Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

De vanzare:

 

Capac ambreiaj carbon deschis nou: 90 EUR

 

Capac ambreiaj carbon inchis folosit stare buna: 70 EUR

 

Capace dsitributie carbon Ducati S2R 1000 folosite stare foarte buna: 150 EUR

 

Oglinzi Ducati Performance Teardrop argintii folosite stare buna: 100 EUR

 

Doru, 0745800152

 

post-19995-0-35509400-1369308973_thumb.jpgpost-19995-0-45450900-1369308976_thumb.jpgpost-19995-0-05786200-1369308980_thumb.jpgpost-19995-0-49070100-1369308983_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O furca de S4R pe unde gasesc si eu? :D

 

Vrei neaparat de S4R? Sau vrei doar sa fie reglabila?

 

Uite aici si aici (cea de S4 e fix la fel, mai putin nitrura de titan de pe telescoape).

Cea de S4R testastretta are suport pentru etrieri monobloc. Daca vrei din-aia, ai nevoie si de etrieri.

Merge si de 996, dar jugul e diferit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fain Angel! Uitasem de site-ul ala :D

S4R sau S4 ca e bolt on pe motocicleta mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detin modelul din drepta si il doresc cu ardoare pe cel din stanga. De unde pot face aceasta achizitie?

8181556297_a4fa98e550.jpg

 

Este vorba de surubul prin care se face aerisirea la pompa, nu la etrier.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare:

 

Capac ambreiaj carbon deschis nou: 90 EUR

 

Capac ambreiaj carbon inchis folosit stare buna: 70 EUR

 

Capace dsitributie carbon Ducati S2R 1000 folosite stare foarte buna: 150 EUR

 

Oglinzi Ducati Performance Teardrop argintii folosite stare buna: 100 EUR

 

Doru, 0745800152

 

Update:

 

- Am dat capacul inchis, preturile sunt negociabile ;)

 

- Am si un cilindru receptor Ducati Performance negru folosit in stare buna: 100 EUR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu, in legatura cu iesirrile noastre, ma gandeam sa incercam sa luam legatura cu Paolo Pirozzi prin intermediul Desmoriders (asa cum mi-a spus el mie sa facem - o invitatie oficiala) si daca poate si vine in tara sa facem un mini tur al tarii, sau o iesire de un week-end cu el. Ce parere aveti? :bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Silviu, in legatura cu iesirrile noastre, ma gandeam sa incercam sa luam legatura cu Paolo Pirozzi prin intermediul Desmoriders (asa cum mi-a spus el mie sa facem - o invitatie oficiala) si daca poate si vine in tara sa facem un mini tur al tarii, sau o iesire de un week-end cu el. Ce parere aveti? :bike-037:

 

 

Am vazut mail-ul lui Silviu cu calendarul dar nu m-am exprimat deoarece nu am simtit ca o sa iasa... Stiu ca a mai fost o initiativa pe vremea cand era Alex la Ducati , calendare, programe.. nereusita si aia.

Se pare ca pe meleagurile noastre, comunitatea este foarte restransa si nu prea merg lucrurile in sensul asta... Ne numaram pe degetele de la 2 maini, pe cei care se strang in "grup" si ies la plimbari. Din cate stiu, in august se pare ca vor fi mai mult de 2 maini la iesirea organizata de Ducati Romania ( frumoasa initiativa de altfel )

 

Treaba cu Paolo Pirozzi este o idee foarte buna si se poate face. Trebuie facuta neaparat in parteneriat cu Ducati Romania deoarece Paolo este rider sponsorizat Ducati Worldwide si tot ce face trebuie sa aiba legatura cu brand-ul. DesmoRiders Romania face invitatia oficial catre Paolo Pirozzi prin Ducati Romania.

Este mult de povestit pe acest subiect si trebuie avut grija cum se abordeaza lucrurile deoarece sunt multi factori de luat in calcul.

Eu as lasa pt la anul aceasta idee, eventual legata de WDW 2014.

 

Daca intr-adevar doriti sa facem ceva "out of the box" pe care sa o mediatizam cumva propun a se face un tur al tarii in cat mai multi membrii ai clubului DesmoRiders Romania. Articol scris, cu poze de calitate, chiar un film documentar si multa voie buna.

Dar iarasi , si aici sunt mai multe de luat in calcul.

 

Ma gandesc si poate o punem de ceva frumos - chiar daca mi-am promis ca anul asta ma ocup de nunta si de altele personale :D

 

Ce parere aveti? Este de interes?

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand geaca de piele moto ICON DAYTONA MOTORSPORT - NOUA - mesada detasabila - protectii coate, umeri, spate incluse - marimea S - estimez un 50-52 pentru 1.75 inaltime cu 75-80 kg - 600 RON - 0745.02.22.10

post-68134-0-69964800-1369976532_thumb.jpg

post-68134-0-16312000-1369976539_thumb.jpg

post-68134-0-44544000-1369976545_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez una pereche cizme "Alpinestars Ridge Waterproof" nr 41-42

 

Au vreo 4-5 ani vechime, impermeabilitatea a avut ceva de suferit din cauza dezlipirii usoare a calcaielor la incheietura. Le-am lipit dar nu garantez ca apa va ramane 100 % afara. In afara de acest aspect, cizmele sunt inca in stare buna, am fost extrem de multumit de ele dar cum nu le mai folosesc poate ajuta pe cineva ..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca n-am fost cuminte in weekend si am cazut la coclau, sunt obligat sa stau cel putin 2 luni cu mana in ghips.

Daca stiti pe careva ce isi doreste o motoreta intretinuta si care sa nu stea degeaba in aceasta vara, cu 2500E a lui poate fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca n-am fost cuminte in weekend si am cazut la coclau, sunt obligat sa stau cel putin 2 luni cu mana in ghips.

Daca stiti pe careva ce isi doreste o motoreta intretinuta si care sa nu stea degeaba in aceasta vara, cu 2500E a lui poate fi.

:angryfire: :kick: .....mai nene dar vaz ca numa de prostii te tii???? sa vezi ce bataie iti dau....cand o sa te vad!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...