Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aham mersi mult...Si as mai ar fi o intrebare...scuze ca deschid supiectu pe acest forum...e adevarat ca din 2009 o sa se schimbe legislatia la motociclete?adica primu an trebe sa ai A1 ,Al doilea an A2 Si abia peste al 3 lea an sa ai A-ul?mie unu mi se pare o prostie ;)

 

Si mie mi se pare o prostie mare ce spui tu acolo, A1, A2... urmeaza A3 nu ? Vezi ca vinde unu doar cadru cu 2000E pt un R1 , la banii astia poate.

 

Si limitarea kw in primii ani ar fi un lucru benefic pt motociclism, in felul asta mai scapa 2-3 din cei 10 care ar fi murit daca isi luau R1 din prima...

 

:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut inca o data..pai asa am auzit pe forum de la un viitor motociclist...ca cica asa i-a zis instructoru...acum nustiu ce sa mai zic...poate nu e adevarat..Si in legatura cu preturile..am vazut yamaha din 1992,1993,1994 de la 2 mi de euro...acum nustiu cat de bune sunt ele...da aratau destul de bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut inca o data..pai asa am auzit pe forum de la un viitor motociclist...ca cica asa i-a zis instructoru...acum nustiu ce sa mai zic...poate nu e adevarat..Si in legatura cu preturile..am vazut yamaha din 1992,1993,1994 de la 2 mi de euro...acum nustiu cat de bune sunt ele...da aratau destul de bine...

Aloooo ! R1 se fabrica din 1998. Ce ai vazut tu este, in cel mai bun caz FZR de 1000 ( daca nu cumva 600 sau 750 ) . De la acestea pana la R1 .... Iar tu, sa treci de la scuter la 1000 ... Nu te-as sfatui, sincer. Si mai ales la R1. Eu am 7 ani cu permis, 5 motociclete, de la 50, 125, 175, 550, 650 cmc in ordinea asta si abia acum vreau sa trec la R1. Si tot mi-e putin teama. Oricum, treaba ta.

Editat de dori_x
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laur tata ..numai basini inutile ai in capul ala ....si o mare dorinta de a umili oameni....nu te inteleg sincer ....

 

"Vezi ca vinde unu doar cadru cu 2000E pt un R1 , la banii astia poate."....--gratuit si inutil .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laur tata ..numai basini inutile ai in capul ala ....si o mare dorinta de a umili oameni....nu te inteleg sincer ....

 

"Vezi ca vinde unu doar cadru cu 2000E pt un R1 , la banii astia poate."....--gratuit si inutil .

 

Pai daca tot face Laur asta badjocura de altii ,macar sa isi schimbe poza aia cu srad-u ala ca la urma urmei i cea mai mare badjocura !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laur tata ..numai basini inutile ai in capul ala ....si o mare dorinta de a umili oameni....nu te inteleg sincer ....

 

"Vezi ca vinde unu doar cadru cu 2000E pt un R1 , la banii astia poate."....--gratuit si inutil .

 

Pai daca tot face Laur asta badjocura de altii ,macar sa isi schimbe poza aia cu srad-u ala ca la urma urmei i cea mai mare badjocura !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor...

 

sa incep direct...vreau sa trec de pe un cbr 600 f4 pe un r1 (injectie)..

 

se poate sa imi spuneti si mie punctele slabe ale acestei motociclete...ce piese cedeaza..la ce sa ma uit mai intai cand ma duc sa o achizitionez..

 

multumesc ! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor...

 

sa incep direct...vreau sa trec de pe un cbr 600 f4 pe un r1 (injectie)..

 

se poate sa imi spuneti si mie punctele slabe ale acestei motociclete...ce piese cedeaza..la ce sa ma uit mai intai cand ma duc sa o achizitionez..

 

multumesc ! :(

 

statorul-generator cedeaza f repede...si e doar 400 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam mult...altceva? ce sa mai verific..la ce sa ma uit..

 

 

...la pret!

eu am avut, dar nu am reusit s-o omor, decat dand-o intr-un parapet de beton.uite-te la proprietar,ce fata are,vezi cum e intretinuta si cati km are.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...la pret!

eu am avut, dar nu am reusit s-o omor, decat dand-o intr-un parapet de beton.uite-te la proprietar,ce fata are,vezi cum e intretinuta si cati km are.

 

 

stiu ca este printre cele mai..rezistente..fiabile...motociclete de la yamaha...nu? :( si ma refer la ss-uri..

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca este printre cele mai..rezistente..fiabile...motociclete de la yamaha...nu? :( si ma refer la ss-uri..

Long live the R! :(

 

Long live the R1 :lol:

Atentie nu exista motor perfect si totusi toate sunt perfecte. Ficare dintre noi are propriul stil, un talent aparte. Modul in care se comporta fiecare motor ajuta sau din contra inhiba calitatile unui motociclist. Peste toate acestea se adauga setarile corecte ale acestuia. In mod normal niciodata nu o sa te simti la fel daca urci pe 2 motoare identice ca an, marca si model. Poate asemanator, dar niciodata la fel. Incearca sa urci pe mai multe modele, compara caracteristicile generale in stilul tau de mers si apoi adauga imaginea lui (culoarea) si alege motorul perfect pt tine. Apoi il poti imbunatatii dupa cum crezi tu, prin setari sau prin adaugarea diferitelor produse de tunning. Pt mine si majoritatea celor ce au intrat pe acest serment din forum "detinatorii de Yamaha R1" alegerea s-a numit Yamaha R1 si a fost una fericita. Atentie, nu exista "acestea sunt piesele ce-ti vor cadea" Depinde cum te comporti cu ea. Daca ar fi fst vreo problema producatorul ar fi rezolvat- pana acum. Cheltuielile de service din timpul garantiei sunt enorme si nu ar merita sa faci un produs ca ulterior sa asiguri in mod constant garantie.

Am scris prea mult ! las bautura... ! ;)

daca te hotarasti sa alegi un R1. da-mi de veste, unii din baietii de pe acest forum isi vand motoarele prin mine si pe situl meu. :lol:

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Long live the R1

Atentie nu exista motor perfect si totusi toate sunt perfecte. Ficare dintre noi are propriul stil, un talent aparte. Modul in care se comporta fiecare motor ajuta sau din contra inhiba calitatile unui motociclist. Peste toate acestea se adauga setarile corecte ale acestuia. In mod normal niciodata nu o sa te simti la fel daca urci pe 2 motoare identice ca an, marca si model. Poate asemanator, dar niciodata la fel. Incearca sa urci pe mai multe modele, compara caracteristicile generale in stilul tau de mers si apoi adauga imaginea lui (culoarea) si alege motorul perfect pt tine. Apoi il poti imbunatatii dupa cum crezi tu, prin setari sau prin adaugarea diferitelor produse de tunning. Pt mine si majoritatea celor ce au intrat pe acest serment din forum "detinatorii de Yamaha R1" alegerea s-a numit Yamaha R1 si a fost una fericita. Atentie, nu exista "acestea sunt piesele ce-ti vor cadea" Depinde cum te comporti cu ea. Daca ar fi fst vreo problema producatorul ar fi rezolvat- pana acum. Cheltuielile de service din timpul garantiei sunt enorme si nu ar merita sa faci un produs ca ulterior sa asiguri in mod constant garantie.

Am scris prea mult ! las bautura... ! :D

daca te hotarasti sa alegi un R1. da-mi de veste, unii din baietii de pe acest forum isi vand motoarele prin mine si pe situl meu. :)

Bafta !

 

multumesc muuuult pt sfat! f. util! :laugh:

 

o sa iti dau de veste imediat ce fac "pasul" :laugh: ...mai intai trebuie sa dau ceberica..

 

cat despre achizitionarea unui r1..vreau sa ma duc in italia sau grecia sa o iau personal... :D

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa ne bage si pe noi adminul la "sticky" ca banuiesc ca suntem destui cu R1... eu am model 05 cu full yoshimura si power commander. l-am luat de la sese din cluj. anterior am avut un r6 2001, si am sesizat diferente mari de ciclistica si franare, e mult mai safe r1. bafta

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc muuuult pt sfat! f. util! :disappointed:

 

o sa iti dau de veste imediat ce fac "pasul" :lol: ...mai intai trebuie sa dau ceberica..

 

cat despre achizitionarea unui r1..vreau sa ma duc in italia sau grecia sa o iau personal... :lol:

 

Daca vrei sa te ajuti sa dai CBR-ul sa-mi spui. O pot pune pe site. :lol:

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere vremea de afara , cred ca nu se mai incalzeste , asa ca am decis sa bag fiara la hibernat....Asteptam cu nerabdare sezonul cald de anul viitor , sa incepem sa facem cat mai multi km.....Bafta la toti yamaha-rii si sa ne vedem sanatosi....

post-16276-1226071084_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere vremea de afara , cred ca nu se mai incalzeste , asa ca am decis sa bag fiara la hibernat....Asteptam cu nerabdare sezonul cald de anul viitor , sa incepem sa facem cat mai multi km.....Bafta la toti yamaha-rii si sa ne vedem sanatosi....

 

ai dat lantul cu unsoare?? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...