Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

Salut sunt si eu posesor de o yamaha r1 din 2001 de prin vara dar nu prea sunt cu forumul , o sa pun 2-3 poze daca reusesc ca nu ma cam pricep si as avea si eu o intrebare...cine stie pe cineva care monteaza angel eyes ? va multumesc si astept parerea despre motoreta. ASFALT USCAT

Ce bine arata cu toba aia subtire Gpr! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut sunt si eu posesor de o yamaha r1 din 2001 de prin vara dar nu prea sunt cu forumul , o sa pun 2-3 poze daca reusesc ca nu ma cam pricep si as avea si eu o intrebare...cine stie pe cineva care monteaza angel eyes ? va multumesc si astept parerea despre motoreta. ASFALT USCAT

 

imi place mai mult fata de la avatar, sper ca nu te-am jignit daca este prietena ta, dar este super :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place mai mult fata de la avatar, sper ca nu te-am jignit daca este prietena ta, dar este super :scratch:

 

 

intradevar bodo, este prietena mea. multumesc pt apreciere dar eu ceream parere despre motocicleta :D).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thks bodo daca esti din bucuresti poate o punem de-o plimbare. cine care se pricepe la montaj angel eyes ?

 

Scuze, nu stiu daca am voie sa intreb aici asa ceva, dar ma risc. ma poate ajuta cineva sami modific user-name care imi apare deasupra la poza ? ce si cum trebuie sa fac pentru ca contul este facut de un prieten incult,tigan si el asta are in cap :scratch:).

 

 

Va multumesc

 

In sfarsit, dupa acest timp am aflat ca cineva se ocupa cu montajul angel eyes pe motocicleta, pentru cei interesati site-ul lor este www.bardakmotors.com. va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thks bodo daca esti din bucuresti poate o punem de-o plimbare. cine care se pricepe la montaj angel eyes ?

 

Scuze, nu stiu daca am voie sa intreb aici asa ceva, dar ma risc. ma poate ajuta cineva sami modific user-name care imi apare deasupra la poza ? ce si cum trebuie sa fac pentru ca contul este facut de un prieten incult,tigan si el asta are in cap :laugh:).

 

 

Va multumesc

 

In sfarsit, dupa acest timp am aflat ca cineva se ocupa cu montajul angel eyes pe motocicleta, pentru cei interesati site-ul lor este www.bardakmotors.com . va salut

Sunt buni astia de la bardakmotors!:laugh:

Editat de SHKD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare pt posesorii de yamaha r1 rn12.Ce dimensiune(grosime) are axul spate.Va multumesc.

 

 

un manual de reperatie cred ca te-ar ajuta... eu sincer habar nu am! daca ai nevoie totusi de manual de reparatie , sau de manual detinatorilor da-mi un pm. bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare R1deri !!! Nu am mai putut sa mai intru demult pe forum.... dar vreau ca sezonul care vine sa ne strangem mai multi si sa facem ceva frumos.... am mai multe idei dar o sa le spun la timpul potrivit.

Pana atunci poate ne vedem la un cico !!! mai vb.

 

Toate cele bune :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: salut... am si eu o mare problema la care ma puteti ajuta doar voi... asa cred cel putin...

Deci iau permisul de conducere categoria A la 18 ani fara experienta... fara nimic... pot sa conduc R1 ?

Unii spun ca am voie unii ca nu... in carti de legislatie la undele scrie ca am voie sa conduc orice pe 2 sau 3 roti cu greutatea max de 400 kg... unele ca trebuie cel putin 2 ani de exp daca puterea este mai mare de 25kw sau 21 de ani + un test... bla bla bla.. :blink:

Lamuriti-ma voi va rog frumos.. si ce probleme pot sa am daca ma prinde fara experienta ?

 

ms mult... dau o bere :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie bagat in seama cred ca face misto :scratch:

 

 

Sunt cativa maimutzoi care au primit ban permanent pe IP pentru pentru astfel de posturi la misto, insa revin ca raia... intr'adevar, trebuie ignorati.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt membru nou, am R1 de anul trecut din noiembrie, am vandut R6 din 2001 si m-am ales cu R1 2005 cumparat de la Sebi din Cluj (Moto Racing Cluj), filtru sport k&n, evacuarea de titan si finale yoshimura trioval, power commander setat pe dynorun in ungaria,furtune race si crash pads, imi trage liniar din 4000ture , cel mai mult m-a impresionat cu capacitatea de franare si ciclistica. consider ca am facut o alegere foarte buna din punctul acesta de vedere. cu gazul ce sa zic poate mult, mi se pare cursa accelaratiei mult mai lunga decat la R6, implicit mult mai usor de controlat gazul(mi se pare).in rest alegerea perfecta nu as schimba-o pe nici un alt model!

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit in clubul nostru....Sa se faca un pic mai cald si ne vom strange la un suc si la o discutie , ca m-am saturat de iarna asta.....

 

 

multumesc, cred ca se face un pic mai cald cat de curand, timp liber sa fie :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va iau la mishto fratilor... eu chiar am vorbit si de transport si de tot... am experienta de la 12 ani cu un scuter de 49cc, la 16 ani unu de 125cc si la 17 ani de 600cc (R6) nu este a mea dar am facut vreo 2000 de km cu ea. Am vrut R1 pt ca e cam la acelasi pret cu R6, este mai bun, mai puternic si mai multe avantaje... daca mi-as lua R6 tot nu am voie cu el pe drumuri publice pt ca nu am experienta teoretic dar practic am... daca dau de A si B la 18 ani pot sa conduc la 21 de ani ? ...masina n-as vrea si nici motor de 25 kw... e nashpa tare. Daca ma prinde politia cu R1 la 18 ani fara experienta ce poate sa imi faca ?

 

nu inteleg de ce credeti ca va iau la mishto... vreau si eu un motor bun cu care pot sa merg linistit... nu inteleg unde am gresit... daca e vorba de experienta nu e problema.. doar ca nu am experienta legala asta e toata problema. :lol:

 

sper sa nu ma mai luati voi la mishto... :scratch:

Editat de dj4danny
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice iubitor de R1 este bine venit. chiar si daca nu este posesor. Important este sa-si doreasca. De la aceasta gasca poate primi toate informatiile. Nu este asa baieti. Iii ajutati sa devina adevarati membrii R1 ? :cheers:

Vreti sa le demonstrati ca R1 este alegerea perfecta ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...