a ramas sa se ingrijeasca de pasagera. Am mers la politie, intre timp apare si soferu, declaratii, nebunii, etc.

 

Sper ca am fost destul de detaliat, aaa si am uitat sa zic ca una dintre camerele de supraveghere de la Opera Center mai mult ca sigur a surprins toata povestea fiind indreptata cattre locul accidentului.

 

Daca mai aveti intrebari....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare oarecum evident ca tovarasul cu masina, de vreme ce el face dreapta de pe banda a 3-a, fara sa se asigure...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul a avut loc ieri in fata la Opera Center, pe Splaiul Independentei colt cu Dr. Staicovici. Sasha era pe banda 2, iar cel cu Seat Ibiza gri pe banda 3. Cel din Seat vireaza brusc dreapta vrand sa intre pe Staicovici tocmai de pe banda a -3a, drept prin fata lui Sasha care dupa o frana zdravana a intrat in coltul dreapta spate al masinii. Mobra destul de zdruncinata(cu cadrul indoit printre altele), Sasha in regula costm full option, pasagera dureri de spate si mici julituri. Soferu a plecat de la locul accidentului , mergand la politie.Sasha a ramas sa se ingrijeasca de pasagera. Am mers la politie, intre timp apare si soferu, declaratii, nebunii, etc.

 

Sper ca am fost destul de detaliat, aaa si am uitat sa zic ca una dintre camerele de supraveghere de la Opera Center mai mult ca sigur a surprins toata povestea fiind indreptata cattre locul accidentului.

 

Daca mai aveti intrebari....

 

Da, am eu intrebari: cum s-a terminat toata smecheria la pulitie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am eu intrebari: cum s-a terminat toata smecheria la pulitie?

 

inca nu se stie, asteptam sa se trezeasca Sasha ca probabil inca mai doarme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

finalul nu poate sa fie decat unul: pilot auto vinovat mai ales ca a plecat de la locul faptei ...

Nu sunt ferm convins...."Pilot auto"...plecat, dar la politie din cate am inteles iar pilotul moto nu a chemat salvarea deci nu cred ca are castig de cauza...lovitura auto mai mult in spate si in astfel de cazuri vinovat este scos cine a lovit in spate.

 

Asteptam rezultatul dupa care....ma repet..HAI DUPA EL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt ferm convins...."Pilot auto"...plecat, dar la politie din cate am inteles iar pilotul moto nu a chemat salvarea deci nu cred ca are castig de cauza...lovitura auto mai mult in spate si in astfel de cazuri vinovat este scos cine a lovit in spate.

Daca a lovit din spate e vinovat (conform legii) si cu slabe sanse de castig, chiar daca Seat-ul a schimbat banda fara sa se asigure. Asta-i legea de kko din .ro unde schimbarea benzii fara asigurare cu accident nu e considerata neacordare de prioritate si uite asa toate vitele se joaca intre benzi fara teama de 30RON amenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci let me get this right!

 

daca bou la volan decide sa faca dreapta de pe banda A TREIA, si loveste motorist aflat in treaba lui pe banda A DOUA, cum dracu' sa iasa motoristul vinovat?? what the -- :D

 

si daca nu ma insel, Sasha poate cere trimitere de la politie macar pentru pasagera, la IML, sa-i dea cateva zile de spitalizare, caci acuza dureri de spate, ca sa nu iasa doar tamponare, aici rog sa ma corectati daca gresesc. auzi... tamponare... tara ce abunda in idioti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D pilotul auto, a plecat catre politie.

Dupa un accident soldat cu victime nimeni dintre cei implicati nu au voie sa paraseasca locul faptei.

Daca era o ciocnire si cei doi cadeau de acord asupra cauzelor puteau sa plece fiecare in treaba lui insa sa raporteze incidentul la politie in termen de 48 de ore.

Atat motociclistul cat si pasagera puteau fi raniti mult mai grav. Idiotul nu oprea iar in lipsa de ingrijiri medicale [daca nu anunta nimeni salvarea/politia] se putea intampla alta belea..

 

Insanatosire celor doi si sper sa primeasca dauna totala pentru motocicleta.

 

P.S. LaMaie idiotului cu Seat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca bou la volan decide sa faca dreapta de pe banda A TREIA, si loveste motorist aflat in treaba lui pe banda A DOUA, cum dracu' sa iasa motoristul vinovat?? what the -- :D

Daca impactul e in spatele masinii, nu masina a lovit motorul ca n-a bagat in marsarier ci motorul a lovit masina nepastrand distanta regulamentara. In limbajul strazii se foloseste regula de aur, "cine f..e in c.r plateste", ai lovit din spate esti vinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

surpriza , saha a fost scos vinovat , a spus ca politia a vorbit foarte urat cu el , din cauza ca este din moldova , asta crede el

 

mai ramane o varianta , sa se duca si ceara inregistrarea cu accidentul , pt ca a fost surprins pe camere si sa-i dea in judecata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci este INADMISIBIL asa ceva!!! ce daca l-a lovit din spate?? nu avea voie sa efectueze manevra aia! este ilogic, pe bune! ala nu avea ce cauta acolo, in primul rand! iar treaba cu politia este din nou INADMISIBILA!!!! nu se poate asa ceva! sa se duca si sa ia inregistrarea, n-a fost nici un martor, nimic? pasagera poate fi martora la randul ei! frate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-au intrebat daca mai eram cu cineva pe motor cand am patit-o. Numele pasagerei ar trebui sa apara in declaratia de la accident. DECI - da, poate fi martora. Si mai subliniez si eu odata faza cu IML-ul mentionata de altcienva mai sus. :whip: Contestatie musai - daca nu cumva a avut proasta inspiratie si a semnat ca nu are obiectii acolo la sfarsitul delcaratiei. Iar daca e adevarat ca gaborii aia pe motiv ca-i din moldova au facut treaba asta - Multe Urari de Iubire Eterna. Oricum, faza cu vorbitul urat e arhisuficienta pentru o plangere. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am vb cu sasha, pasagera nu a dat declaratie. iar boul din masina a declarat ca e fapt era pe banda doi in fata lui sasha. si asa l-au scos vinovat pentru ca nu a pastrat "distanta regulamentara". help! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...