Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imi poate spune cineva daca aripa fata de pe Ducati Monster 600 din 2000 se potriveste pe Monsterul de 900 din 1997?Am vazut pe net ca s-ar potrivi dar vreau sa stiu sigur.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa completez peste ulei Motul 7100 MA2 10w40 cu ulei Motul 7100 MA 10w40? lipseste un 2 :cheers:

Pe scurt, sunt atehnic, am ramas fara ulei, in weekend e intrunirea in Bacau si de ulei MA2 fac rost in cel mai bun caz peste 2 saptamani ... e esential 2-ul ala din codul produsului, stie cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine poate sa faca rost de un releu de semnalizare pentru un monster de 600 din 99?

Eu am folosit cu succes unul de Dacie . Singura problema o reprezinta dimensiunile . E putin mai mare decat cel original .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex, in primul rand felicitari pentru permis. In al doilea rand, nu reusesc sa dau de Clavi (mecanicul la care am comandat releul) de nici o culoare. E aiurea ca nici nu sunt in oras ca treceam pe la el pe la service si vorbeam direct. Ieri cand am vb cu el mi-a zis sa-l sun dimineata sa verifice daca a venit releul sau nu.

 

Sorry dude, cum aflu ceva te anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Bine v-am regasit.

 

am si eu o intrebare dar inaite sa o pun sa va spun ce am patit cat am lipsit

 

A trebuit sa plec cu serviciul o perioada mai lunga din tara si am lasat monstruletul acasa

Am stat foarte linist stiind ca nu are ce sa pateasaca, ca sa constat la intoarcerea acasa ca taicamiu stiind ca ma intorc aproape de ziua mea a vrut sa imi faca o surpriza si sa gandit el ca ar fi foarte frumos sa imi vopseasca putin motorul care intradevar trebuia vopisit deoarece mi-a curs acid de baterie si incepuse sa il manance rugina, nu ca m-ar deranja ca l-a vopsit dar nu prea vroiam sa se bage la desfacut si chesti dasetea (este mecanic), iar acum au aprut 2 mici probleme

 

1 becul de sonda de ulei sta aprins in turati mici

asta banuiesc ca este de la ulei

2 nu se mai aprinde becul de la neutru

 

Acum urmeaza intrebarile

 

1 ce tip de ulei trebuie sa ii pun?

 

2 stitzi sa imi spuneti si mie daca este posibil ca din cauza uleiului sa nu se mai aprinda becul de netru, sau sa imi dati ceva sfaturi de ce ar trebui sa fac acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Bine v-am regasit.

 

am si eu o intrebare dar inaite sa o pun sa va spun ce am patit cat am lipsit

 

A trebuit sa plec cu serviciul o perioada mai lunga din tara si am lasat monstruletul acasa

Am stat foarte linist stiind ca nu are ce sa pateasaca, ca sa constat la intoarcerea acasa ca taicamiu stiind ca ma intorc aproape de ziua mea a vrut sa imi faca o surpriza si sa gandit el ca ar fi foarte frumos sa imi vopseasca putin motorul care intradevar trebuia vopisit deoarece mi-a curs acid de baterie si incepuse sa il manance rugina, nu ca m-ar deranja ca l-a vopsit dar nu prea vroiam sa se bage la desfacut si chesti dasetea (este mecanic), iar acum au aprut 2 mici probleme

 

1 becul de sonda de ulei sta aprins in turati mici

asta banuiesc ca este de la ulei

2 nu se mai aprinde becul de la neutru

 

Acum urmeaza intrebarile

 

1 ce tip de ulei trebuie sa ii pun?

 

2 stitzi sa imi spuneti si mie daca este posibil ca din cauza uleiului sa nu se mai aprinda becul de netru, sau sa imi dati ceva sfaturi de ce ar trebui sa fac acum?

 

am avut si eu o problema asemanatoare...statea becul de ulei aprins la sub 1500 RPM. mi-a rezolvat-o andu schimband o simpla garnitura...dar a durat ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vampire667, pentru neutral verifica senzorul aflat in spatele blocului motor, partea din dreapta. e posibil ca mufa senzorului sa aiba joc si de aici sa nu se aprinda becul de neutral. de altfel, poate fi ars si becul de neutral din bord.

 

ulei iti pot pune eu oleoblitz 15w50 + filtru de ulei la 150 de lei + doua beri.

Editat de monsteristu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare monsteristilor,

 

Ma primiti si pe mine pe canapea? :D Sunt posesorul unui monstru (620 ie. 2002 negru/gri :D ) de o luna dar nu l-am inmatriculat inca din cauza unor mici probleme pe care sper sa ma sfatuiti sa le pot rezolva cat mai repede, si nu am nici plasticul inca :blink:, poate la sfarsitul lunii am sa termin scoala si sa dau si examenul.

Am facut asigurarea motorului dar neavand resedinta in buc. nu am putut sa-mi iau numere rosii din buc. sa il duc la rar/itp. Poate cunoasteti pe cineva cu remorca/duba care m-ar putea ajuta (contra cost) sa il duc la rar/itp.

A doua problema ar fi ca are doar o oglinga pe stanga, si as vrea sa am 2 nu doar pt itp/rar, unde as gasi niste oglinzi dragute dar ceva mai ieftine decat cele de la rizoma/barracuda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu un set de oglinzi carbon look, ca noi, luate de pe monster. pretul e 100 de lei. da-mi un tel la 0744522214 si ne intalnim sa le vezi.

 

 

Daca nu va intelegeti ,pot vedea niste poze cu respectivele oglinzi ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...