Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare baieti si fete...o intrebare de incepator, amortizorul spate isi pierde proprietatile cu timpul? mi se pare cam moale si daca da, se poate incarca cu gaz la vreun service? Ms tare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti si fete...o intrebare de incepator, amortizorul spate isi pierde proprietatile cu timpul? mi se pare cam moale si daca da, se poate incarca cu gaz la vreun service? Ms tare..

ce; mai bine ar fi sa faci o verificare intai la un service poate e ok ...la monster e mai moale in general...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti si fete...o intrebare de incepator, amortizorul spate isi pierde proprietatile cu timpul? mi se pare cam moale si daca da, se poate incarca cu gaz la vreun service? Ms tare..

se poate umple cu azot. nu mai stiu cat trebuie presiunea in el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti si fete...o intrebare de incepator, amortizorul spate isi pierde proprietatile cu timpul? mi se pare cam moale si daca da, se poate incarca cu gaz la vreun service? Ms tare..

Orice amortizor spate trebuie servisat la 4-6 ani ( schimbat ulei, garnituri, etc) si presiune se verifica anual. Din experienta iti spun ca la fiecare an pierde 2-4 atmosfere, normal el trebuie sa aiba 14-16 atmosfere, insa dupa 2 ani ajunge la jumatate. costul unei verificari de presiune este cuprins inte 50-100 lei, servisul complet este in stransa legatura cu cat este de uzat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de raspunsuri baieti Buggy,Crazy-devil...ma asteptam la asta @DAFWAY cred ca o sa-l trimit la voi cand ma hotarasc sa-i dau mobrei o pauza banuiesc ca e ok sa il trimit prin curierat si cand il returnati sa-l puneti cu ramburs...apropos la un set de simeringuri pref/ulei si ulei pentru furca imi puteti da un pret(cred ca prin PM sa nu incalcam vreo regula). Multumesc inca o data baieti si Ride Safe.

Orice amortizor spate trebuie servisat la 4-6 ani ( schimbat ulei, garnituri, etc) si presiune se verifica anual. Din experienta iti spun ca la fiecare an pierde 2-4 atmosfere, normal el trebuie sa aiba 14-16 atmosfere, insa dupa 2 ani ajunge la jumatate. costul unei verificari de presiune este cuprins inte 50-100 lei, servisul complet este in stransa legatura cu cat este de uzat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor, eu locuiesc in zona 1 Mai, si vad tot timpul pe-aici un 848 alb cu tobe sport condus de un idiot imbracat doar cu tricou, facand slalom printre masini la 100+...daca il stiti sau daca intra pe forum, transmiteti-i sa o lase mai moale; nu sunt mai catolic decat Papa, insa credeti-ma...omul o cauta cu lumanarea, si e pacat de tineretea lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inchipuie-ti ca merge atat de tare, incat nu i-am vazut numarul.

Da, teoretic e doar pielea lui in joc, dar eu am copil mic, si ghost rider asta ducatist trece prin treceri de pietoni de parca n-ar exista...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, poate se filmeaza ceva pe acolo si totul e regizat :lol: :haha: posteaza-te si tu odata cu motorul acolo langa trecere si fa-i semn sa opreasca. apoi, atrage-i atentia asupra pericolului. dar ma tem ca nu vei avea asa mare amprenta asupra lui. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor, eu locuiesc in zona 1 Mai, si vad tot timpul pe-aici un 848 alb cu tobe sport condus de un idiot imbracat doar cu tricou, facand slalom printre masini la 100+...daca il stiti sau daca intra pe forum, transmiteti-i sa o lase mai moale; nu sunt mai catolic decat Papa, insa credeti-ma...omul o cauta cu lumanarea, si e pacat de tineretea lui

du-te ma de aici, paracioasa mica ce esti !

 

Salutare baieti si fete...o intrebare de incepator, amortizorul spate isi pierde proprietatile cu timpul? mi se pare cam moale si daca da, se poate incarca cu gaz la vreun service? Ms tare..

gazul din amortizor face altceva, tine presiunea uleiului constanta impiedicand fenomenul de cavitatie in cazul utilizarilor extreme-greutate mare, mers sportiv sustinut - nu din cauza asta ai tu amortizorul moale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor, eu locuiesc in zona 1 Mai, si vad tot timpul pe-aici un 848 alb cu tobe sport condus de un idiot imbracat doar cu tricou, facand slalom printre masini la 100+...daca il stiti sau daca intra pe forum, transmiteti-i sa o lase mai moale; nu sunt mai catolic decat Papa, insa credeti-ma...omul o cauta cu lumanarea, si e pacat de tineretea lui

 

Poate vrea sa-i faca reclama ca s-o vanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-te ma de aici, paracioasa mica ce esti !

 

gazul din amortizor face altceva, tine presiunea uleiului constanta impiedicand fenomenul de cavitatie in cazul utilizarilor extreme-greutate mare, mers sportiv sustinut - nu din cauza asta ai tu amortizorul moale.

dar am inteles ca merge servisat...nu? inca ceva...ati putea sa imi recomandati un ulei de furca si unul de motor eventual un magazin online de unde le pot cumpara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te apuca singur sa-ti servisezi furca, ca nu e asa simplu cum pare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu ce dreaqu le-ai facut ma la mu...ospatarii din Bikers. Am trecut acum o saptamana pe acolo cu cineva si am indraznit sa intreb de tine. Zici ca l-am injurat de muicamasa :))))

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu ce dreaqu le-ai facut ma la mu...ospatarii din Bikers. Am trecut acum o saptamana pe acolo cu cineva si am indraznit sa intreb de tine. Zici ca l-am injurat de muicamasa :))))

Erau doi fraieri? :D

Is doi maimutoi de la tara, nu stiu ei prea multe. Trebuie sa vii pe tura aialalta, ca sunt 3 minore..mai interesante :D

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar am inteles ca merge servisat...nu? inca ceva...ati putea sa imi recomandati un ulei de furca si unul de motor eventual un magazin online de unde le pot cumpara?

 

 

Nu te apuca singur sa-ti servisezi furca, ca nu e asa simplu cum pare :)

Daca totusi tii sa le faci singur, uite un walk-through

service furca.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi iti recomandam Yacco, este un ulei

 

dar am inteles ca merge servisat...nu? inca ceva...ati putea sa imi recomandati un ulei de furca si unul de motor eventual un magazin online de unde le pot cumpara?

Noi iti recomandam Yacco, in functie de motor si de furca iti pot spune ce ti se potriveste. Da mi mai multe detali despre ce fel de furca vb si ce tip de motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca totusi tii sa le faci singur, uite un walk-through

Ms baieti, oricum nu ma apucam eu de capul meu ;)...prima oara voi fii ucenic...pozele din link totusi m-au adus cu picioarele pe pamant. Am o intrebare insa...nu cumva gasiti prin garajele voastre un melc de kilometraj ratacit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello!!!! "micutul japonez" din mine....nu se poate abtine!!!! pozeeee :bigstar:

oooo salutari din partea lui joker (luci) la zar916 (eujen) :cheers:

il astept dupa 26 august la mine la o bere...si pe voi ducatisti, daca ajungeti pe transalpina...defapt zona sebes :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...