Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

Bogdane ai vreo filmare de pe Hungaro sa vad diferentele de trase ? Imi pare ca sanyes nu merge pe unde trebuie

Buna observație. Hai ca o sa arunc si eu o filmare, sa vad cand ajung la calculator. Trase "copiate" cat ma tineau pe mine skilurile și cotetul de motor, de la Talmacsi si se la "cum-il-cheama" pe cel care detine recordul pe Hungaro. Mai invatam si noi pe aici una alta, ca doar vine iarna. Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna observație. Hai ca o sa arunc si eu o filmare, sa vad cand ajung la calculator. Trase "copiate" cat ma tineau pe mine skilurile și cotetul de motor, de la Talmacsi si se la "cum-il-cheama" pe cel care detine recordul pe Hungaro. Mai invatam si noi pe aici una alta, ca doar vine iarna.

David Juhasz sau cine detine recordul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-Ar plăcea sa fiu eu în locul lui...nu sa mă uit la filmarea lui. Dar sunt convins ca a fost fun pt el. La cât mai multe.

Spor la setări și cât mai multe ture.

Când o sa ajung pe hungaro eu o sa dețin recordul pt cel mai mare timp pe tur :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-Ar plăcea sa fiu eu în locul lui...nu sa mă uit la filmarea lui. Dar sunt convins ca a fost fun pt el. La cât mai multe.

Spor la setări și cât mai multe ture.

Când o sa ajung pe hungaro eu o sa dețin recordul pt cel mai mare timp pe tur :)

Cel mai mare timp pe tur=timpul tau va fi scris cu litere nu cu cifre, si vor fi majuscule. :D

» Post actualizat in 27 Sep 2017 21:11

» Post actualizat in 27 Sep 2017 21:15

si eu cu rusinea mea.sunt parte din turele de la o etapa de RoSBK,,de acum 4 ani.Let1s talk,winter is comming.

 

@sanyes:nu mai retin numele celui care a stabilit recordul circuitului,dar stiu sigur ca era sponsorizat baiatul de Triumph.tot caut filmarile pe youtube dar nu-l gasesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.10.118 am reusit sa scot din Gremlin. Etalonul era @Denis-SBZ dar mi-a dat mucu' in primele 2 ture si in ultima aveam intarzaiere 5 secunde(noroc ca le vremea aia avea kg in plus si am recuperat pe ultimele 3 ture :)) Daca nu era el cred ca mergeam si mai prost. Mai mult nici o sansa la vremea aia. :D

» Post actualizat in 28 Sep 2017 05:45

Se poate sa spui bine legat de lap-record holder. Eu retin doar ca mergea ANIMALIC, ma asteptam in fiecare clipa sa crape mobra sub el.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost cu sanyes la pannonia anul asta si motoreta nu are absolut nimic...prea multi mecanici virtuali..suntem "piloti" amatori si iesim si noi la circuit cum ne permite bugetul.(anul asta am fost de 3 ori). e normal ca prima oara in viata lui pe hungaro onboard ul sa nu arate ca la profesionisti cu motoreta numai in limitator.

din nou cum a zis si SD6, e un timp f bun pt prima zi la hungaro. eu am best 2:14 anul trecut si l am facut in 3 zile, nu din prima . speram sa imbunatatesc anul acesta dar n am mai ajuns.

daca se permite si un sfat de iarna - George, scoate poponeata inainte de franare :) .

hai, sa ne vedem la circuit sanatosi si fara incidente ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ziceam, e un sfat, tu stii cel mai bine ce functioneaza pt tine.

in video franai stand central pe motor si dupa ce termini franarea te muti pe partea pe care urmeaza virajul. ce am vazut eu tutoriale, "crafare" etc se muta fundul inainte de a incepe franarea.


» Post actualizat in 28 Sep 2017 07:12

ultima parte de video, dupa mansell te muti f bine direct pe partea cealalta dar dupa U-turn vi inapoi pe centrul motoretei si apoi iar in dreapta pt sicana. in sicana faci schimbarea dar iar vi inapoi pe centru si iesi dupa pt primul viraj de stanga. foarte multa miscare, poate i de la tenis :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ziceam, e un sfat, tu stii cel mai bine ce functioneaza pt tine.

in video franai stand central pe motor si dupa ce termini franarea te muti pe partea pe care urmeaza virajul. ce am vazut eu tutoriale, "crafare" etc se muta fundul inainte de a incepe franarea.

» Post actualizat in 28 Sep 2017 07:12

 

https://www.youtube.com/watch?v=IRYzfEOZaUY

ultima parte de video, dupa mansell te muti f bine direct pe partea cealalta dar dupa U-turn vi inapoi pe centrul motoretei si apoi iar in dreapta pt sicana. in sicana faci schimbarea dar iar vi inapoi pe centru si iesi dupa pt primul viraj de stanga. foarte multa miscare, poate i de la tenis :P

Uneori ma misc mai mult decat ar fi cazul din cauza conditiei fizice(dap, e mult mai usor pt mine sa ma ridic si sa ma pun la loc) . Alteori pt ca intre curbe mobra mea veche de 15 ani nu cara destula viteza si a sta "atârnat" juma de ora intre 2 viraje nu e o solutie pt mine, as obosi prea tare. Iar pe franarea de pe linia dreapta nu prea am avut curajul sa franez iesit de pe motor, am incercat de cateva ori si era sa se lase cu damage. :D

» Post actualizat in 28 Sep 2017 08:20

@WTF'GIZAAAAAS,yep,asta e baiatul. Se pare ca nu am stiut eu bine legat de mobra din dotare.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Salutare. Tocmai mi am cuparat un r1 2013 si am o nelamurire: are abs sau nu. Eu stiu ca nu are, dar uhhjnu mi au spus ca are. Pe bord nu apare niciun martor pe care sa scrie abs, dar la roata din fata mai are un mic disc. Vreau un raspuns concret de la cineva care stie. Multumesc!

Editat de Moldo_09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ar trebui sa aiba aceleasi chestii si la roata spate.

Mergi si tu incetisor pe un drum cu praf sau nisip si pune frana spate mai tare cat sa blocheze, iti dai seama imediat. Sa nu incerci cu fata, daca nu merge sistemul faci buf!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Tocmai mi am cuparat un r1 2013 si am o nelamurire: are abs sau nu. Eu stiu ca nu are, dar uhhjnu mi au spus ca are. Pe bord nu apare niciun martor pe care sa scrie abs, dar la roata din fata mai are un mic disc. Vreau un raspuns concret de la cineva care stie. Multumesc!

Nu are ABS. Ce vezi tu e senzorul de la TC (traction control). Daca nu ma insel au pus ABS doar de la 2015 in sus

Bafta si pune si tu o poza cu toata mobra sa ne clatim si noi ochii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ar cauta senzor TC la roata fata ?

stai jos ai 3

 

MOldo,ala e sezonrul fata de tc,ai un buton pe semighidonul din stanga si deasupra scris TCS ,de acolo setezi cat sa intervina tc`ul

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...