Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu cred ca e "mai bine" 160..personal cred ca 180 are o alta stabilitate..si un - la viteza.

Uite la partea de rulare si forma cauciucului, 160-ul este mai ingust si iti va permite sa-l folosesti in curbe mult mai usor decat 180-ul. Am avut pe 750ss 160 si pot spune ca imi pare rau ca nu i-am pus si pe 900SS 170 cum scrie in carte. Stabilitate si fun cu + la 160.

 

dece am 6 trepte de viteza. Nu am gasit niciunde un monster cu 6 trepte. am 1 in jos prima , bataie scurta sus neutralu, si apoi inca 5 in sus. am numarat cu mana de vreo 20 ori. nu e cutia originala?

 

 

6 trepte de viteza nu vei avea decat daca monsterul este fabricat dupa 2004 sau cutia de viteze a fost inlocuita.

 

@Buggy : ce ti mai trebuie tobe cabonizate.. ca oricum nu vei invata vreodata sa mergi pe o mobra.. :friends:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca să nu se uzeze eu propun să nu se mai folosească nici cheile de contact, că se strică butucul. deci, să se pună toate ducatiurile pe direct, să Âştim o treabă.

tu chiar nu ai auzit de sarma,nu de sarmele din moldova...ci aia din fier. :haha:

 

a daaaa corect pe aia din fata mai mult deci nu folosesc nici cutia asa mult :crack:

dada,si uleiul il schimbi la 50.0000km

 

@Buggy : ce ti mai trebuie tobe cabonizate.. ca oricum nu vei invata vreodata sa mergi pe o mobra.. :friends:

lovitura asta sub centura a durut rau tare :haha:

ce ziceti de asta

200662_173096119405545_2377314_n.jpg

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici doctore;) http://www.motociclete.com.ro/component/content/article/3-newsflash/361-bridgestone-va-lansa-noua-anvelopa-sport-touring-battlax-bt-023

fata sf lui 2010 si spate sfarsitul 2011....da-ti seama ce "opinci" mi-am tras:D

Atunci "e bune" mai :D ...din poze pareau uzate rau :P

 

 

In alta ordine de idei...YESSSSS!!! Mi-am facut rost de un program care stie sa intre in "inima" ducatiurilor!!! Stie ca Mathesis-ul :D :rock: Reset TPS, trimming de CO2, citeste erorile, citeste rpm....I'm f'king happy!!!

Editat de doctorucuducati
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci "e bune" mai :D ...din poze pareau uzate rau :P

 

 

In alta ordine de idei...YESSSSS!!! Mi-am facut rost de un program care stie sa intre in "inima" ducatiurilor!!! Stie ca Mathesis-ul :D :rock: Reset TPS, trimming de CO2, citeste erorile, citeste rpm....I'm f'king happy!!!

 

 

:burnout:Dete drq' .....

post-35327-0-62358000-1342000177_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci "e bune" mai :D ...din poze pareau uzate rau :P

 

 

In alta ordine de idei...YESSSSS!!! Mi-am facut rost de un program care stie sa intre in "inima" ducatiurilor!!! Stie ca Mathesis-ul :D :rock: Reset TPS, trimming de CO2, citeste erorile, citeste rpm....I'm f'king happy!!!

 

Nu te bucura singur de program..pune-l sa-l luam si noi:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatisti

 

Pentru cei care nu au fost miercurea trecuta la intalnire si vin astazi la Academie si vor kitul de la Ducati ii rog sa imi zica numele complet sau numele care a fost trecut in mailul de confirmare primit de la Desmoriders.

 

Trag eu o fuga si le iau de la fratemiu pentru ca el nu ajunge astazi.

 

Eventual daca mai puteti distribui pentru cunoscuti ar fi ok numai sa imi spuneti numele complet pentru ca doar asta apare pe plic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine ploaia oare? Se aduna lumea la Academie?

 

Vine ploaia oare? Se aduna lumea la Academie?

 

Radu Lupes, pt kit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Ducatisti

 

Pentru cei care nu au fost miercurea trecuta la intalnire si vin astazi la Academie si vor kitul de la Ducati ii rog sa imi zica numele complet sau numele care a fost trecut in mailul de confirmare primit de la Desmoriders.

 

Trag eu o fuga si le iau de la fratemiu pentru ca el nu ajunge astazi.

 

Eventual daca mai puteti distribui pentru cunoscuti ar fi ok numai sa imi spuneti numele complet pentru ca doar asta apare pe plic.

Salutare,

printre kit-uri exista si un plic pt Popa Iulian ?

sunt din provincie(GL).Cum fac sa intru si eu in posesia welcome-kitului ?!multumesc pt raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci "e bune" mai :D ...din poze pareau uzate rau :P

 

 

In alta ordine de idei...YESSSSS!!! Mi-am facut rost de un program care stie sa intre in "inima" ducatiurilor!!! Stie ca Mathesis-ul :D :rock: Reset TPS, trimming de CO2, citeste erorile, citeste rpm....I'm f'king happy!!!

numa te lauzi. nimic mai mult :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite la partea de rulare si forma cauciucului, 160-ul este mai ingust si iti va permite sa-l folosesti in curbe mult mai usor decat 180-ul. Am avut pe 750ss 160 si pot spune ca imi pare rau ca nu i-am pus si pe 900SS 170 cum scrie in carte. Stabilitate si fun cu + la 160.

 

 

 

 

6 trepte de viteza nu vei avea decat daca monsterul este fabricat dupa 2004 sau cutia de viteze a fost inlocuita.

 

@Buggy : ce ti mai trebuie tobe cabonizate.. ca oricum nu vei invata vreodata sa mergi pe o mobra.. :friends:

pai pe mobra e destul de greu sa inveti e bine totusi ca am invatat pe ducati :bounce: ....cred :rolleyes:

@Crazy devil...nici macar e garantat pe viata...am ulei K&N :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pe mobra e destul de greu sa inveti e bine totusi ca am invatat pe ducati :bounce: ....cred :rolleyes:

@Crazy devil...nici macar e garantat pe viata...am ulei K&N :crack:

eu folosesc apa cu sare,ca la fel pune si mama muraturile. si stii ce bune is. acu ca sa nu mai consum benzina,pun pe cineva sa ma impinga. sau o urc pe stender si invarte fratimiu de roata.....daca bate vantu senzatia se amplifica. try it

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Daca te-ai inscris pe desmoriders.ro si ai dat confirm la mailul pentru kit atunci ar trebui sa existe unul si pentru Popa Iulian. Oricum o sa verific si eu lista.

 

Pentru cei care sunt din provincie si nu au in plan un drum prin Bucuresti ne putem auzi la un telefon pentru o adresa exacta ca sa putem timite kitul. Dupa cum am mai vorbit si la intalniri poate se ofera si ceva voluntari pentru a trimite kiturile....

 

cipenyrider poti sa ma suni pe mine 0726.20.55.14 daca il vrei urgent, daca nu miercurea la academie, doar sa imi spui numele complet din mailul de confirmare primit de la Desmorider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc apa cu sare,ca la fel pune si mama muraturile. si stii ce bune is. acu ca sa nu mai consum benzina,pun pe cineva sa ma impinga. sau o urc pe stender si invarte fratimiu de roata.....daca bate vantu senzatia se amplifica. try it

eeeh...eu ma dau cu motoru oprit la vale ca sa fie si curbe...bine ca nu am servo frana :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Daca te-ai inscris pe desmoriders.ro si ai dat confirm la mailul pentru kit atunci ar trebui sa existe unul si pentru Popa Iulian. Oricum o sa verific si eu lista.

 

Pentru cei care sunt din provincie si nu au in plan un drum prin Bucuresti ne putem auzi la un telefon pentru o adresa exacta ca sa putem timite kitul. Dupa cum am mai vorbit si la intalniri poate se ofera si ceva voluntari pentru a trimite kiturile....

 

cipenyrider poti sa ma suni pe mine 0726.20.55.14 daca il vrei urgent, daca nu miercurea la academie, doar sa imi spui numele complet din mailul de confirmare primit de la Desmorider

lui Cipenyrider daca nu se grabeste pe 31 vin eu la bucale, pot sa il iau eu. doar sa il lasi la Mada ca si al meu e la ea. sau mai bine de trimis ambele kituri prin posta, ca nu sunt sigur daca raman in Bucuresti sau plec direct in Neamt.

 

eeeh...eu ma dau cu motoru oprit la vale ca sa fie si curbe...bine ca nu am servo frana :crack:

ce te faceai daca aveai servo directie :crack: sa te vad eu atunci cum faci:blink:

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Daca te-ai inscris pe desmoriders.ro si ai dat confirm la mailul pentru kit atunci ar trebui sa existe unul si pentru Popa Iulian. Oricum o sa verific si eu lista.

 

Pentru cei care sunt din provincie si nu au in plan un drum prin Bucuresti ne putem auzi la un telefon pentru o adresa exacta ca sa putem timite kitul. Dupa cum am mai vorbit si la intalniri poate se ofera si ceva voluntari pentru a trimite kiturile....

 

cipenyrider poti sa ma suni pe mine 0726.20.55.14 daca il vrei urgent, daca nu miercurea la academie, doar sa imi spui numele complet din mailul de confirmare primit de la Desmorider

 

Si eu m-am inscris acum 2 saptamani,dar nu am primit nici-un mail pt kitt..:-?

E posibil sa primesc si eu kittul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

:)

 

Salut,

 

La pensiunea MAI am sunat si eu.

 

Am intrebat daca au camere disponibile pentru weekend-ul acela si mi-au transmis ca da. Pensiunea arata foarte bine : http://www.pensiunea-mai.ro/

 

Pretul comunicat a fost de 249 lei pentru o noapte si avem inclus sauna / piscina / biliard. Pareri va rog? Pt ca pe de-o parte e un pic cam scump dar pe de alta parte arata foarte bine :)

 

Cand am sunat eu mai dvrm mi-au confirmat ca au 10-12 camere duble fara probleme.

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...