Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cam putine 2007 cu furca neagra pe schema de culori alb-rosu.prea putine,aproape irelevant.si inca o chestie.partea din fata a rezervorului,cea de plastic,pe acest motor e neagra.asta sigur nu e din fabrica asa.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam putine 2007 cu furca neagra pe schema de culori alb-rosu.prea putine,aproape irelevant.si inca o chestie.partea din fata a rezervorului,cea de plastic,pe acest motor e neagra.asta sigur nu e din fabrica asa.

In cazul in care nu ai observat, vanzatorul a specificat: nu a fost picata( din cer probabil) niciodata.....nu spune nimic de accidente :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , schema de culori nu e 100% originala. Sa zicem ca a facut muci furcile, carenele din fabrica. So what? Daca cele de pe motoreta sint Yamaha, neaccidentate, este foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So what? Daca cele de pe motoreta sint Yamaha, neaccidentate, este foarte bine.

so what?inca un samsar mincinos care pune la vanzare o mobra facuta din piese.si mai are tupeul sa spuna ca e nepicata.vb lui @mad.alin,din cer poate.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

de curand am achizitionat si eu o YR1 din 2003 ''tavalita'' destul de tare. am 2 saptamani de cand caut piese si singurul loc unde gasesc e e-bay. pe la noi prin tara nimic??

am zis sa va intreb pe voi ca poate stiti mai bine piata...ar fi vorba de rezervor, far, cadru bord, codita, cadru codita. daca stit ceva dati mi de stire va rog..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

de curand am achizitionat si eu o YR1 din 2003 ''tavalita'' destul de tare. am 2 saptamani de cand caut piese si singurul loc unde gasesc e e-bay. pe la noi prin tara nimic??

am zis sa va intreb pe voi ca poate stiti mai bine piata...ar fi vorba de rezervor, far, cadru bord, codita, cadru codita. daca stit ceva dati mi de stire va rog..

nici nu te stresa sa cauti la noi.am de aproape 4 ani motorul si de atunci caut piese sa am pe stoc(carene in general) in cazul in care fac vreo boacana.NOT!gasisem o codita completa la "doar: 110eur.ia de pe ebay mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu inteleg, care e problema cu e-bay!?

gasesti tot ce vrei...cateodata se gasesc si "super oferte", plus ca nu dai de toti coclitii din RO.

personal, am avut numai experiente bune cu e-bay, asadar recomand :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plus ca nu dai de toti coclitii din RO.

:)

au si eu coclitii lor.

mult mai putin ce este dar au. eu sunt stan patiutul si cu ei. un caz dintr o 100 insa mi a fost suficient si cu asta. ideea este sa cumperi de la cei care vand permanent pe ebay si nu isi permit gafe. daca iei de la unul care este intrat nou in sait si are doar un produs..acolo poate fi buba asa cum a fost la mine.

in rest recomand cu incredere ebay.

» Post actualizat in 26 Apr 2016 18:36

nici nu te stresa sa cauti la noi.am de aproape 4 ani motorul si de atunci caut piese sa am pe stoc(carene in general) in cazul in care fac vreo boacana.NOT!gasisem o codita completa la "doar: 110eur.ia de pe ebay mai bine.

si daca faci o boacana mai mare ce faci? ai plastice dar nu mai ai cadrul )))).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statistic, scapi, trintesti motoreta mult mai des decit o proptesti in gard, sau triplu axel. Pe vremea cind aveam 954, aveam 3 seturi de carene, cel putin un cadru de bord de rezerva, scarite,etc. Cadeam azi pe Amckart, motoreta muci, in 2-3 zile ma prezentam cu ea inapoi "tzipla". Se mirau colegii cum naiba apar asa de repede, pronosticurile fiind 2-3 saptamini minim pina ar veni piesele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 26 Apr 2016 18:36

 

si daca faci o boacana mai mare ce faci? ai plastice dar nu mai ai cadrul )))).

maestre,daca fac o boacana mai mare nu mai imi bat capul pt motor.:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti! Ajutati-ma si pe mine cu niste informatii. Vreau sa demontez carenele dar nu reusesc! Suruburile care tin carenele trebuie sa iasa complet din carene mai exact ma refer la cel care vin sub far inspre rezervor cele laterale ? Le-am desfacut dar nu ies raman acolo? Sau trebuie sa incepe cu demontatul din alta parte ?

Va multumesc! Model moto Yamaha R1 RN04 din 2001.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!saptamana trecuta am fost la yamaha (Chitila) DOREL mi a schimbat cutia de viteze. Au fost rechemari pentru R1 2015.

Jos palaria si tot respectul oentry aceasta persoana.

Mulțumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti ideie daca se pot scoate chestiile astea galbene? vreau sa le vopsesc negre.

Necesita cheie din asta speciala sau cum procedez? ms

Da, se pot scoate.

http://kzrider.com/forum/5-chassis/596800-yamaha-r1-radial-monobloc-calipers

Dar ai nevoie de o cheie speciala http://www.ebay.com/itm/Yamaha-Blue-Spot-Caliper-Key-Spanner/231549774467?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D36464%26meid%3D2d2ff006d2254c9fbf1053d21d834900%26pid%3D100011%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D331207076700

sau o poti confectiona la un strungar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am o intrebare si eu... Sunt prospat posesor al unei motociclete Yamaha R1 RN15 din 2006 .... Imi spune si mie careva de ce nu e Rn12 sau Rn22 ca toate celelalte ? Sau cum e cu codurile astea ca nu gasesc nimic clar pe internet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...