Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

Tocmai am luat permisul si sunt in cautare de un motor pentru incepatori.

25 ani , 1.84 , 84 kg.

Ma atrage monsterul foarte mult ca aspect iar puterea mi se pare exact cat e nevoie, nici prea mult nici prea putin. Am o intrebare in schimb pentru posesorii de monster.

 

Pozitia pasagerului pare destul de incomoda (va rog sa confirmati), se pot face modificari ? adaugare de manere sau orice altceva care ar putea ajuta pasagerul sa se tina mai bine ?

 

Uite ce-ti trebuie tie :)

 

/index.php?/topic/681484-vand-ducati-monster-620-ie-negru-mat-din-2002/page__gopid__3192523#entry3192523

 

Am mers si cu pasager pe distante relativ medii (300 - 400 km) si nu s-a plans f tare, nu e cea mai comoda pozitie dar nici cea mai incomoda, e relativ OK. Oricum, dupa cum s-a mai zis, ca incepator, e ultima ta problema.

 

Chiar daca pare reclama, 620-ul este motoreta ideala pentru incepatori (iarta multe greseli) si faza faina e ca odata ce ai prins ceva experienta, nu trebuie sa o schimbi imediat, are potential si pentru un mers mai agresiv ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul il iau in principiu pentru oras si mers singur. Stiu ca nu e un motor touring, eram curios cat de prost sta un pasager pe el pentru ca ocazional o sa merg si cu femeia.

 

Mersi pentru sfaturi din nou, daca negoierile merg cum trebuie voi posta imagini cu jucaria.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama mama care mai de care mai radicali vati molipsit de radical ducati :crack:

felicitari ptr intentia de achizitionare...pt pasager sa iti faci griji ptr dumuri de la vreo 200km in sus acum depinde si de pasager dar cum mai multi tiau spus distractia e de unul singur...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Potrivit ANM, vremea va fi caniculara in sudul si sud-estul tarii, unde se vor inregistra frecvent valori termice de 35 ... 38 de grade si pe arii restranse, in Campia Romana, chiar 39 de grade. Duminica si luni valul de caldura va cuprinde

si regiunile vestice.

 

Indicele temperatura-umezeala (ITU) va atinge si va depasi pragul critic de 80 de unitati al disconfortului termic, la inceput in zonele de campie, apoi si in cele de deal si de podis.

 

Meteorologii informeaza ca valul de caldura va persista si in prima parte a saptamanii viitoare, urmand sa actualizeze avertizarea in cursul diminetii zilei de luni.

 

Ce wend mai potrivit pentru 900 km :)

 

Zicala asfalt uscat se transforma in asfalt topit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate, la munte tot timpul sunt șanse să plouă, mai ales la peste 2000m. Am fost de 3 ori pe Transalpina, de două ori am prins ploaie sus.

 

Oricum, prin prezenta postare îmi confirm și eu prezența mâine pe traseu, din păcate doar la dus: înnoptez și rămân la Alba Iulia vreo câteva zile, deci berea aia de sâmbătă seară o vom bea cu altă ocazie.

friday.gif

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate, la munte tot timpul sunt șanse să plouă, mai ales la peste 2000m. Am fost de 3 ori pe Transalpina, de două ori am prins ploaie sus.

 

 

Iete ca wendu asta va fi a doua oara cand vei prinde soare si frumos peste tot :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura mobra de touring care mi-as lua-o ar fi honda vfr 800 2004+ care e sport/touring (e singura honda care mi-as lua-o), dar fara sa vand Monsterul. Merg ocazional cu pasager si e incomod pt mine, pasagerul nu se plange. Daca stie sa se tina de manerele de sub sa e bine, dar trebuie sa ai grija sa nu mergi agresiv. Sunt total de acord cu PzKpfW, am monopost, merg singur si prefer asa. E ideala de incepator si nu numai, singurul defect, acum, mi se pare puterea prea mica, doar 55 cp, mi-ar fi placut acum dupa ce ne-am cunoscut mai bine sa aiba ~70cp.. asta e, nu e perfecta si d-aia imi place :D

Fie vreme buna, ne vedem maine. O seara buna

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iete ca wendu asta va fi a doua oara cand vei prinde soare si frumos peste tot :)

 

Dreptate să ai!

smile.gif

 

Singura mobra de touring care mi-as lua-o ar fi honda vfr 800 2004+ care e sport/touring (e singura honda care mi-as lua-o), dar fara sa vand Monsterul. Merg ocazional cu pasager si e incomod pt mine, pasagerul nu se plange. Daca stie sa se tina de manerele de sub sa e bine, dar trebuie sa ai grija sa nu mergi agresiv. Sunt total de acord cu PzKpfW, am monopost, merg singur si prefer asa. E ideala de incepator si nu numai, singurul defect, acum, mi se pare puterea prea mica, doar 55 cp, mi-ar fi placut acum dupa ce ne-am cunoscut mai bine sa aiba ~70cp.. asta e, nu e perfecta si d-aia imi place :D

Fie vreme buna, ne vedem maine. O seara buna

 

Pune-i pinion mai mic și foaie mai mare și ai să vezi că trage ca un monocilindru la plecarea de pe loc.

O să ai viteză maximă 160km/h, dar e irelevant.

happy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din păcate, la munte tot timpul sunt șanse să plouă, mai ales la peste 2000m. Am fost de 3 ori pe Transalpina, de două ori am prins ploaie sus.

MI SE RUPE!!

 

Potrivit ANM, vremea va fi caniculara in sudul si sud-estul tarii, unde se vor inregistra frecvent valori termice de 35 ... 38 de grade si pe arii restranse, in Campia Romana, chiar 39 de grade. Duminica si luni valul de caldura va cuprinde

si regiunile vestice.

 

Indicele temperatura-umezeala (ITU) va atinge si va depasi pragul critic de 80 de unitati al disconfortului termic, la inceput in zonele de campie, apoi si in cele de deal si de podis.

 

Meteorologii informeaza ca valul de caldura va persista si in prima parte a saptamanii viitoare, urmand sa actualizeze avertizarea in cursul diminetii zilei de luni.

 

Ce wend mai potrivit pentru 900 km :)

 

Zicala asfalt uscat se transforma in asfalt topit :)

N-ai scris cotele apelor dunarii.. oricum, Jurca iti ramane pe weekend ;)

 

:friends:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau 0722683140 Cristi

 

Salutare,

Tocmai am luat permisul si sunt in cautare de un motor pentru incepatori.

25 ani , 1.84 , 84 kg.

Ma atrage monsterul foarte mult ca aspect iar puterea mi se pare exact cat e nevoie, nici prea mult nici prea putin. Am o intrebare in schimb pentru posesorii de monster.

 

Pozitia pasagerului pare destul de incomoda (va rog sa confirmati), se pot face modificari ? adaugare de manere sau orice altceva care ar putea ajuta pasagerul sa se tina mai bine ?

 

mah nu te supara asa de repede pe cei care scriu aici. asa sunt ei, mai glumetzi, dar foarte saritori ( de pe pod, bineinteles)

 

iti pot confirma si eu, ca pozitia pasagerului este OK pentru un drum de 50-100km. dupa nu prea.

am fost cu o tipa in vama anul asta ( ceva pe la 350-400km) cand s-a dat jos ziceai ca ii lipsec cateva vertebre. era super cocosata si mergea cracanata. dar eh, asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ cobalt - tocmai ce ne-am intors dintr-o mini excursie de 800 km. Confirm spusele lui alexdimi, dupa 50-70 km devine obositor pentru pasager dar si pentru pilot, incep sa-ti amorteasca diverse parti ale corpului, nu ai libertate de miscare, greutate aditionala ( ghiozdan ) pentru pasager.... una peste alta, pentru o excursie mai mare de 100 km nu merita pt pasager, monsterul nu e cea mai buna varianta pentru asta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok , nu planuiesc drumuri foarte lungi cu pasager.

Atasez si o poza cu jucaria.

M600 , din 96

 

Ms pentru sfaturi baieti.

 

Momentan sunt foarte incantat, urmeaza cateva ture de cartier + iesiri noaptea pana ma acomodez.

Scoala nu te invata mai nimic si nu vreau sa ma risc.

Am comandat si echipament, undeva pe saptamana viitoare trebuie sa vina.

 

Motorul merge ok momentan sper sa nu am probleme, stiu ca sunt mai sensibile.

 

Caut un capac sa o fac monopost pana prind experienta, sa scap de o grija . ma puteti indruma , unde as putea gasi ?

 

Sunt in plop, am multe intrebari ...nici nu stiu cu ce sa incep :D

post-68964-0-65347800-1344241594_thumb.jpg

Editat de cobalt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Gata , sa traiti :D /index.php?/topic/681996-desmoriders-romania-transalpina-si-trasfagarasan/

 

Am reusit asta-noapte sa le termin. Incep acolo si apoi le centralizam pe toate.

 

Cu multumiri, pt ca a fost foarte frumos, si am ajuns cu totii sanatosi acasa!

 

Va salut!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...