Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

ia sa vezi cum e la 7.

conteaza si ce echipament ai.acum o luna va dedeati viteji

 

 

 

in fiecare dimineata tot 8-9 sunt in drum spre serviciu.mai ingheatza mainile, dar asta e..azi a fost chiar cald btw

 

 

maaah.daca ajung la 9 la academie si plecam la 12 eu nu ma mai joc

 

 

 

hihihi;)) nicule am scris in acelasi timp

acum o luna eram mai tineri....:scratch::):friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

maaah.daca ajung la 9 la academie si plecam la 12 eu nu ma mai joc

 

"EXCLUS!" (citat din CoCo)

 

De-aia zic ca e mai bine sa ne vedem la 08:00 undeva unde putem bea si cafea :friends: . La noi in fata blocului, sau la voi, daca nu... la ei.

 

Ca informatie de ultima ora, drumul spre vulcanii noroiosi nu este ca în imaginile de mai jos, nu? :scratch:

 

post-37480-1238159093_thumb.jpg post-37480-1238159099_thumb.jpg post-37480-1238159104_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer eu as propune sa plecam pe la 10...dar, omu asta a facut un program, a dat sfoara in tara, deci normal ar fi sa ramana cum s-a stabilit de la inceput.

daca e prea frig nu ne impiedica nimeni sa bem o cafea la un peco la iesire din buc.... :friends:

 

mi se pare ca ne facem prea multe probleme pt. un drum asa de scurt :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai copii, la 9 se vine si se pleaca la 9.15. la fel cum unii se plang ca e prea dimineata, sa stiti ca exista si altii care se plang de cei care intarzie ori zic ca ne ajung din urma. ora 9 e mult prea decenta. cine vrea sa mearga merge. cine nu, sta acasa, doarme, trage basini, se mulge, etc. se scoala la 12, da o tura pana la piata alba iulia, se invarte de 3 ori si se duce apoi fericit acasa ca e motociclist si ca are gasca. pe mine nu ma coafeaza (sau nu ma mai coafeaza) stilul asta. am motocicleta sa inghit km, nu pentru spart seminte pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai copii, la 9 se vine si se pleaca la 9.15. la fel cum unii se plang ca e prea dimineata, sa stiti ca exista si altii care se plang de cei care intarzie ori zic ca ne ajung din urma. ora 9 e mult prea decenta. cine vrea sa mearga merge. cine nu, sta acasa, doarme, trage basini, se mulge, etc. se scoala la 12, da o tura pana la piata alba iulia, se invarte de 3 ori si se duce apoi fericit acasa ca e motociclist si ca are gasca. pe mine nu ma coafeaza (sau nu ma mai coafeaza) stilul asta. am motocicleta sa inghit km, nu pentru spart seminte pe ea.

DURULE :scratch:

 

mai vine cineva cu pasager?

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

siriul e pe acelasi drum cu vulcanii aia noroiosi. spre vulcani se fac cam 20 de km la stanga.

traseul pe la siriu este belea, curbe largi, peisaje de vis, masini putine, asfalt ok,

este frumos de facut brasov-buzau, eu l-am facut de vreo 4 ori vara trecuta.

durata 9.00 - 19.00 cu oprire de papica.

drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul pe la siriu este belea, curbe largi, peisaje de vis, masini putine, asfalt ok,

este frumos de facut brasov-buzau, eu l-am facut de vreo 4 ori vara trecuta.

durata 9.00 - 19.00 cu oprire de papica.

drum bun!

 

hai domule si tu, ca nu ne-am mai vazut de mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah baieti, drum bun maine si distractie placuta. m-as alatura dar criza asta ne joaca feste unora. am bagat azi benzina de 12 lei jumate ca de restu banilor mi-am luat tigari. si oricum erau si aia imprumutati :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAI SA TRAIASCA BAIETII !

ASA DAR A VENIT PRIMAVARA URMEAZA CALDURA ,ASTA INSEAMNA CA SCOATETI MONSTRI LA PLIMBARE .CAND URMEAZA INTALNIRE LA ACADEMI?MIERCURI ACUM?

 

SE DOREA INFINTAREA UNUI CLUB DUCATI.CUM VEDETI ASTA?CE CONSIDERATI CA INCLUDE ASTA?CE OBLIGATII SI DREPTURI AS TREBUI SA AIBE MEMBRI ACESTUI CLUB .VA ASTEPT CU INTREBARI SI SUGESTII AICI PE FORUM.MULTUMESC

 

UITATI-VA PE ACEST LINK POATE UNII IL STIU . www.ducaticafferoma.it

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca se va concretiza un club in adevaratul sens al cuvantului. mai degraba va ramane o adunare de oameni care impart o pasiune comuna pentru motoarele astea. mi-ar placea sa fim un pic mai implicati in actiuni cu caracter umanitar pentru ca s-a putut in trecut (biker dance, mos craciun pe motor fiind doua recente). am purtea discuta miercurea si astfel de actiuni inafara de glume porcoase, a cui e mai zgomotoasa si unde draq bem mai pe seara :scratch:

 

un club cu reguli and shit a aiurea. dar macar niste tricouri/patch-uri am putea sa ne facem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Symbolic hmmm, eu nu fac parte din adunatura monster lounge, dar stiu niscaiva mai multe trebi despre "actiunile" ei.

1. au fost in grup maricel la aproape toate actiunile umanitare sau cum vrei sa le mai spui.

2. nu zic ca nu e nemaipomenit de bine sa faci bine, dar cateodata nu are cum te ajuta buzunarul fiindca... n-are cu ce. (da, stiu ca nu doar buzunarul conteaza, dar direct sau indirect te impiedica uneori)

3. sa se discute mai mult decat glume porcoase...hmmm, pai nu prea s-a mai venit la intalnire, abia se facu soare, tind sa cred ca nu prea ai fost pe-acolo de multe ori. cateodata se mai discuta si alte trebi, poate rar, dar... aia e

4. tricourile... iar e vorba de bani/zgarcenie/lene, sunt vreo trei-patru persoane care au tricouri cu monster lounge, naibii, si eu vreau sa imi fac unul :friends:, am vorbit cu blondu'.

and so on, ca sunt mai multe de zis

 

repet, sunt oameni in "adunatura" asta care au ajutat si au participat la actiunile umanitare. eu una daca nu pot sa ajut pe cineva cu ce are nevoie, nu ma bag. spre exemplu, nu ma duc la o petrecere pentru mirela daca nu am si un ban sa il donez...

sa iti reamintesc "the magic word" :kiss: CRIZA.

nu as vrea sa mi-o iei in nume de rau, dar discutiile de la academie nu cred ca le vei putea schimba, cel putin nu major, iar treaba cu ajutatul se face, in mare cel putin, si daca incerci sa ii mai si impulsionezi... who knows

so... spor la convins monstri, ca poti :scratch:

Editat de gunix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un club cu reguli and shit a aiurea. dar macar niste tricouri/patch-uri am putea sa ne facem

bre, ma primiti de la anu si pe mine in gasca de monsteristi? ca vreau sa mesteresc si la anu'! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gunix, cred ca mesajul meu a fost un pic inteles aiurea. ce-i drept si tonul meu a fost naspa. dar nah, dimineata, noapte pierdua.... se intelege :kiss:

Ideea e ca incercam doar sa subliniez faptul ca un club "normal" nu ar avea sens si ca as vrea sa aparticipam la cat mai multe actiuni umanitare. Stiu ca s-a mers de fiecare data si mai stiu ca oamenii de pe canapea (cel putin cei pe care i-am cunoscut mai bine) s-au implicat si au incercat sa ajute mereu. E foarte adevarat ca de multe ori vrei sa ajuti si nu ai resursele (am fost si eu in situatia asta de multe ori) dar nu as vrea sa se interpreteze ce am zis eu, ca pe un repros ci era mia mult pe un ton de gluma :friends:

cat despre tricouri/patch-uri, o astfel de actiune este f f f f greu de realizat tocmai pentru ca nu e ceva f complicat :scratch:

Vine caldura, incep sa se adune din ce in ce mai multi oameni la Academie si cine stie, poate ne acem si niste tricoaie :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un club ar fi de-a dreptul horror, monstrii sunt monstri :scratch:. vorbeste cu blondu', el are tricou si mi-a zis ieri ca imi da si mie modelul sa ma duc sa-mi fac si da, este o treaba extrem de complicata facutul de tricouri :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luatul fisierului de la blondu cred ca e la fel de complicat ca luatul stickerelor cu DUCATI de la mo weed. din iarna tot vorbim sa imi dea si mie doua si nici pana acum nu am reusit sa facem asta. ideal ar fi daca vede blondu mesajul asta, sa urce fisierul undeva pe transfer sau pe un server si sa-l descarcam de-acolo

 

in alta ordine de idei, cum a fost plimbarea de ieri? impresii, poze, ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luatul fisierului de la blondu cred ca e la fel de complicat ca luatul stickerelor cu DUCATI de la mo weed. din iarna tot vorbim sa imi dea si mie doua si nici pana acum nu am reusit sa facem asta. ideal ar fi daca vede blondu mesajul asta, sa urce fisierul undeva pe transfer sau pe un server si sa-l descarcam de-acolo

 

in alta ordine de idei, cum a fost plimbarea de ieri? impresii, poze, ceva?

 

nu e complicat simbolicule' mangati'asiii ochisorii tei :kiss:

 

cand ajung maine la birou pun logo-ul vectorizat dupa care mi-am facu tricoul, oricum l-am mai pus o data dar mi-e lene sa-l caut in toate 3547 de mesaje din monster lounge - bai ce trafic avem :friends:

 

in alta ordine de idei, sariti cu pozele de la vulcani, mie mi-a placut prima iesrire pe anul asta. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam multa vorbareala si degeaba...

 

gunix cam are dreptate!

 

1. cine vrea tricou isi face...exista logo-uri vectorizate, sigle, tot ce vreti....

2. cine vrea sa participe la actiuni umanitare si poate ajuta...o face...(asta s-a intamplat si pana acum)!

...nu vad rostul unor discutii prea ample legate de subiect, nu te impiedica nimeni sa ajuti daca chiar vrei, indiferent ca esti ducatist sau tigan...suportul oferit in asemenea situatii e o alegere personala si nu de grup, daca din intamplare la acelasi eveniment suntem 3, 4, 5 dintre noi, cu atat mai bine...daca nu...nu

 

p.s. cat de curand pun pozele cu prima deplasare in masa (11 motoare) de anu asta! :scratch: :friends:

atat drumul, masa, felicitarile si betia de dupa au fost ...de bine :kiss: :kiss:

Editat de Mo Weed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...