Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Daca e fain afara, ar fi treaba.

Vorbim la telefon pe vineri, asa.

 

Se discutase la un moment dat la academie, cand ne-am adunat sa mergem la Romexpo, ca am putea merge la Zarnesti in gasca ducatista ca sa se oftice Pfeiffer.

Poate reusim sa ne strangem cativa. Eu sunt pentru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai sa razi, dar eu le-am luat pe amn2 :)

mi se pare un pret ultra decent - si singurul drawback este greutatea ( la casca cu flip up cel putin)

 

tin sa te/va anunt - casca open face este tare rau de tot. m-am plimbat azi prin oras putin cu ea - este nebunie curata. au durat 5-10 minute sa ma obisnuiesc cu ea iar la 70-80 - inca auzeam tot traficul din jur - este super decenta.

pt prima cursa de 2-3h prin oras ma declar super multumit. in schimb la prima cazatura - mainile deasupra capului clar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca Crivit este un gunoi ieftin. Nu va spun eu ce sa faceti cu capul dar in caz de buba ma indoiesc sincer ca sistemul de la flip rezista. De coaja nu mai zic nimic.

 

In Germania au fost 40-60 eu si au stat cu saptamanile pe raft pana au fost retrase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect !! sa dam 20 milioane pe un shoei care e cu 300g mai usoara si la care este garantata siguranta la 40km /h :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect !! sa dam 20 milioane pe un shoei care e cu 300g mai usoara si la care este garantata siguranta la 40km /h :)

tu vorbesti serios ? de ce nu o caciula data cu crema de ghete. ok, sa nu picam in extrema castilor de +500EURO dar nici cumparate din aprozar, sa fim seriosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu vorbesti serios ? de ce nu o caciula data cu crema de ghete. ok, sa nu picam in extrema castilor de +500EURO dar nici cumparate din aprozar, sa fim seriosi.

:crack: important e sa scrie Ducati pe caciula sau pe crema de ghete .. restul sunt detalii :))

Editat de th30nly0n3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect !! sa dam 20 milioane pe un shoei care e cu 300g mai usoara si la care este garantata siguranta la 40km /h :)

 

si pilotii de curse folosesc tot xiyng huyq bing din piata.... :lol: alea 300grame, uneori sunt o povara greu de tarait. sa nu mai zic de cazul unui accident cand e comparativ cu coaja de ou. in oras e ok atata timp cat nu dai cu ea direct.

 

important e sa scrie Ducati pe caciula sau pe crema de ghete .. restul sunt detalii

nici nu se ia in calcul fara asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa concluzionam, fara sa taiem in carne vie :P : singurul lucru interesant din oferta moto Lidl ramane cagula, care si ea poate ca e destul de scumpa, avand in vedere ca nu se poate sti exact cat de rezistenta e in timp !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat casca din Lidl, mai bine un brain cap de firma :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca Lidl e ok de Scooter, sau de mers la chiosc... parerea mea cel putin. Pentru interesati, ceva tobe ieftine de carbon: http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/sil-motor-carbon-toepfe-48er-784-916,-969-ducati/114630290-222-4348?ref=search

 

Daca aveti nevoie de ele si/sau vreti sa negociati let me know.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum sa te vad daca te lasa inima sa scrii Ducati pe asta, cu un cui eventual :dropsmilie: --> Arai RX-7 GP RC Carbon Helme

 

Astept s-aduca la Lidl .. cuie :crack:

 

Cu 3 mii de iepuroi imi iau un cap de rezerva :)

 

Casca Lidl e ok de Scooter, sau de mers la chiosc...

 

Accidentele au prostul obicei de a se intampla oricand oriunde, capul e la fel de fragil si pe scuter si in oras ... Compromisuri facem toti in oras pt ca nu putem sa mergem in piele dar cand e vorba de casca nu e loc de nici un compromis. Costurile sunt mari, adevarat, dar cat valoreaza viata pe care o protejeaza o casca bine gandita ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Angel, nu cred ca ajung astazi la Academie

 

PS. sAMBATA dimineata, Zarnesti BV, eveniment BMW Motorrad, concerte and stuff. Plimbare? :D

 

La ce ora maine?Unde?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire ai dreptate cu acest "obicei" al accidentelor. Ziceam de scuter doar din cauza vitezei limitate care o ating, clar, la un impact direct viata poate depinde de calitatea castii care o porti.

 

Ce sa zic; sper sa nu avem nevoie de orice casca si sa ramana toate fara zgarieturi.

 

 

Astept s-aduca la Lidl .. cuie :crack:

 

Cu 3 mii de iepuroi imi iau un cap de rezerva :)



 

Accidentele au prostul obicei de a se intampla oricand oriunde, capul e la fel de fragil si pe scuter si in oras ... Compromisuri facem toti in oras pt ca nu putem sa mergem in piele dar cand e vorba de casca nu e loc de nici un compromis. Costurile sunt mari, adevarat, dar cat valoreaza viata pe care o protejeaza o casca bine gandita ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 9:00 in OMV pe bulevardul Aerogarii, langa hotelul Phoenicia, cu plecare pe la 9:30?

 

Cheia sau DN?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar cam trebui sa schimb lichidul de frana cel putin asa ma sfatuieste lumea ca e negru si etc ....dar ce fel de ulei bag la un monster 620 din 2003? MERSIII

este lichid hidraulic si trebuie un DOT cat mai nou, 5.1. Schimba si la ambreiaj daca tot esti in punctul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...