Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

kinder, la my moto in cotroceni am gasit placute pt monster, erau 60 de lei parca. nu mai stiu exact ce firma dar nimic obscur.

 

multumesc pt info

 

Tot la MYMOTO gasiti si leviere de frana/ambreiaj pt diverse tipuri de Ducati!Pe stoc si preturi super ok!

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca nu vad toata ziua in trafic ducati-uri si stiu ca motoreta e un pic mai exclusivista decat altele (ce calarim noi, nu vorbesc de 999, 1098 si altele mai rare nitel) e suficient sa trec peste faptul ca maneta costa mai mult. pentru toate celelalte exista mastercard

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca nu vad toata ziua in trafic ducati-uri si stiu ca motoreta e un pic mai exclusivista decat altele (ce calarim noi, nu vorbesc de 999, 1098 si altele mai rare nitel) e suficient sa trec peste faptul ca maneta costa mai mult. pentru toate celelalte exista mastercard

 

 

eeexact. Ducati: priceless :)

 

p.s. : multam de raspuns blue_nightwishX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu doua intrebari ,poate stie cineva:

1. E ok sa speli lantul cu motorina ? din ce am citit pe forum nu ar ataca o-ringurile, insa vreau o confirmare in plus :)

2. Cu ce pot spala blocul motor pentru a indeparta mizeria aia incapatanata care vad ca nu se curata oricat as incerca.

 

thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu doua intrebari ,poate stie cineva:

1. E ok sa speli lantul cu motorina ? din ce am citit pe forum nu ar ataca o-ringurile, insa vreau o confirmare in plus :D

2. Cu ce pot spala blocul motor pentru a indeparta mizeria aia incapatanata care vad ca nu se curata oricat as incerca.

 

thanks

 

 

salut,

 

pentru lant, am auzit multe pareri, dar cea care revine cel mai des e: speli totul bine cu motorina (daca ai si ceva jet de apa sau aer sa indeparteze mizeria incrustata e si mai bine), dupa care o dai cu chainlube sau ceva de genul ca sa ungi. si cam atat. aia de ataca oringurile e benzina, din cate stiu eu - motorina are doar dezavantajul ca e cam "uleioasa" si ar putea sa atraga mai mult mizeria...

 

cat despre mizeria de pe motor, te sfatuiesc sa ii dai cu solutie de spalat jantele. dar incearca intai pe o parte mai ascunsa, si foarte putin, sa vezi daca nu e vreo reactie naspa, ca aia contine acid. nu ar trebui sa fie probleme, dar ca sa te asiguri :)

 

cheers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VV: da-i cu incredere cu Axion de faianta sau orice alta substanta de-asta cu pulverizator, gandita sa degreseze maxim suprafetele. dai cu mizerie de-aia, lasi si tu 5 min si fumezi o tigara si dai peste cu apa sa se clateasca. eventual freci nitel. am dat jos 2 cm de ulei cu praf si cine stie ce naiba altceva de pe bascula folosind tehnica asta si o periuta de dinti veche. arata ca in prima zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kinder, sa-mi spui si mie te rog daca ai gasit placute de frana spate pentru M600 la MyMoto, si la ce pret. Mersi!

Editat de fat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu, adica monsteristu lu peste prajit, adica liviu, ma bag la cheia, dar apoi plec spre sfantu gheorghe, lacu rosu si piatra neamt.

Editat de gunix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu doua intrebari ,poate stie cineva:

1. E ok sa speli lantul cu motorina ? din ce am citit pe forum nu ar ataca o-ringurile, insa vreau o confirmare in plus :D

2. Cu ce pot spala blocul motor pentru a indeparta mizeria aia incapatanata care vad ca nu se curata oricat as incerca.

 

thanks

 

da-i cu motorina ,dar in nici un caz cu jet de apa , nu este indicat sa il speli cu jet de apa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Monsteristi si nu in ultimul rand , Monsteriste ! Spuneti-mi si mie , va rog , ce se petrece in iulie . Am fost plecat in delegatie si nu am avut net cand a postat Liviu oferta . Daca mai e loc , cred ca ma bag si eu . Va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot la MYMOTO gasiti si leviere de frana/ambreiaj pt diverse tipuri de Ducati!Pe stoc si preturi super ok!

am cautat la ei leviere pt. 620 si nu aveau nimic sa se potriveasca :D ....cand ai fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se elibereaza vreun loc , ma bag si eu , desi jucati ping-pong cu mine si nu am reusit inca sa aflu despre ce e vorba . Va multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...