Sari la conținut

Crazy Horn - Pe Vitezane, Util In Traficul Nostru


iuliano
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

 

cautand pe youtube una alta am dat peste asta:

 

 

ce parere aveti? :moto:

 

eu zic ca ar uda canapeaua soferi care nu se asigura si aud un ditamai claxonu langa ei :))

 

inca un filmulet cu o demonstratie:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut unele care arata aproape la fel cu astea, si cutia arata asa, la Cora cu 70ron, pt cei care vor sa-si puna :)

mi-as pune si eu, dar mi-e asa o lene sa trag fire si sa pierd 2zile cu demontatul carenelor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Tocmai mi-am cumparat si eu unul... la incredibilul pret de 40 Ron.. Am facut aseara o proba la masina si suna super tare... Abia astept sa ajung acasa sa il pun pe motor:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Articolul 79 prevede, de asemenea, situatiile concrete in care se interzice circulatia vehiculelor pe drumurile publice daca acestea nu sunt in stare buna de functionare si nu indeplinesc conditiile tehnice prevazute de lege. Este vorba despre mecanismele si sistemele din componenta autovehiculelor care concura direct la periclitarea securitatii rutiere dupa cum urmeaza:

 

- dispozitivele de iluminare-semnalizare defecte;

- echipamentul de franare ineficient;

- mecanismul de directie uzat;

- anvelopele necorespunzatoare sau uzate;

- zgomotul puternic al motorului;

- emisia in exces de noxe;

- dotarea cu claxoane (avertizoare sonore) neomologate;

- dispozitive de remorcare uzate sau necorespunzatoare;

- montarea de accesorii si dispozitive neomologate de autoritatea competenta.

 

E cam aiurea daca te prinde..in afara de amenda parca iti retine si certificatul de inmatriculare.

Eu m-am gandit la un alt workaround. Pentru cei care au alarma si eu dupa ce-mi iau, sa fac un circuit in paralel de la intrerupatorul claxonului la sirena si sa folosesc sirena cu piuituri mici. Nu cred ca ar putea fi incadrata la avertizoare sonore neomologate. Voi ce spuneti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cam aiurea daca te prinde..in afara de amenda parca iti retine si certificatul de inmatriculare.

Eu m-am gandit la un alt workaround. Pentru cei care au alarma si eu dupa ce-mi iau, sa fac un circuit in paralel de la intrerupatorul claxonului la sirena si sa folosesc sirena cu piuituri mici. Nu cred ca ar putea fi incadrata la avertizoare sonore neomologate. Voi ce spuneti?

 

Nu cred sa fie problema...deoarece tirul are claxonul destul de tare si este omologat. Trebuie sa nu depaseasca o limita impusa de lege de db.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred sa fie problema...deoarece tirul are claxonul destul de tare si este omologat. Trebuie sa nu depaseasca o limita impusa de lege de db.

Pai si e precizata undeva limita in db pentru fiecare tip de vehicul in parte sau macar e data vreo limita ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu are sticker de omologare rar si te prinde politia cu el..... se ia talonul.

Si daca imi iau din bazar un claxon ordinar la 10 ron...care suna identic cu unul omologat...ce face garcea?imi ia talonul? hai sa fim seriosi?ma opreste si imi spune ca eu am claxon neomologat care suna cu juma' de decibel mai tare decat unu omologat??? :( :D :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca imi iau din bazar un claxon ordinar la 10 ron...care suna identic cu unul omologat...ce face garcea?imi ia talonul? hai sa fim seriosi?ma opreste si imi spune ca eu am claxon neomologat care suna cu juma' de decibel mai tare decat unu omologat??? :( :D :rolleyes:

Corect dar aici vorbim de mai mult de juma de decibel ca ideea e sa te faci auzit deci vorbim de cateva zeci de decibeli in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-am cumparat si eu unul... la incredibilul pret de 40 Ron.. Am facut aseara o proba la masina si suna super tare... Abia astept sa ajung acasa sa il pun pe motor:D

 

 

pune te rog mult niste poze cu produsul si cutia, poate gasim si noi. cred ca e f bun in traficul infernal care-l avem. cum gasesc cum i-mi iau si eu, sper numai daca e in afara "legii" politistii sa inchida ochii cum inchid si la mersul printre masini, stiind ca e pt sigurantza noastra

 

 

ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde luam si noi in bucuresti? eu vreau si pentru motociclete si pt masina!!!!

in vitan , 50 de lei , mai multe modele :rolleyes: . as vrea sa iau , dar ma gandesc la traba cu legea and shit . ca doar traim in romania , si asta fac orice pt o spaga mica . nu cumva se retine talonul numai daca este filtru R.A.R. ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tare claxonul asta:) Ma bate si pe mine gandul.Inca nu cred ca as fi avut o problema de genu sa nu ma auda,dar am intalnit ca ma aude si ma ignora.Cred ca daca sunetul ar fi mai puternic nu ar mai ignora asa de usor:) Parerea mea e ca se merita daca e 50 de lei,numa faza cu omologarea...Oricum,daca nu exagerezi nu cred ca se ia careva de tine.Ca doar nu o sa te opreasca politia si sa te puna sa claxonezi si sa vina sa veifice cati db are.Dar daca exagerezi prin oras,numa asa ca sa atragi atenti,cred ca o cam incurci.

Asteptam pareri de la cei care si-au montat asa ceva:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sansele sa claxonezi langa un politist fara sa il vezi sunt cam mici si chiar daca se intampla putin probabil sa suspecteze ca de la tine vine.

 

dupa ce m-am uitat la filmulete ma gandeam ca e misto faza dar mi-a trecut repede ca mi-am dat seama ca n-am folosit claxonu de ha haaa poate doar din greseala sau la actiuni, in trafic m-am obisnuit sa turez daca ma simt in pericol sau am impresia ca nu sunt vazut de un anume participant la trafic care imi poate pune viata in pericol. (ce exprimare am scos din mine :( :rolleyes: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu am apucat sa ii fac poze....dar arata cam asa...post-13858-1211275118_thumb.jpg Cu politia nu am avut probleme pana acum...desi mi s-a intamplat sa claxonez cam mult dupa niste pietoni indisciplinati care s-au aruncat in fata mea prin loc nepermis, iar in spatele meu era o masina de politie......deci daca nu exagerezi si nu dai claxoane aiurea ca sa te faci remarcat...totul e ok..Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...