Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

am si eu o intrebare.spuneti-mi daca in cazul in care iti pui alte tobe in locul celor originale sunt necesare si alte modificari(schimbat filtru de aer sau mai stiu eu ce altceva)?mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai tocmai de asta zic si eu ,nu cred ca as avea cum sa nu o tin la inaltimea si greutatea mea ,iar la anu sper sa fiu sanatos si voinic si cu siguranta imi voi lua si eu un r1 ,ca vara asta deja e cam dusa si nici nu prea am fonduri acum ,insa la anu' dak totul e ok cu siguranta voi avea si eu una....ms pt invitatie insa nu cred ca vin pt ca acolo sunt numai r1 ,nu dau eu bine sa ma bag cu un f2 din 94 ,ma luati la suturi :blink:) ...in alta ordine de idei am un prieten care a aavut un f2 ca al meu care zicea "bai frate mie imi e rusine sa ma uit la astya la semafor cu motoare d astea noi gen r1,r6 ,k8,636 etc :blink:)....insa nu e si cazul meu ,sunt mandru de motoreta mea chiar dak e ea mai babuta .ce e al meu e al meu :blink:))...salut cu respect

In ceea ce priveste constitutia.....eu am 174 si 65 kg si face motorul ce vreau eu!!!!!!mama lui da ce e dupa el??????Daca nu vrea sa se aplece repede....un trag de ghidon invers(countersteering daca bine scriu) si vine dupa mine......

Daca esti subtirel si abordezi curbe foarte dese la viteze peste 150 fara contra virare nu vrea sa se culce...

Deci treaba cu voinic pica...

Amu bine......macar sa poti arunca 80 kg pe umar ca daca nu si mersul pe jos iti va fi dificil :baldy:

 

Mai baietzi,va invit la cluj la o intrunire R1 ca ma simt singurel iar baietzii de aici ne incadreaza la categoria:"slapar cu r1"

Sunt curios de ce zice lumea ca fata de concurentele ei este un pas mai jos....

post-18460-1216238943_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fata, m-am lamurit sunt la fel pana in 2004...ce ma mai intereseaza, cum se regleaze ralantiul, ca la asta a mea, care este din 2002, imi sta la 500 rpm si daca o accelerez brusc bate distributia cred, in rest nu se aprinde nici un martor de engine check pe bord...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare.spuneti-mi daca in cazul in care iti pui alte tobe in locul celor originale sunt necesare si alte modificari(schimbat filtru de aer sau mai stiu eu ce altceva)?mersi.

Daca schimba doar finala, nu este obligatoriu sa-ti pui si filtru sau altceva. Daca iti iei full system, cam trebuie sa-ti pui un filtru si un power commander.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a fost la academie, ca eu nu am reusit sa ajung?

p.s.- am scos exup-ul cu tot, motoras, cabluri si clapeta- in total cam 1kg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a fost la academie, ca eu nu am reusit sa ajung?

p.s.- am scos exup-ul cu tot, motoras, cabluri si clapeta- in total cam 1kg.

exupul jos?????

si cum e?????

 

Pun si io un filmuletz cu mine si cu r1 meu chiar daca e din 99 si e ca o baba printre bunaciuni fata de ce avetzi voi

cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Nu are nimeni urmatoarea problema: peste 150 km de drum parcurs incep sa ma doara...bilele, pe saua de R1 din 2001.

 

Cum "hell" sa fac sa o modific?

 

Mersi.

Editat de neras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Nu are nimeni urmatoarea problema: peste 150 km de drum parcurs incep sa ma doara...bilele, pe saua de R1 din 2001.

 

Cum "hell" sa fac sa o modific?

 

Mersi.

Daca viteza medie de deplasare este undeva la 100 km/ora nu ai nici un stres.....Adica mai dai un 180,un 60,un 280,un 120 si nu obosesti......Numai sa ai unde(a se vedea cazul Cluj-Zalau :moto: )

Daca o tii numai in 60 si mai scapi dupa juma de ora la un 160 te dor toate,ca doar e ss nu chopper.

Si ca sa fie chiar de ajutor: http://www.r1-forum.com/forums/showthread.php?t=123214

 

PS:Nu ar trebui sa contina topicum mai multe impresii despre motor,uleiuri,evacuari,rulmenti rotzi(coduri)etc etc......

O rugaminte.....nu deschideti un topic separat cu intalnirea de"joi seara"......ca daca e interesat cineva de R1 in sine si intra pe topicul asta afla mai multe informatii despre proprietari de r1 nu despre moto in sine.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! tuturor detinatorilor de R1, am intrat si eu pe aici ca ma tin un fericit detinator al unui R1 din 2006sau chiar mai mult ! :moto:

Foarte faina, sa o stapanesti sanatos...

 

Deci,

impresii dupa 4k pe r1 modelul 2000 - 2001 RN04:

- pozitie aplecata pe ea (doar e ss)

- te inveti relativ repede cu ea

- foarte instabila de fata, mai ales pe aceclerari, musai un amortizor de ghidon

- la inceput am zis ca scutura, dar te obisnuiesti

- se apleaca greu in curbe, la inceput, dar dupa o vreme parca ia singura curba

- are un cuplu foarte ok, iar treptele de viteza sunt destul de precise

- am obs ca papa ulei, acu 1500 km am schimbat oloiul si era undeva la limita de sus, iar acu cam pe la mijloc

- cu toba potrivita are un sunet bestial, mai ales in frana de motor

- i-am pus xenon 6000k, se vede bestial

-la plecare in forta, cateodata nu intra bine intra 2a, poate sunt eu de vina, ca nu sunt mai hotarat cand schimb

 

Per total un motor super, asa cum mi l-am imagina, si l-am visat de cand a aparut primul model in 1998 si salivam la el cand vedeam ceva poza, dar acu ca am crescut mare ...am pus mana pe el...

 

Numai bine,

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANUNT IMPORTANT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Deschidem club de R1 cu intruniri aici in nord si sa ii invitam pe cei din sud joia la 6 sa participe si ei...... :lol:

 

Va rugam povestiti de intruniri la sectiunea alocata sau pe "comunitati moto regionale BUCURESTI" "Cavaleri din balta neagra,militari si soldatzi rulz"

Ce mama supararii mai oameni voi va batetzi joc de noi????

E singurul model de moto la care VOI discutati despre intrunirea din fata de la Capela Sixtina......

 

Pai aia la honda se SPARG IN SCHEME:"telescoapele de pe xx potrivesc pe yy din 2004;bla,bla"

 

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...