Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

8000 e o suma mare pe criza asta. daca chiar apare un nou R1 cu adevarat performant in 2014, preturile la 2009+ se vor prabusi.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu spun ca sunteti invidiosi. :D Rosul Rozul, pe o motocicleta ca aceasta, denota o personalitate puternica a riderului. :blbl:

 

:crack:

Da ce frumos stii tu sa zici...ptiu ptiu sa nu te deochi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spun ca sunteti invidiosi. :D Rosul Rozul, pe o motocicleta ca aceasta, denota o personalitate puternica a riderului. :blbl:

 

:crack:

Lipseşte stikerul cu Hello kitty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca ornamentele alea de plastic de pe tobe au disparut !Taie si urechile alea ca arata urat .............distractie placuta la hungaro.

 

 

post-19031-0-78070200-1375856712_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum bun Nicule si HAVE FUN

Mai cmd vad ca esti fan mare R1, sau mai bine zis al topicului R1. Te bate gandu sa schimbi gixerelul? :tempted: :D

Editat de SBN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sbn am mers pe un r1 2006 doar pe circuit si am postat impresiile care au fost @superlativ :handling ,frane,pozitie ce nu prea avea motocicleta aceea puterea k5`ului meu si era/se simtea mai grea cu toate ca era in toate "capacitatile mintale" si intretinuta maniacal

imi place R1 dupa 09 chiar daca e mai greu decat 07-08 ,putere mai putina etc... insa nu cred ca o sa fac pasul prea curand pt ca sunt extrem de multumit de k5 (acum ca am rezolvat si frana fata care era stoc si un dezastru total ) si singurul punct slab al motocicletei



eu daca scot un timp slab e doar din vina mea nu a motocicletei :P

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am terminat trackday-ul. Suntem intregi, nu ne-am tavali. :D

George a facut o iesire cu bestlap 2.10. Urmeaza sa se dea la etapa.

Eu am facut mai mult decat mi-am propus, am scazut 9 secunde pe tur, ajungand la 2.11. :rolleyes:

 

Urmeaza etapa si poze, dupa ce ajungem acasa. :wavey:

post-28093-0-31821200-1375982539_thumb.jpg

post-28093-0-13382200-1375982569_thumb.jpg

post-28093-0-60802400-1375982604_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi Nicule cum s-a simtit resoftarea, si cu -2 dinti la pinionul de atac, si cu QS-erul.Asta, vis a vis de ultima iesire de anul trecut. Daca mai stateai 2 zile, mergeai 2.08-2.07.

 

Cite grade afara? Cauciucurile au rezistat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am simtit foarte bine pe mobra. Singurul loc unde unde motorul era sub 6000 ture era in sicana si accelera greu la iesire. Poate-mi trebuia un si un +1/2 pe spate. La iarna mai vreau sa iau o acceleratie rapida (duc mana intr-o pozitie nefireasca si incomoda) + sa-mi pun schimbatorul invers (simteam lipsa lui in virajele 4 si 11).

 

Cauciucurile au tinut bine, desi au fost 40 de grade. Mi-a fugit spatele de 2 ori in virajul 6, dar acolo se descarca suspensia mobrei.

 

Per asamblu a fost un trackday extrem de reusit, mi-am imbunatatit timpul, stiu ce trebuie sa fac la mobra si stiu unde am gresit ca pilotaj (am filmat iesirile).

Qs-ul e boierie. :D

 

:wavey:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun asa ,felicitari ! pune filmari ...

 

Ps. daca tre sa schimbi si senzorul QS pe unul tip "push" ti-l cumpar eu pe al tau.am zis :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare : daca imi scot Y-pipe-ul acela care contine catalizatorul si pun altul fara in loc,imi da vreo eroare in bord?Sonda lambda unde se afla ?Imi da vreo citire aiurea?

Am inteles ca catalizatorul creste mult temp motorului si as vrea sa-l elimin.

Deasemenea,cum pot scoate limitarile din primele 3 trepte? Un gear position indicator de la Gipro cu timing retard eliminator am inteles ca imi baga direct harta din a 5-a.Ele stiu ca sunt facute special pt Suzuki,functioneaza treaba asta si pt Yamaha?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare : daca imi scot Y-pipe-ul acela care contine catalizatorul si pun altul fara in loc,imi da vreo eroare in bord?Sonda lambda unde se afla ?Imi da vreo citire aiurea?

Am inteles ca catalizatorul creste mult temp motorului si as vrea sa-l elimin.

Deasemenea,cum pot scoate limitarile din primele 3 trepte? Un gear position indicator de la Gipro cu timing retard eliminator am inteles ca imi baga direct harta din a 5-a.Ele stiu ca sunt facute special pt Suzuki,functioneaza treaba asta si pt Yamaha?

Salut, nu o sa iti dea nici o eroare in bord, doar va scadea turatia la relanti si la fluctua mult mai rau. Legat de limitari am vazut tot felul de power box-uri care ar face chestia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi a zburat terminatia la una din tobe din cauza niturilor care nu mai prindeau bine.(s-au largit gaurile de prindere)

Aveti idee unde gasesc o terminatie la fel si eventual cateva sugestii de rezolvare?

post-54481-0-33241700-1376324888_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol ...orienteaza-te spre o toba second .Nu cred ca-ti da cineva doar capacul ala (nou sau SH) ...bine ca n-a zburat si sita (cum am patit eu cu suzuki.atunci am avut noroc cu tovarasii de drum care au observat treaba )

next time foloseste nituri de calitate +prolock rosu din abundenta (nu numai la nituri)...da-i peste tot ,sa curga-n bale :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...