Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Curbura e foarte lina, iar ghidonul foarte lat. Aproape o teava orizontala. E fun pe curbe si un cosmar printre masini.

Nu vad de ce te-ar interesa sectiunea din capete, daca sectiunea de la prinderi e de cat ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vezi ca era topic la furturi. a venit unu s-o probeze, si probata a ramas. acu vad ca e iar la vanzare.

 

asta-i buna.

995742_461386830624609_1404200245_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ducatisti...

 

Am si eu o prb cu mobra mea....de curand mi s-a aprins becul de rezerva in bord si nu se mai stinge...si de cand am patit asta mi se arde aproape de fiecare data cand fac plinul o siguranta..si anume

aia de 15A. Pe capacul de la sigurante imi scrie ca este pt TAIL LIGHT,NQS and PILOT LIGHT....si cand se arde siguranta aia imi pica bordul, nu mai indica nimic,doar led-ul de la cheie imi palpaie....

nu mai merg luminile,semnalizarile, doar claxonul, stop-ul pe frana si faza lunga (flash-ul doar)

 

Multumesc pt eventualele sfaturi si idei...ce sa verific, ce sa ii fac. Acum i-am schimbat siguranta de 15A cu una de 20A, deoarece am stop pe led si semnale pe led si ma gandesc sa nu fie aia o problema...

Nu e o problema grava dar e enervanta rau :(

 

multzam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tare :)



Salutare ducatisti...

 

Am si eu o prb cu mobra mea....de curand mi s-a aprins becul de rezerva in bord si nu se mai stinge...si de cand am patit asta mi se arde aproape de fiecare data cand fac plinul o siguranta..si anume

aia de 15A. Pe capacul de la sigurante imi scrie ca este pt TAIL LIGHT,NQS and PILOT LIGHT....si cand se arde siguranta aia imi pica bordul, nu mai indica nimic,doar led-ul de la cheie imi palpaie....

nu mai merg luminile,semnalizarile, doar claxonul, stop-ul pe frana si faza lunga (flash-ul doar)

 

Multumesc pt eventualele sfaturi si idei...ce sa verific, ce sa ii fac. Acum i-am schimbat siguranta de 15A cu una de 20A, deoarece am stop pe led si semnale pe led si ma gandesc sa nu fie aia o problema...

Nu e o problema grava dar e enervanta rau :(

 

multzam :)

Dafway,, ajuta baiatul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut...imi puteti da un sfat,unde sa verific? Problema e ca dupa ce ajung pe rezerva la benzina,motorul nu mai trage bine...cand accelerez se aude ca trage aer pe la filtru dar nu are demaraj. Mersi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca dupa ce ajung pe rezerva la benzina,motorul nu mai trage bine...

Asa face si a mea, conculzia este sa-i pui benzina si sa n-o lasi fara cel putin 4-5litri in rezervor.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai avut un model (750ss) care la fel facea si am sesizat doar dupa ce puneam benzina (f. rar cand ramaneam cu becul aprins) ca fuge de rupe pamantul.

Acum nici nu e ok sa mergi pe rezerva, pompa nu se raceste si ai toate sansele sa-i topesti garniturile ca sa nu mai faca presiune. Ai grija sa nu se stinga becul si da-i gaz. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni, nimic...nici o sugestie.....

Am observat ca daca am farul aprins atunci se arde siguranta. Totodata cand e farul aprins, si motorul s-a incalzit nu merge cursiv la relanti,

merge sacadat, urca si scade turatia....Are cineva vreo idee care ar putea fi problema?

Multumesc. :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, care din ele? Dacia sau Ford-ul?

 

Nimeni, nimic...nici o sugestie.....

Am observat ca daca am farul aprins atunci se arde siguranta. Totodata cand e farul aprins, si motorul s-a incalzit nu merge cursiv la relanti,

merge sacadat, urca si scade turatia....Are cineva vreo idee care ar putea fi problema?

Multumesc. :-)

 

Nu ma pricep la electrica si nu vreau sa spun balarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia verifica sistemul de incarcare. Am o vaga impresie ca iti da mai mult curent decat trebuie. Poate ma insel totusi, nu sunt electronist.

Ok, am sa verific dupamasa cand scap de la munca....bateria e noua,posibil releul de incarcare sa fie defect.....

O sa ma uit.

Multumesc baieti :-D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am si eu nevoie de semnal dreapta fata pentru un monster(s2r800), mi l-au smuls niste draci de copii.
Modelul este cel de mai jos.

Partea de care am nevoie:
http://www.gothamcycles.com/includes/phpThumb/phpThumb.php?src=http://www.gothamcycles.com/admin/product_images/53040103A.jpg&w=389&q=100&f=jpg
Intreg arata asa:
http://www.gothamcycles.com/includes/phpThumb/phpThumb.php?src=http://www.gothamcycles.com/admin/product_images/53040083A.jpg&w=389&q=100&f=jpg

Poate v-a ramas vreun semnal de acest tip cand v-ati schimbat semnalizarile? :)

P.S. Am intrebat deja la Dafway :)

Editat de wbmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vinde Ducati Monster 620 ie, posesor : Mihaela, am inteles ca e fostul Monster al Madalinei

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=528635&selpic=0&zoom=1#foto

Busit si revopsit? Scrie Monster Dark...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu nevastamea :)))

acu am observat ca is identice. adica poza de la profil cu peza postata. initial nu stiam la care te referi :P

defapt nici acum, dar banuiesc ca la motor. dar ce anume vrei, ce parere......???????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru pasionati si nu numai.

 

Circuitul construit pe baza aeroportului militar din Dolna Mitropolna (Plevna, Bulgaria) a fost in acest sfarsit de saptamana, gazda Etapei IV de Viteza pe Circuit a Campionatului Est-European.

A fost prezenta si echipa Pascota Racing Team cu 1 pilot 1000cm. 2 piloti 600 cm Avansati si 2 debutanti 600cm.
Nivelu bulgarilor este foarte ridicat, atat ca pregatire cat si ca echipament competitional.
Ionel Pascota a castigat locul 2, datorita unei incurcaturi de ordin organizatoric, in mod sigur este mai bun decat locul 1 insa si in curse ca in viata, nu este indeajuns sa fi cel mai bun, trebuie sa ai si noroc. Ionel nu a avut noroc in aceasta cursa.
A fost o experienta frumoasa, cu costuri minime. Recomand acest eveniment. Poti invata multe in 3 zile.
Eu sunt de parere ca cei 200e cheltuiti la aceasta etapa merita fiecare cent. In acesti banii intra si grataru si berea smile.gif)


https://www.facebook.com/photo.php?fbid=411605092281584&set=pcb.411606968948063&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=412324502209643&set=pcb.412325115542915&type=1&theater

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...