Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari Nicule, se vede ca te-ai distrat si ca iubesti motorul parca si mai mult dupa scaderea timpului.

 

PS imi place mai bine noua sea.

 

Merci! :cheers:

Data viitoare o sa fie si mai bine. :rolleyes:

 

 

Si inca ceva poze de la Hungaro. :)

 

post-28093-0-60955300-1376428215_thumb.jpg post-28093-0-25357900-1376428231_thumb.jpg post-28093-0-46966800-1376428245_thumb.jpg post-28093-0-26649200-1376428735_thumb.jpg

post-28093-0-26994000-1376428748_thumb.jpg post-28093-0-62704600-1376428266_thumb.jpg post-28093-0-89573200-1376428286_thumb.jpg post-28093-0-40996700-1376428310_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ca la orice R1 2003 statorul nu tine mai mult de 20000mile (la mine au fost 33000 de km) in weekend s-a prajit si m-a cam lasat cu ochii in soare. Norocul meu a fost sa am acasa unul de rezerva de pe un alt motor. Dupa cateva zeci de minute de lupta cu el am reusit sa-l schimb cu cel de rezerva si se pare ca totul a revenit la normal.

 

Acum vreau sa dau comanda de unul nou, sa fie acolo ca nu se stie niciodata cand te lasa. Cine poate recomnda unul mai bun decat cel OEM sa posteze aici. Eu am inteles ca cele de la Ricks motorsportelectrics ar fi destul de bune.

 

Daca mai sunt doritori eu voi da comanda la sfarsitul lunii. Poate reusim sa negociem un pret mai bun si iesim mai bine si cu transportul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

George05, daca ti s-a stricat placa, as putea s-o repar.

Multumesc mult,dar problema e ca...bucata de pe stanga,urechea care vine sub carena frontala,impreuna cu o bucata din bratul care se prinde de cadru....lipsesc cu desavarsire:) nu prea cred ca se poate repara ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult,dar problema e ca...bucata de pe stanga,urechea care vine sub carena frontala,impreuna cu o bucata din bratul care se prinde de cadru....lipsesc cu desavarsire:) nu prea cred ca se poate repara ceva..

Pune niste poze. Am gasit carcase de bord, numai placa sa nu fie rupta grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shit happens?

Little shit happens:p...am facut un mic lowside la etapa la rosbk,in antrenamente cand am uitat ca nu am incalzit spatele.si s-a tarat motorul pana in buretii de pe marginea circuitului.capac alternator spart si cadru bord rupt.in rest absolut nimic:)

 

 

Pune niste poze. Am gasit carcase de bord, numai placa sa nu fie rupta grav.

E rupta rau,imi si lipsesc doua bucati mari de tot:( dar fac ceva poze totusi ai spre dupa-masa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ohoooooooo georgica.....lasa tu capacele si cadrele rupte.....zile de fata pe care ai avut-o cand s-a terminat etapa:)))))))

capac spart...50euro

cadru bord rupt...50euro

expresiia fetzei la sfarsit de etapa...NEPRETUITA:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

nu e nimic Georgica !mergem inainte

Multumesc de sprijin:)ma bucur ca mi-am luat botezul asa lejer cu low side(in antrenamente)..cursa fiind fara peripetii:P mergem mergem inainte,deja incep pregatirile pt sezonul urmator(lista cu upgradeuri am deschis-o deja)...@jagi:lasa-mi te rog numarul tau pe PM daca se poate,vreau sa te intreb una alta. Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Georgica un TC?

Adica traction-control?eu sunt mai pe langa cand vine vorba de sisteme.adica,stiu ce face fiecare,dar nu stiu care se pot instala pe mobra mea:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...