Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@jagi & @kyp:multumesc de ajutor,bune idei:)

Filtru aer este,bujiile vin,la semighidoane nu le prea vad sensul,scarite ar trebui teoretic...roti,pc,evacuare,nu are absolut nici un sens,ii dublez valoarea motorului fara un final deosebit.sigur nu va face(in materie de performanta) nici 70% cat un 2004.

Multumesc de ajutor si astept pareri si sfaturi in continuare:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau Georgica.....ia alta:))))..acuma serios semighidoane si scarite..cele mai eftine si imbunatatesc stilul de pilotaj.....+ acceleratie rapida...este cel mai ok si isi merita banii..nu foarte multi.....restu e can-can:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau Georgica.....ia alta:))))..acuma serios semighidoane si scarite..cele mai eftine si imbunatatesc stilul de pilotaj.....+ acceleratie rapida...este cel mai ok si isi merita banii..nu foarte multi.....restu e can-can:)))

Buey...as lua alta,dar nu- de unde:D gaz rapid rezolv siguuuur iarna asta(sa pot deschide si eu full inainte sa se schimbe banii)cat despre scarite si ghidoane,sa vedem ce si unde gasim la ce "scor"...si sfaturile cuuurg:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul viitor o sa-i cumpar neaparat o acceleratie rapida. Mansonul de R6 ii scurteaza cursa, dar nu cat simt eu nevoia. Done.

Si, daca o s-o ard mai des pe circuit, o sa-i cumpar un set de scarite race + sistemul de parghii pe a schimba vitezele invers. Doar pe circuit le-am simtit lipsa.

 

 

post-28093-0-18391000-1383929998_thumb.jpg

 

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scaritele chiar si la mersul stradal o sa le simti diferenta. eu la a mea parca am dat 100$ pe ele. acu cred ca le gasesti mai ieftine.

 

 

ia uite

 

http://www.ebay.com/itm/Black-cnc-Rearset-Foot-pegs-Rear-set-For-Yamaha-YZF-R1-R1000-2009-2012-10-11-/281093811933?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item41727f2edd&vxp=mtr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu sincer, si scaritele le-am luat. :rusinica: Mi-a facut kyp un pret bun la ale lui si urmeaza sa le iau saptamana viitoare, cand ajung pe la el. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu sincer, si scaritele le-am luat. :rusinica: Mi-a facut kyp un pret bun la ale lui si urmeaza sa le iau saptamana viitoare, cand ajung pe la el. :D

Bah...ia spune-i la Mos Craciun ala al tau sa treaca si pe la mine sa lase ceva "upgrade_uri":)))

Sa le porti sanatos si sa fie de folos...poate ma bati in cele din urma:)))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Secunda aia o recuperez doar montand mansonul de la ghidonul stang. :blbl:

Dupa ce-l pun cel de pe dreapta si montez scaritele, Cazacu ar trebui sa-si faca griji. :crack:

 

Vorbesc eu cu Mos Craciun al meu, dar ai fost cuminte anul asta?

Merci! :cheers:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicule sa te bucuri de ele ,continuam investitia in ele pt sufletul nostru!

Noi daca nu prea am avut jucarii cand am fost mici ,ne facem acum poftele ,pt fiecare tractoras lipsa cand am fost mici cumparam acum cate un gadget/device

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicule sa te bucuri de ele ,continuam investitia in ele pt sufletul nostru!

Noi daca nu prea am avut jucarii cand am fost mici ,ne facem acum poftele ,pt fiecare tractoras lipsa cand am fost mici cumparam acum cate un gadget/device

Corect! :D Merci! :cheers:

 

 

Ce bani a fost accel asta ?

http://m.ebay.it/itm/380399434051

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Secunda aia o recuperez doar montand mansonul de la ghidonul stang.

Dupa ce-l pun cel de pe dreapta si montez scaritele, Cazacu ar trebui sa-si faca griji

 

Vorbesc eu cu Mos Craciun al meu, dar ai fost cuminte anul asta?

Merci! :cheers:

Bro,acum ai "OZN",ma bucur pt tin,o sa ne distram maxim sezonul urmatore!o sa vb si eu saptamana aceasta pt gazul scurt,ultra scurt de-a dreptul,si sa vedem cum facem cu scaritele alea sa gasim la pret bun.cat despre suspensii,cred ca ma voi limita la a le servisa,nu prea vad sa fie bani de schimbat internele,avand in vedere ca strangem cash pt RoSBK,din nou:)

PS:cazacu si restu,eu zic sa nici nu mai iasa de la boze cand iesi tu,n-are farmec,numai te-ar tine din "turul rapid":D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca o sa iasa doar cand Nicu sta la boxe sa se odihneasca. in rest nu vad logica de ce sa-l incurce in cursa.

 

cred ca Nicu ar trebui sa-l ia deoparte si sa-l traga putin de urechi in semn de avertizare.... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scumpe cauciucurile ar si carenele OEM, sa vezi ce te scuturi de euro sa le faci tipla. Si din cauza asta nu o sa ai bani nici la anul de anvelope. E cercul vicios. Nu are rost sa-ti spun ca imi pare rau pt patanie, sper sa nu ramii cu sechele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am terminat si eu sezonul ...in forta !

 

:eek:

 

Daca scrii pe forum presupun ca esti bine. Ma doare sa vad motocicleta in ipostaza asta. Capu' sus, repara mobra si la anul ne vedem pe Tihuta. :hug:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...