Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

HAAAAA. eram sigur :D super tare !!!!

 

si mie imi e cam :moron: sila de vecinii mei ca urla ca hurui prea tare

 

EH, asta este. ne vedem maine daca e :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multa lume nu se inghesuie :P deci te astept. In leg cu world ducati week, aveti in grup si un BMW k1200 ? Ca am un amic care pleaca sambata. :)

 

 

Salut,

 

Da , in grupul in care plecam este si Victor ( un prieten f bun de-al meu ) care are k1200r. Foarte probabil el este.

 

Te salut,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAAAAA. eram sigur :D super tare !!!!

 

si mie imi e cam :moron: sila de vecinii mei ca urla ca hurui prea tare

 

EH, asta este. ne vedem maine daca e :banana:

 

 

Da da daaaa...cum sa nu...am un stres atat de mare pt vecinii mei, cum nu-ti poti inchipuii....pt unii "as practica stilul liber la tir in direct la stiri" :D....stiu...sunt REA, mi s-a mai spus....asta e n-am ce face...eu cred ca ma comport exemplar, dupa standardele mele;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, patinează, crede-mă pe cuvânt. Pe de altă parte, în afară cică sunt destui care rezolva problema ambreiajului tare scoțând două arcuri...

A nu se crede că sunt de acord cu asta sau că recomand. Cilindrul schimbat face toată diferența.

 

 

 

Nu te complica, nu cred că ai ce să faci cu așa ceva pe Monster 695, nu sunt atât de stresate. Iar dacă speri să câștigi longevitate, ia-ți gândul: oricum conțin cauciuc, care îmbătrânește. Ia-ți curele normale de la Ducati (Andu, Metrotehnica, etc.) pe care le schimbi peste 20.000km/2 ani.

 

Vorbiti sa nu adormiti :)) Curelele originale sunt facute de Gates si AU in compozitie un strat de Kevlar. Hai Noroc!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbiti sa nu adormiti :)) Curelele originale sunt facute de Gates si AU in compozitie un strat de Kevlar. Hai Noroc!!!!

 

Da, sunt făcute de Gates în UK.

Nu, nu au kevlar, sunt ranforsate cu fibră de sticlă.

 

Dacă nu crezi, uită-te în catalog la ei (modelul pentru Desmodue e PowerGrip HTD).

 

happy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbiti sa nu adormiti :)) Curelele originale sunt facute de Gates si AU in compozitie un strat de Kevlar. Hai Noroc!!!!

 

 

faza dura. cumva am ajuns chiar pe site-u gates. si le-am scris " auziti imi puteti da si mie niste curele de monster 695, anu, etc :))"

baietii au fost suficient de finuti sa imi raspunda si sa imi zica sa vbesc cu dealershipul ducati direct.

 

sper doar ca metrotehnica sa aduca curele care sa aiba insertzii de kevlar ......

 

Da da daaaa...cum sa nu...am un stres atat de mare pt vecinii mei, cum nu-ti poti inchipuii....pt unii "as practica stilul liber la tir in direct la stiri" :D....stiu...sunt REA, mi s-a mai spus....asta e n-am ce face...eu cred ca ma comport exemplar, dupa standardele mele;)

 

 

mada io ma intorc uneori pe la 12-1 noaptea. ma simt si eu prost in mom. alea :)) opresc motorul la bulevard si o iau la impins :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faza dura. cumva am ajuns chiar pe site-u gates. si le-am scris " auziti imi puteti da si mie niste curele de monster 695, anu, etc :))"

baietii au fost suficient de finuti sa imi raspunda si sa imi zica sa vbesc cu dealershipul ducati direct.

 

Au înțelegere cu Ducati, la fel cum are Termignoni. Nu au voie sa vândă ei direct, trebuie să treacă prin dealer-ul Ducati.

 

sper doar ca metrotehnica sa aduca curele care sa aiba insertzii de kevlar ......

 

Metrotehnica e dealer oficial și îți va aduce curelele OEM despre care vorbeam mai sus. N-au nici un kevlar, ci fibră de sticlă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mada io ma intorc uneori pe la 12-1 noaptea. ma simt si eu prost in mom. alea :)) opresc motorul la bulevard si o iau la impins :)))

un Db killer tinut sub saua, te scuteste de neplacerile vecinilor. un strungar ti le face in juma' de ora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un Db killer tinut sub saua, te scuteste de neplacerile vecinilor. un strungar ti le face in juma' de ora.

la monster sub sa nu iti incap nici macar actele. cel mai bine le tii la tobe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la monster sub sa nu iti incap nici macar actele. cel mai bine le tii la tobe

scuze, nu am stiut. am crezut ca are (ca a mea) loc de ala pt "trusa" de scule. la toba cum sa le prinzi? ca arata ca zurgalaii :crack:

 

nasp in cazul asta. dar se poate gasi varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. la toba cum sa le prinzi? ca arata ca zurgalaii :crack:

 

 

 

Gen, in tobe :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, umbli cum am umblat io vara trecuta, cu ele in ghiozdan si cu morcovu' pitit!

cand am fo la bucale la smaeb, le-am avut si eu sub saua. am zis: ba sa fie acolo de ceva. in general nu le port pt ca le-am purtat juma de zi, si apoi imi facea figuri calculatorul. nu o mai simteam cum era ea.

 

Gen, in tobe :lol:

nu esti tru. pai cine mai face galagie?

 

mai degraba tii niste span intro punga, iar cand te opreste nea militianu, ii zici ca ti s-a terminat iarba si tii spanul pt tobe. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai acum ca tot am intrat in subiectul asta, cand (DACA) te opreste nenea militianul, in afara de " e ducati domne, ce vrei ?" cum e cel mai bine sa procedezi ?

 

stiu ca unii spuneau ca nu au actele la ei - ca sa nu piarda talonul - dar am inteles ca amenda e de 350 RON. (de banii astia mergi la mare :) si inapoi :) si mai faci niste drumuri)

 

alta varianta e sa ai db killerele la tine, sa ii spui " domne e ducati. le pun seara sa nu huruie prea tare" dar nici asta nu cred ca tine.

 

ultima varianta e RAR u

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma,pe mine cand m-au oprit,prima data s-au luqt de clantanit. ca e stricata. dupa o lunga poveste despre ducati, n-au mai zis nimic. erau blocati :haha: mi-au zis ca se aude crumos,doar ca e cam tare. le-am bagat pastila cu db killer pe timp de noapte, si i le-am aratat. unu din ei mi-a zis: ai trecut prin fata cadei mele,cand te-ai dus,erai calm ca nu prea te-am auzit. la intoarcere iti dadea mancare-n foc, ca te cam grabeai. nu te-am vazut.. dar te-am auzit.

 

 

daca ai cum sa iti faci si sa le poti purta undeva prinse sub saua, sau un loc de unde sa nu cada, dar nici sa zornaie...... e foarte bine.

 

PS. cand mi l-am luat si am ajuns acasa,lumea se uita dupa elicopter. o alta femeie din sat i s-a plans lu fratemiu ca ii vibreaza geamurile si ca face ca un tanc.

 

dar un singur lucru ma bucura. toata lumea stie cand sunt venit in concediu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca frumos, multumim.

 

Imi pare rau ca nu am ajuns dar suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile :D

 

Imi doresc sa reusesc sa va tin la curent cu cate o poza zilnic, pe unde om fi, bineinteles, limitat fiind de conexiunea la internet.

 

Cu siguranta ne vedem la intoarcere. Miercuri , 27 .06 ne intoarcem in Bucuresti , sper toti, cu bine, sanatosi si direct la academie ne oprim ( asa este traseul, acum important este sa ne tinem de el )

 

Va salut si ne vedem atunci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, umbli cum am umblat io vara trecuta, cu ele in ghiozdan si cu morcovu' pitit!

 

Pai ce rost are Sergiule, crezi că sunt mai mărinimoși băieții de la RAR dacă te vad ca le ai la tine dar nu în tobe? laugh.gif

 

bai acum ca tot am intrat in subiectul asta, cand (DACA) te opreste nenea militianul, in afara de " e ducati domne, ce vrei ?" cum e cel mai bine sa procedezi ?

 

stiu ca unii spuneau ca nu au actele la ei - ca sa nu piarda talonul - dar am inteles ca amenda e de 350 RON. (de banii astia mergi la mare :) si inapoi :) si mai faci niste drumuri)

 

alta varianta e sa ai db killerele la tine, sa ii spui " domne e ducati. le pun seara sa nu huruie prea tare" dar nici asta nu cred ca tine.

 

ultima varianta e RAR u

 

Dacă te oprește miliția n-are ce să-ți facă, indiferent cât zgomot produci. Nu e treaba lor. În cel mai rău caz îți dau amendă pentru tulburarea liniștii publice dacă te dai reising la 2 noaptea iar cineva îi sesizează.

 

În schimb, dacă sunt cu duba de la RAR după ei, e alta treabă. Ăia au voie să-ți ia talonul pentru neconformitate. Dar și acolo ai șansă de scăpare: am observat că nu prea au decibelmetru cu ei (pe mine când m-au oprit mi-au măsurat nivelul de zgomot cu un aifon...), deci nu au cum să se servească de asta ca probă pentru reținerea talonului. În schimb, pot să îți ia talonul și să-ți dea amendă pentru:

 

- Lipsă amortizor zgomot (silencer) dacă se vede că toba este prevazută cu;

- Modificări vizibile la evacuare (tobe tăiate, sudate, etc.);

- Toba este clar aftermarket (Devil, Arrow, etc.); de menționat aici că atunci când e vorba de furnizor extern, dar care lucrează cu constructorul (Akrapovic, Termignoni, etc.), toba va avea poansonat pe ea un certificat de conformitate europeană (inscripție cu "e" urmat de cifre), caz în care n-au ce să zică.

 

Pe scurt, dacă mergi cu Ducatele cu Termignoane și silencer-e puse, n-o sa ai niciodată probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la monster sub sa nu iti incap nici macar actele. cel mai bine le tii la tobe

 

Gresit :) Eu am tobe Mivv titan care au venit si cu dbkillere. De cand le-am montat (tobele) le tin (dbkilllerele) in compartimentul de sub sa, intr-adevar incap la limita dar incap, cu tot cu minitrusa de scule si un inbus si-o cheie :)

 

Din cate stiu eu (si confirmat de cineva care a patit-o acu vreo 2 ani) .. probleme ai doar daca esti oprit de politie cu RAR si cei de la RAR iti masoara zgomotul regulamentar cu instrumente certificate, si-l gasesc peste limita admisa.

 

In cazul asta, primesti amenda si se suspenda certificatul de inmatriculare "pana la remedierea defectiunii". Te prezinti cu tobele in regula (stock sau cu dbkillere) si il iei inapoi de la RAR.

 

Acum, exista posibilitatea sa "remediezi defectiunea pe loc" si anume sa scoti dbkillerele de sub sa si sa le montezi pe loc in fata RAR-istilor, caz in care teoretic ramai cu certificatul dar tot platesti amenda.

 

Pe langa toate astea, depinde pana la urma de fiecare cum se descurca si de cine da :)

 

Tobele mele au venit si cu un card plasticat pe care scrie "Official Homologation Pass" si trecute pe verso modelele de moto pt care sunt omologate cu stampila, semntarura, serie si tot tacamul. Il tin si pe asta cu mine ca "as-ul din maneca". Pana acum nu am avut probleme si sper sa ramana asa :)

 

 

 

 

Eu o sa continui sa le tin sub sa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(...)

Acum, exista posibilitatea sa "remediezi defectiunea pe loc" si anume sa scoti dbkillerele de sub sa si sa le montezi pe loc in fata RAR-istilor, caz in care teoretic ramai cu certificatul dar tot platesti amenda.

(...)

 

Asta probabil dacă îi cunoști sau sunt ei băieți finuți. La mine n-au vrut să audă de așa ceva.

 

Salutare...de unde pot sa fac si eu rost de surubul de la scurgerea baii de ulei?Al meu e rotunjit si daca il scot nu cred ca pot sa il mai pun inapoi:)

 

Vezi poate îl are băiatul ăsta. Dacă nu, comandă la Andu/Metrotehnica (la Louis n-au).

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...