Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Uof! Hai bre domnu' coco'son, nu învrăjbesc lumea, tocmai io, ce naiba!!! Nu am apucat să fac cu motoreta mea tot ce visez, nu încă, dar am întrebat de curiozitate de călătorii. Am întrebat Âşi io, ca omu', una alta, că tot laude Âşi laude Âşi laude de umezeli Âşi udături, da' altceva??? :bounce:

Telefonul lui Liviu are personalitate, răspunde când vrea (nici mie :rock:, dar de aia e cine e).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@alex ripper, n-am fugit de ăla, presupun că Âştii cum era treaba, îl luam pe monsteru' lu' Liviu Âşi nu m-a lăsat inima să-l las pe monsterist fără monster.

 

@PzKpfW, dumneata eÂşti începător, nu se pune, ai timp, dacă nu te converteÂşte nucleul de BucureÂşti la stat pe tuÂşă.

 

 

stiu, ca eu am venit cu el si cu symbolicu pasager la academie cand a vorbit cu Liviu sa il vada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram curioasă dacă mai există Âşi altceva, anume drag de a merge cu motoreta până la capătul lumii (fie el Âşi la 500 km de BucureÂşti), treburi de soiul ăsta.

 

iti dai seama ca se egzista.doar ca la unii se manifesta altfeliu

 

 

care fu cea mai lungă călătorie a voastră cu Monsterul? Câți km Âşi unde? Când s-a petrecut? Că poate sunt printre voi oameni care Âşi-au testat frumusețile la drum mai lung. Într-o vreme nu credeam că un Monster poate face 1000 km fără să se strice.

 

bine zis.

ah si monstru` chiar poate sa mearga 1000 de km fara sa se strice .a auzit je..prin alte parti :bounce:

 

PS: te astept la un "girlish ride" eventual pana in moldova..ma bate un gand pana la suceava

Editat de gogoshika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce oare a răspuns o femeie? ÂŞi oare de ce tot la o femeie am văzut că Monsterul poate mulți km (o tanti din Spania de a făcut turul Europei cu un 695)? :bounce:.

 

@gogoshika, da, merg, numa' fii îngăduitoare cu mine Âşi dă-mi nițel răgaz că sunt la început de iubire cu al meu motoret :rock:.

 

over and out!

Editat de gunix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Gunix-ule! Vrei sa-l rapesti pe Sonat din sanul petromului sa-i faci un plod monsteristobemveist sau ce te apucara?

 

Si in alta ordine de idei, Mo weedu a primit de ziua lui capete de ghidon marca Monster Lounge. Revin cu poze dimineata ca acusica ma bag la somn ca maine am intrevedere la somaj :bounce:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,nu cred ca ar dori sa dea Monstrul pe un Bmw(n-ar avea de mestereala)....si oricum...daca reusim sa-l facem barbat pana atunci,poti sa-l iei! (cine cunoaste ce inseamna asta,stie!!!!)

 

talentatule, ce inseamna postul asta, ca nu inteleg mancatias. de unde ai dedus tu ca as avea nevoie sa fiu mai barbat? am cumva trasaturi feminine? imi pun ritze in par? beau apa plata cu lamaie? ma pish ca muierile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

talentatule, ce inseamna postul asta, ca nu inteleg mancatias. de unde ai dedus tu ca as avea nevoie sa fiu mai barbat? am cumva trasaturi feminine? imi pun ritze in par? beau apa plata cu lamaie? ma pish ca muierile?

 

 

adica cum :bounce:

post-35327-1247811280_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce va mai plictisiti voi...

 

ontopic: tin sa multumesc comunitatii pentru capetele de ghidon, din pacate am renuntat la ele pentru ca nu se asortau cu motoretul...

 

@gunixul: monsterul poate sa mearga si in afara bucurestiului?? :bounce:

 

ce mai lunga tura a mea ever a fost de 768 550 de kilometri cand am fost pana pe luna si inapoi cu un singur plin de benzina...ma rog, ideea e ca pe cheia am mai pus un pic la plecare...deci hai sa zic 1 plin jumate :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cuconilor cu doua picioare bune zace omu in spital si nu dati si voie un semn de viata??? Toata stima domnului "coco" :bounce: si fiului(ca parca s auzea si vocea lui pe fundal). Merci de griji. Operatia a fost incununata de succes dupa ce o ora s au chinuit cocalarii sa si faca monitoru si sa si regleze artroscopu, timp in care eu eram anesteziat(rahie). Bine nteles ca a trecut anestezicu si ei tot mai aveau de lucru si mi au mai facut s o totala,.... asa... ca sa nu mai plang de durere...dar cum spueam operatia a iesit foarte bine si nu am avut nici o durere. Deeeeci n amx 5 zile zic ca ne vedem la petrom!!! HAhahahahahahaha!!! Bafta monsteristilor si ochii pe ciolane ca pe butelie!!!! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba cuconilor cu doua picioare bune zace omu in spital si nu dati si voie un semn de viata??? Toata stima domnului "coco" :bounce: si fiului(ca parca s auzea si vocea lui pe fundal). Merci de griji. Operatia a fost incununata de succes dupa ce o ora s au chinuit cocalarii sa si faca monitoru si sa si regleze artroscopu, timp in care eu eram anesteziat(rahie). Bine nteles ca a trecut anestezicu si ei tot mai aveau de lucru si mi au mai facut s o totala,.... asa... ca sa nu mai plang de durere...dar cum spueam operatia a iesit foarte bine si nu am avut nici o durere. Deeeeci n amx 5 zile zic ca ne vedem la petrom!!! HAhahahahahahaha!!! Bafta monsteristilor si ochii pe ciolane ca pe butelie!!!! :rock:

 

 

stim despre tine tot ...fratitu' ne tine la curent......pana si Papa Benedict a cazut si si-a rupt mana

Te asteptam acasica.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În sfârÂşit aflu Âşi io de tine bă, că n-am avut plăcerea de a da peste Mototul Âşi nu Âştiam decât ce ai zis tu săptămâna trecută, că marți te duci la spital. Bine că-i bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei.. nu e nimeni cu inima mare, gat uscat si db-killer-e/tobe stock de imprumut? :bounce:

 

Am eu niste tobe de 600, ti le pot imprumuta. Luni revin in Bucuresti, da-mi PM daca te intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! O comparatie interesanta intre 3 motociclete exclusiviste : Speed Triple 1050 , Brutale 910 R si Monster S2R 1000

 

 

The author of the thread asked: "How comfortable is Brutale 910S compared to Speed Triple"?

 

My response: I have a 05 Speed Triple. First year with the 1050 motor. Own an 07 Brutale 910R, and a 07 S2R 1000 Ducati. All very popular naked bikes. The Ducati is the most comfortable and better handleing of all three. The Speed Triple is almost a toss up with the Duc as far as being easy and comfortable to ride but won't handle as well as the Duc. The S3 three cylinder engine pulls like a John Deere at low RPM's which makes it a perfect stunt bike.

The Brutale, well, uh, is fun to ride. I never rode a motorcycle that wasn't fun to ride. The Brute is a small bike. I'd say it would be more comfortable to ride for someone not over 5" 9" tall, and not over 170 lbs. The Brute is more a track bike than a street bike. The engine is absolutly wonderful but you really have to spin it to get anything out of it. I put Monster bars on my Brute which makes it a little less uncomfortable with a lower and more forward riding position. I have the same Monster bars on the Speed Triple also.

If I could only have one of the three bikes, it would be the air cooled S2R 1000 Ducati by a longshot . My Monster has a Power Commander, Wideband Commander, TPO Beast-R air filters and stacks, 520 chain and sprockets, and Staintune exhaust with Duc header pipe. O2 sensor still hooked up. Sounds and runs great. The pictures are old so some of the before mentioned mods aren't shown. The beer tray on the Duc is long gone.

Dale McClure

__________________

07 MV Agusta Brutale 910R, 07 S2R 1000 Ducati, 05 Triumph Speed Triple, 06 Bonneville, 69 Triumph Trophy 650 show bike, 70 Triumph Tiger 650, 07 Suz DRZ 400E, 08 Harley Street Glide.....USMC 69-72

Editat de b28jmp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...