Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

semn!!! sa stie tot poporul din zona. :)

 

Nu l stiu pe Iustin, dar stiu ca mai era cineva, update la topic. ;)

intreaba si tu pe grup. sunt baieti din zona aia care e posibil sa cunoasca mai bine. Iustin: 0722.249.832

 

vorbeam cu cineva pe facebook si zicea ceva de Pascota.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

stie cineva un service autorizat rar care imi poate elibera o adeverinta ca am schimbat motorul?

este vorba de un monster 600

Editat de TRX-er
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva un service autorizat rar care imi poate elibera o adeverinta ca am schimbat motorul?

este vorba de un monster 600

Din ce ştiu, poţi da declaratie pe propria răspundere. Dar nu sunt sigur.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ca ar conta acum ca e mobra ta dar daca te-ar auzi cineva, gen Robert, si-ar smulge parul din cap numai in ideea ca ai putea duce motorul la dafy.. eu unul m-am spart de ras. Dafway si United Motors (nici cu astia nu mi-e rusine) NU sunt service-uri autorizate de catre DUCATI. Doar Metrotehnica este.
Orice service moto iti poate schimba motorul cu conditia sa se se priceapa si sa-ti poata da acea autorizatie, dar cine s-ar risca sa dea o autorizatie pt o treaba facuta de altul care in teorie se poate duce dracu si service-ul autorizat poate fi dat in judecata pt treaba de rahat facuta de cel care practic a schimbat motorul. Nu se risca nimeni. Despre Dafway convinge-te aici.. e la zi totul ;)
/index.php?/topic/711304-dafway-teapa-ducati-din-romania/

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o mica diferenta de subtilitate intre "Dealer/Service Oficial pentru marca X" (reprezentanta) si "Service Autorizat RAR pentru marca X". Pentru schimbare de motor poate sa mearga si la "service autorizat". Din cate spun Mish si Buggy, motorul e considerat piesa de schimb, dar are o serie care trebuie luata in evidenta de catre RAR si trecuta in cartea motocicletei. Mai mult, se pare ca motorul cu care se schimba cel original trebuie sa corespunda anumitor parametrii.

Mai multe nu stiu si nu vreau sa vorbesc aiurea. Personal l-as trimite la Andu. Stie el ce si cum trebuie facut, nefiind la prima experienta de genul.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TRX-er, ti-am trimis un PM cu niste recomandari pentru schimbarea motorului si cum faci rost de adeverinta - important pt service e sa fie autorizat RAR, adica sa plateasca o licenta pe care multe biznisuri de garaj nu si-o permit. Nu bag mana in foc, dar e posibil ca licenta respectiva sa fie pe operatiuni: gen tinichigerie, mecanica, schimbare piese cu serie, schimbare sasiu, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA, una e autorizat RAR pt brand-ul Ducati alta e autorizat Ducati, esti de acord cu mine? Italienii nici nu au auzit de dafway si nici nu or sa auda vreodata, dar de Metrotehnica - dealer/importator/service autorizat italienii au auzit.

Tu ai mobra la Andu si recomanzi Dafway? :)) (stiu ca ai recomandat doar pt actele schimbarii unui motor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De motor.

Eu am mers pe Bell Ray. Am mai folosit şi Mobil 1 care s-a comportat bine.

Pentru sezonul cald recomand 15W50

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"25.000£ each..."

Panigale R, ce dumnezeu erau?

 

 

e veche filmarea. nu era R atunci. probabil tricolorata aia. sau aberatie jurnalistica

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca are o promotie Dafway in perioada asta, la un uns de lant si un intins, ai un pepene verde inclus in pret. eventual daca vrei sa-ti verifice si roata spate cu cheia dinamometrica, primesti o punga transparenta si un pepene galben mic in banii astia...

 

Pe bune, daca tii la motoreta ta pe care incerci sa o vinzi din ce am vazut pe forum etc, nu o duce acolo ca va ajunge iar subiect in teapa dafway romania, dar decizia iti apartine, noi macar te-am informat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi cam place evacuarea custom de pe Mandla s2r 800 asta de la Dafway ..sunt curioas cum s ar auzi pe 1 litru ?..cu tot cu fitru aer sport si o eventuala "resoftare" ...cred ca as fi undeva peste un pachet Dperformance de fabrica :D

 

Adica pentru o coditza scurta cu numar sub sa...si evacuare as face un drum !

Editat de s_e_r_g_i_u_08
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca are o promotie Dafway in perioada asta, la un uns de lant si un intins, ai un pepene verde inclus in pret. eventual daca vrei sa-ti verifice si roata spate cu cheia dinamometrica, primesti o punga transparenta si un pepene galben mic in banii astia...

 

Pe bune, daca tii la motoreta ta pe care incerci sa o vinzi din ce am vazut pe forum etc, nu o duce acolo ca va ajunge iar subiect in teapa dafway romania, dar decizia iti apartine, noi macar te-am informat :)

nu e rau ca e scump pepenele in perioada asta... nu vad dc ar fi problema ca daca aveam chei il intindeam eu...nu e mare stiinta, daca stii pe altcineva in zona ..schimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca are o promotie Dafway in perioada asta, la un uns de lant si un intins, ai un pepene verde inclus in pret. eventual daca vrei sa-ti verifice si roata spate cu cheia dinamometrica, primesti o punga transparenta si un pepene galben mic in banii astia...

 

Pe bune, daca tii la motoreta ta pe care incerci sa o vinzi din ce am vazut pe forum etc, nu o duce acolo ca va ajunge iar subiect in teapa dafway romania, dar decizia iti apartine, noi macar te-am informat :)

 

Cand e vorba de operatii de genul asta (care nu implica mecanica) si stii cat de cat despre ce e vorba la o motoreta, e cam greu sa "iti iei teapa". Din cate inteleg eu, omul nu a afon in ale motociclismului dar pur si simplu nu are sculele necesare si nu-si permite sa mearga departe.. Poate sa mearga sa stea langa ei timp de 5-10 minute cat intind lantul sa vada cum il verifica si cum il strang.

 

My 0.02$.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca are o promotie Dafway in perioada asta, la un uns de lant si un intins, ai un pepene verde inclus in pret. eventual daca vrei sa-ti verifice si roata spate cu cheia dinamometrica, primesti o punga transparenta si un pepene galben mic in banii astia...

 

Pe bune, daca tii la motoreta ta pe care incerci sa o vinzi din ce am vazut pe forum etc, nu o duce acolo ca va ajunge iar subiect in teapa dafway romania, dar decizia iti apartine, noi macar te-am informat :)

buna tare asta.

 

legat de subiect, chiar nu are un vecin care sa aiba ceva scule pe acasa? sau chiar nu poate sa se duca la altcineva? azi e marti, maine cred ca se intalneste lumea la academie. cred ca poate da un anunt pe fb si sa-i aduca cineva scule si sa il intinda. la mine imi trebuie doar acea cheie speciala si una de 14mm

 

nu e inginerie intinsul lantului;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce glume proaste au unii in privinta recomandarii unor persoane ce au fost dovedite a fi neserioase..

 

Acum pe bune.. nu va puteti intalnii cu omul avand 2 chei la voi si el 1L de bere??? :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu mai glumii ca cine stie cum ii repara si omului motoreta pentru cine stie ce alte prb... nu cunosti tactica?

 

 

Ahhh... mi am adus aminte prima intalnire cu Dafway,

"singurele lucruri misto de pe mobra asta sunt semighidoanele.. cat vrei pe ele?"

ulterior cand i-am propus un schimb plus diferenta, omul nu a mai raspuns la telefon. pretul era de 30% din costul unora noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...