Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

Am oferit motoreta la un drive test gratuit. Credeti ca a venit baiatul? Nici vorba. Bag seama ca pe aici multi doar se baga in seama.

 

In alta ordine de idei, eu am vindut Akrapovic, la Pannoniaring am facut diferentza intre cu si fara Akra, pe linia dreapta se simte diferentza neta la acceleratie. Asta e, acum trebuie s-o rascumpar pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am oferit motoreta la un drive test gratuit. Credeti ca a venit baiatul? Nici vorba. Bag seama ca pe aici multi doar se baga in seama.

salut,

daca te referi la mine, am fost in weekend-ul la amk si chiar am dat o tura pe circuit cu toate ca era plin de praf de la tractoarele ce arau pe langa circuit. Daca nu te confund eu, am stat de vorba despre modelele de yamaha R1 vs honda cbr 1000 an 2009 pe care mi l-ai recomandat. Cat priveste drive testul, iti multumesc pentru oferta dar nu ma simt confortabil daca nu este motocicleta mea.

In rest, numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare Tuturor,

Am si eu o mica problema si nu-mi dau seama de la ce sa fie oare... Am un R1 din 2002 si astazi cand am mers cu el, la ce drumuri de cacao avem m-am luat oleaca cu un BMW si am dat intr-o groapa mai zdravana si numai imi merge semnalizarea (stg-dr)... Ce sa fac? O fii din fire? Ceva sigurante sa fii sarit la impact? Nu cunosc meseriasi prin zona mea si de aceea va intre pe voi... AStept un raspuns cat mai concret, raman dator cu o berica rece. Multumesc

ASfalt Uscat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am verificat toate Contactele, toate sigurantele... Am bibilit-o aseara 2h... Nush de la ce o fii :) Mor de nervi ca s-a incalzit vremea putin, si vreau sa mai fac cateva iesiri inainte sa-l bag la iernat... Off...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, o mai iau odata la pipait diseara cand vin de la job... Pfooaa :) Multumesc frumos pentru raspunsuri. Bfta Tuturor

Asfalt Uscat.

 

 

Hai cu vara :blink:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, o mai iau odata la pipait diseara cand vin de la job... Pfooaa :blink: Multumesc frumos pentru raspunsuri. Bfta Tuturor

Asfalt Uscat.

 

 

Hai cu vara :wink:)

in primul rand eu as verifica becul sa nu se fi ars filamentul.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspuns... Dar nu cred ca este de la beculetz... Am sunat ceva prieteni care se mai pricepe cat de cat, si mi-au spus ca s-ar putea sa fii saric siguranta la releu de semnalizare... Acum problema este ca niciunul nu are R1 si nush pe unde este bagat sa-l pipai putin... Oricum, multumesc tuturor ptr raspunsuri. Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce-ti trebuie semnalizare? Cei ce merg tare pe strada(unii DOAR cred ca merg tare) ar trebui sa dea jos semnale, oglinzi, eventual si bordul. Toate cele enumerate nu fac altceva decit sa va distraga atentia de la drum. Stiu oameni care s-au dus in santz deoarece s-au uitat la instrumente.

Stiu ca exagerez dar un simbure de adevar tot e. Dupa parerea mea cei ce intradevar merg tare tare nu au nevoie de oglinzi , semnale, doar de mult noroc.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de raspuns... Dar nu cred ca este de la beculetz... Am sunat ceva prieteni care se mai pricepe cat de cat, si mi-au spus ca s-ar putea sa fii saric siguranta la releu de semnalizare... Acum problema este ca niciunul nu are R1 si nush pe unde este bagat sa-l pipai putin... Oricum, multumesc tuturor ptr raspunsuri. Bafta

pai ziciai ca numai un bec nu merge ,celelalte merg ,atunci nu e nici o siguranta si nici un releu ,doar nu crezi ca ai sigurante si releu pe fiecare bec ,sunt 90 %sigur ca e becul. in cazul ca nu merge semnal. deloc atunci da poti verifica sigurante etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@JAGI Man, Sincer ar fii bine sa faci tu toata harababura cu oglinzile, semnalizarile si toate cele. Chiar nu ma intereseaza, eu unu ma consider ca merg cat de cat calculat si respect aproximativ 50% sa merg corect pe carosabil. Multumesc oricum de raspuns.

 

@suzuki_pill Suzuki, Am specificat foarte clar mai sus(primul meu post) ca nu-mi merge deloc semnalizarea(stg-dr) DELOC... Daca imi mergea doar pe-o parte da era de la beculetz, dar tin sa te anuntz ca ieri am facut-o si era din releul de semnalizare situat sub sea langa baterie... Am tot miscat de el si ba mergea stg si nu mergea dr si invers... Asa ca mai bine pipai niste fire pe acolo sa vezi cum sta treaba inainte de a da vina pe beculetz. In conclizie a fost sarit de tot releu de semnalizare din siguranta(mufa) ce naibi a fost :) Acum imi mere, ma bucur de ea si de vremea frumoasa care mai este... Acelasi lucru vi-l doresc si voua. ASfalt Uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@JAGI Man, Sincer ar fii bine sa faci tu toata harababura cu oglinzile, semnalizarile si toate cele. Chiar nu ma intereseaza, eu unu ma consider ca merg cat de cat calculat si respect aproximativ 50% sa merg corect pe carosabil. Multumesc oricum de raspuns.

 

@suzuki_pill Suzuki, Am specificat foarte clar mai sus(primul meu post) ca nu-mi merge deloc semnalizarea(stg-dr) DELOC... Daca imi mergea doar pe-o parte da era de la beculetz, dar tin sa te anuntz ca ieri am facut-o si era din releul de semnalizare situat sub sea langa baterie... Am tot miscat de el si ba mergea stg si nu mergea dr si invers... Asa ca mai bine pipai niste fire pe acolo sa vezi cum sta treaba inainte de a da vina pe beculetz. In conclizie a fost sarit de tot releu de semnalizare din siguranta(mufa) ce naibi a fost :) Acum imi mere, ma bucur de ea si de vremea frumoasa care mai este... Acelasi lucru vi-l doresc si voua. ASfalt Uscat

no binie ma copchile ,bine ca ai rezolvat , toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citiva din Bucuresti stiu ca eu nu am nici oglinzi , nici semnale. Am doar stopul pe frina. La semafor ma uit la temperatura apei, niciodata nu ma uit la vitezometru in timp ce merg. Sint patzit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi nu minti...nici stop pe frana nu ai macar :D.

Vorba unuia.....sa te uiti in oglinda si in momentul ala sa intri in ala din fata ta... aiurea...

Eu le am pe toate pentru o perioada .

 

Hai cu vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi nu minti...nici stop pe frana nu ai macar :D.

Vorba unuia.....sa te uiti in oglinda si in momentul ala sa intri in ala din fata ta... aiurea...

Eu le am pe toate pentru o perioada .

 

Hai cu vara.

 

I-am pus stopul. Cind nu aveam, mergeam extrem de precaut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ JAGI Super tare omule, am crezut ca faci baza :D) MDea, ii problema ta cum mergi inseamna ca esti BOSS in orash si n-ai stres de politzie... CU sau fara Pile ii problema ta :D Oricum cred ca este mai senzatie fara oglinzi si semnalizari :D

ASfalt Uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ JAGI Super tare omule, am crezut ca faci baza :D) MDea, ii problema ta cum mergi inseamna ca esti BOSS in orash si n-ai stres de politzie... CU sau fara Pile ii problema ta :D Oricum cred ca este mai senzatie fara oglinzi si semnalizari :D

ASfalt Uscat

 

man nu te-ai prins ca e la misto ce naiba .... o gramada de bikeri in spatele tastaturi ...

in rest.... nu mai conteaza. bafta

 

 

hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc destui care merg fara semnale, oglinzi, etc. De ani de zile, nu de ieri. Problema e in felul urmator: Politia se uita 99% cum te rupi in figuri, numar de inmatriculare. Poti sa ai un mare ghinion , sa mergi regulamentar si un frustrat de politist pe care l-a inselat amanta sa te opreasca sa te intrebe unde-s semnalele. Daca mergi civilizat nu te oreste nici un politzai. Repet, doar numarul sa fie montat regulamentar. Normal ca daca deranjezi cu 10 000ture, toba race, o sa-ti caute nod in papura.

 

PS: Problema mare a lui SOKATU e ca nu-i functioneaza butonul de avarii. La ce i-o fi trebuind? Este totusi R1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc destui care merg fara semnale, oglinzi, etc. De ani de zile, nu de ieri. Problema e in felul urmator: Politia se uita 99% cum te rupi in figuri, numar de inmatriculare. Poti sa ai un mare ghinion , sa mergi regulamentar si un frustrat de politist pe care l-a inselat amanta sa te opreasca sa te intrebe unde-s semnalele. Daca mergi civilizat nu te oreste nici un politzai. Repet, doar numarul sa fie montat regulamentar. Normal ca daca deranjezi cu 10 000ture, toba race, o sa-ti caute nod in papura.

 

PS: Problema mare a lui SOKATU e ca nu-i functioneaza butonul de avarii. La ce i-o fi trebuind? Este totusi R1.

 

 

baa..... aproape ca uitasem de ala... acum iar nu mai pot dormi noaptea :laugh:

 

hai cu vara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na ca am dat peste topicul asta...

 

Ce sa zic??? In materie de R1 le-am avut pe toate din 1998 cand au aparut pana in 2007 pe care il am. Sunt uarecum in urma cu 2 ani si inca voi ramane pe acest model si vara urmatoare.

 

Am citit din aceast topic doar prima si ultima pagina si o voi face de aici incolo ptr Comunitate si fun.

 

Va salut pe toti si astept intrebari despre orice problema sau piesa de moto R1.

 

Singurul sfat valabil la orice R1 e sa folositi ambreajul intre vitezele 1-2 si sa schimbati uleiul la 3000km maxim daca o duceti pe rosu. + sa folositi un antigel de la motul 135 grade sau BelRay 145, ptr oras. Eu personalscot si termostatul (dar stau mai mult inaintea plecarii) si totul e perfect.

 

Sunt multe de vorbit dar aceste 2 lucruri sunt cel mai frecvente probleme si de cea mai maxima atentie.

 

Va salut pe toti si Respect ca mergeti pe cea mai Nazdravana moto...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...